Leger des Heils mag niet in loods Waarschuwingborden Politie bezorgd over rond terrein N57 straatroven Walcheren Praten over de leefbaarheid Homo's gezocht voor gastlessen Werken voor Robin Hood AFWEZIG Dr. E. RIJKEN BPZC Dinsdag 17 februari 2009 27 Gemeente verleent geen tijdelijke vrijstelling voor dienstencentrum. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het Leger des Heils mag van de gemeente Tho- len geen dienstencentrum begin nen in een loods aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk. De twee par tijen gaan samen op zoek naar een alternatieve locatie. Het Leger des Heils wil een vesti ging op Tholen, omdat vanuit die gemeente steeds meer hulpvragen door Theo Ciele MIDDELBURG - Waarschuwingsbor den en een afzetting met palen en lijnen moet het publiek ervan weerhouden het werkterrein van de nieuwe N57 bij Middelburg te betreden. Afgelopen zondag kwam een twaalfjarige jongen vast te zitten in het drassige zand tussen de Nieuw- landseweg en de wijk Mortiere. Hij was samen met twee andere buurt kinderen van 12 en 13 jaar op het terrein, waar de aanleg van de N57 wordt voorbereid. De jongen moest door de brandweer uit zijn benarde positie worden bevrijd. Het incident was voor burgemees- komen. Het idee is om een dien stencentrum op te zetten met daar in een kringloopwinkel, een ont- moetingshoek, een uitgiftepunt voor materiële hulp en een raad- en daadbalie. Om alvast met iets te beginnen, zit die raad- en daadba lie sinds kort tijdelijk in het voor malige stadhuis in Tholen. Het dienstencentrum zou in de loods in Sint-Maartensdijk moeten komen, maar eigenlijk mag het Le ger des Heils daar niet zitten. Het dienstencentrum valt namelijk on der de noemer detailhandel, ter wijl op de loods de bestemming in ter Koos Schouwenaar aanleiding om contact te laten opnemen met opdrachtgever Rijkswaterstaat. Die was al met de aannemerscombina tie Kunst in overleg over te nemen maatregelen. Met waarschuwingsborden wordt het publiek nu geattendeerd op het gevaar van het terrein. Het her metisch afsluiten van het hele ter rein, waar aan de nieuwe weg wordt gewerkt, is niet te doen. Het beslaat nu een gebied met een leng te van zeven kilometer, nog afge zien van alle bijkomende werk zaamheden die in de buurt van het wegtracé moeten worden ver richt. dustrie rust. Het college wilde het Leger des Heils tegemoet komen door een vrijstelling te verlenen. De organisatie zou dan voor maxi maal vijf jaar in de loods kunnen om in de tussentijd rustig op zoek te gaan naar een andere stek. Tegen de vrijstelling zijn twee be zwaren ingediend door omwonen den. Eén daarvan is deels gegrond Al zou ze best willen, het college zegt geen toestemming te kun nen verlenen voor een vestiging van het Leger des Heils aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk. door Emile Calon VLISSINGEN - De laatste weken ge beuren er op Walcheren opvallend veel straatroven. Vanaf 7 februari gaat het om vier 'succesvolle' straatroven in Vlissingen en twee pogingen tot een straatroof in Vlis singen en Middelburg. De politie vindt dat aantal zorge lijk, maar ziet voorlopig nog geen verband tussen die misdrijven. Vo rige week is wel een 33-jarige man aangehouden die ervan wordt ver dacht een aantal tasjesroven te heb ben gepleegd. Het is echter nog he lemaal niet zeker of hij ook verant woordelijk is voor al die berovin gen op Walcheren. Zover de poli verklaard. Dat gegronde bezwaar hield in dat onvoldoende aanne melijk is gemaakt dat het Leger des Heils echt maar vijf jaar in de loods zal blijven. De organisatie kan dat wel toezeggen, maar dat is volgens de gemeente juridisch niet genoeg. Nu het bezwaar gegrond is ver klaard, zegt het college niets an ders te