het rubber op de Sinoutskerkseweg fietspad De Poel verdient niet helemaal schoonheidsprijs Toch overleg over kruising Sloeweg B PZC Dinsdag 17 februari 2009 23 Op de Sinoutskerkseweg banen fietsende scholieren zich een weg tussen tractoren, die af en aan rijden in verband met de aanleg van een fietspad. foto Ronald den Dekker Waterschap Zeeuwse Eilanden, de opdrachtgever, heeft er volop aan gerekend. 'Kan het fietspad toch niet aan één kant van het viaduct komen?', luidde de hamvraag. Het antwoord bleef'nee'. Als het fiets pad aan één kant van het viaduct wordt aangelegd, moet het autover keer naar de andere kant. Ie krijgt dan 'een scheve belasting'. Dat kan het viaduct niet aan. Een aparte brug voor fietsers dan? Reijerse van de Fietsersbond rea geert met een glimlach. „Het kost te al veel moeite om dit fietspad er door te krijgen. Nee, een speciale brug voor fietsers over de rijksweg was - om het zo maar te zeggen - echt een brug te ver." Reijerse vindt de nieuwe fietsver- binding (kosten: ruim één miljoen euro) een verbetering, maar toch houdt hij wel een beetje zijn hart vast. „Nadeel van zo'n vrijliggend fietspad kan zijn dat er meer auto mobilisten gaan rijden en dat ze ook meer snelheid gaan maken. We hebben nog gepleit voor een middenberm op de twee over steekplaatsen in de fietsverbinding vanuit Goes, maar daar was onvol doende ruimte voor." Kevin Hamstra is 'uitzetter' voor hoofdaannemer Dura Vermeer uit Klundert, die het werk uitvoert voor het waterschap. In zijn bouw keet hangen tekeningen van het fietspad met de oversteekplaatsen. „Het is hier druk, maar ongeluk ken zijn er zelden of nooit ge beurd", weet Hamstra. „Hopelijk blijft dat zo als wij weg zijn en het fietspad in gebruik is." Uit zijn opmerking spreekt twijfel. Niet alleen vanwege de twee over steken, maar ook omdat het fiets pad over het viaduct op de al be staande, verhoogde trottoirs komt. Door de leuningen van het via duct naar buiten te buigen, zoals ook op het viaduct bij Smokkel- hoek in Kapelle is gebeurd, ont staat er wel meer ruimte. Alleen, tussen het fietspad en de hoofdrij baan komt slechts een witte streep en geen afscheiding. Half maart moet pad klaar zijn, waarna tot in april nog aan de weg wordt ge werkt. De tijdsdruk is groot. Hams tra zou dat liever anders zien, met het oog op de crisis die de bouw niet onberoerd laat. „In de wegen bouw valt het nog mee, maar het zou mooi zijn als we dit soort wer ken wat meer konden uitsmeren." Palazzoli over dieet voor kankerpatiënten GOES - Stichting Palazzoli houdt vanavond een voorlichtingsbijeen komst voor mensen met kanker en hun naasten in het Oosterschel- deziekenhuis in Goes. Zieken huis-diëtiste J. Eversdijk praat over voeding en kanker, omdat eten een belangrijk onderdeel is van de totale zorg voor mensen met kan ker. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in zaal 57 van het Goese ziekenhuis. Wie aanwezig wil zijn kan zich melden op telefoonnum mer 0113-212936. www.stichtingpalazzoli.nl Extra snerttocht door de Zwaakse Weel KWADENDAMME - Natuurmonu menten houdt zaterdag een extra 'snerttocht' door het natuurgebied Zwaakse Weel. De wandeling be gint om 10 uur vanaf schapenbe- drijf Zwaakse Weel aan de Siguitse- dijk bij Kwadendamme. Er gaat een gids mee. Deelname voor Na tuurmonumenten-leden kost 6,50 euro, niet-leden 9,50 euro en kin deren 4,50 euro, inclusief snert met stokbrood na afloop. Tot 18 fe bruari kunnen liefhebbers zich aanmelden via www.natuurmonu- menten.nl of 0113-644.044. door Ben Jansen MIDDELBURG - De provincie kijkt nog een keer naar de kruising van het fietsverkeer met de op- en af ritten van de nieuwe Sloeweg bij 's-Heerenhoek. De Statencommis sie economie en mobiliteit drong daar gisteren bij het dagelijks pro vinciebestuur op aan. Het verwachte aanbod van fiets en autoverkeer maakt een tunnel of een brug niet nodig, verzekerde gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA, infrastructuur). Kan wel zijn, meenden de Statenleden, maar de rotonde die op deze plek is voorzien, vormt een risico voor fietsers. Namens de Fietsersbond, afdeling De Bevelanden, en een aantal an dere organisaties vroeg Adri van Oosten aandacht voor de gekozen oplossing om bij de verdubbeling van de Sloeweg een ongelijkvloer se kruising te maken in plaats van het huidige kruispunt Stoofweg tussen 's-Heerenhoek en Nieuw- dorp. Tussen de op deze plek hooggelegen rijbanen van de nieu we Sloeweg komt een rotonde waar de op- en afritten van de Sloeweg, het autoverkeer 's-Hee- renhoek-Nieuwdorp én het fiets verkeer elkaar kruisen. Gevaarlijk, vond Van Oosten, en een groot deel van de commissie was dat met hem eens. Poppelaars wees erop dat per et maal tweeduizend auto's en nog geen honderd fietsers zijn voor zien. Van Oosten pleitte voor een fietsbrug, bijvoorbeeld ter hoogte van de Molendijk bij 's-Heeren- hoek. Er volgt in elk geval een na der gesprek over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71