kunnen dan het verzoek tot vrijstelling afwijzen. Burge meester en wethouders zeggen die situatie zeer te betreuren. Ze wil len samen met het Leger des Heils zoeken naar een alternatieve loca tie nu weet, zijn de daders van de (poging tot) berovingen niet af komstig uit een georganiseerde groep, aldus woordvoerder Esther Boot. Het vermoeden bestaat vol gens haar wel dat de daders die overvallen puur voor het geldelijk gewin uitvoeren. De overvallen in Vlissingen vonden tot nu plaats in de Scheldestraat (7 februari), Kou denhoek (9 februari, poging tot), Brouwenaarstraat (9 februari) Bad huisstraat (10 februari) en Walst- raat (14 februari). In Middelburg vond zondag 15 februari in de Kou- dekerkseweg een poging tot een overval plaats. Bij geen van de overvallen raakte iemand gewond. tie. Ton Geene van het Leger des Heils is daar blij mee, maar hij denkt dat het een moeilijke zoek tocht kan worden. „De locaties lig gen niet voor het oprapen. Boven dien zoeken wij iets in het cen trum van een dorp of net daarbui ten. Die plekken zijn schaars en vaak erg duur." Los daarvan baalt hij ervan dat het zo nog heel lang gaat duren voor het dienstencen trum open kan. „En dat terwijl het draagvlak in Tholen er is", zegt hij. „Bij de raad- en daadbalie komen veel verzoeken voor levensmidde lenpakketten binnen." SCHERPENISSE - De Thoolse afde ling van de Christenunie houdt morgen een thema-avond over de leefbaarheid in de dorpen. Gedurende de avond worden di verse stellingen besproken. Bezoe kers kunnen daarover meediscus- siëren, maar er is ook een panel sa mengesteld. Daarin zitten onder andere Flip de Rijke van de stich ting Actief Stavenisse, Coby Hage van de dorpsvereniging in Scherpe- nisse, de ondernemers Wim Heij- boer en Pieter Verhoef, schooldi recteur Cocky Schults en bestuur der Piet Geuze van de Rabobank Tholen. De avond vindt plaats in het Holland Huis in Scherpenisse en begint om 20.00 uur. THOLEN - Het COC West-Brabant en Tholen is op zoek naar vrijwilli gers, die op scholen voor voortge zet onderwijs gastlessen willen ver zorgen over homoseksualiteit. De regionale afdeling van de belan genvereniging voor homo's heeft nu zeven vrijwilligers, maar dat is te weinig om aan de vraag te vol doen. Steeds meer scholen in de re gio vragen een gastles aan. Van vrijwilligers wordt verwacht dat ze stevig in de schoenen staan en voor een klas durven te vertel len over hun coming out. Meer in formatie is te vinden op de websi te www.cocbergenopzoom.nl. THOLEN - Leerlingen van het Westerpoort Colle ge in Tholen werken momenteel hard aan het de cor voor de musical Robin Hood, die over twee maanden wordt opgevoerd in de theaterzaal van het Moller Lyceum in Bergen op Zoom. Dat gebeurt door MusicaIXpres, de theaterschool van Esther Langenhuizen uit Poortvliet (linksbo ven op de foto). Leerlingen, van alle leeftijden, komen in eerste instantie voor de lol op de school, maar ook jongens en meisjes met meer ambitie vinden er een goede basis. Ze leren alle disciplines van het vak: dansen, acteren en zin gen. De theaterschool werkt samen met leraren, die hun sporen in het vak hebben verdiend. De musical Robin Hood wordt 18 en 19 april op gevoerd op het Moller Lyceum. Er zijn nog kaar ten verkrijgbaar. Die kunnen worden besteld via de site www.musicalxpres.nl. Op die site is ver der alle informatie te vinden over de theater school van Esther Langenhuizen. foto Chris van Klinken/het fotoburo 23 t/m 27 februari WAARNEMING DOOR: Dr. J Schmeitz, Dr. C. Schoot Dr. B. Schruer, Dr. M. vd Stoep, Dr. M. Oortman, tel. 257122 tel. 215003 tel. 214373 tel. 257122 tel. 231805 Adressen vindt U op pagina 290 van uw telefoongids.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75