De blubber sopt onder ING-bank Goes dicht wegens verbouwing Vrijliggend Actievoerders speelplaats trekken zich niets van kritiek politie aan Restaurant De Zeeuwsche Paerel wacht op nieuwe uitbaters Vier Teelincks van 1500 euro per stuk 22 Dinsdag 17 februari 2009 PZC B door Raymond de Frel GOES - De actievoerders voor een veilige speelplaats bij basisschool De Tweern in Goes-West hebben geen moment overwogen hun handtekeningenactie te staken. Integendeel, de reactie van de poli tie dat de actie 'overbodig' is, heeft hen juist extra gemotiveerd om huis-aan-huis zoveel mogelijk pen nenstreken van sympathisanten op te halen. „De politie spreekt zichzelf tegen", zegt initiatiefneem ster Esmiralda Tode van de Steun groep Goes West-Noord. „Een agent heeft mij zelf geadviseerd om een handtekeningenlijst op te stellen. En nu krijg ik te horen dat de politie na een melding van over last toch al extra surveilleert. Bo vendien, daar gaat het mij niet om. Ik wil graag dagelijks een paar uur een toezichthouder op de speelplaats." Tode kwam in actie, nadat vorige week zondag een veertienjarige jongen op de speel plaats een mes liet zien aan een aantal kinderen. Een groep hang jongeren maakt de speelplaats vol gens haar al lange tijd onveilig. Een eerste ronde in vijf straten le verde zo'n honderd krabbels op. VLISS1NGEN - Antiquair Arie Molendijk uit Ouddorp schrikt niet gauw van waardevolle boeken. Maar de vier onbekende, zeldzame theologische boek jes van de Middelburgse dominee Willem Teelinck (rond 1600) die hij giste ren op een taxatiedag in hotel Royal in Vlissingen in handen kreeg, vond hij toch bijzonder. „1500 euro per stuk", taxeerde hij. foto Ruben Oreel door Luc Oggel KRUININGEN - Als het aan het Rei- merswaalse college van burgemees ter en wethouders ligt, krijgt het leegstaande, voormalig restaurant De Zeeuwsche Paerel in Kruinin- gen opnieuw een horeca-functie. Het restaurant aan de Burgemees ter Elenbaasstraat, bij de inkom van Kruiningen, werd tot eind april vorig jaar gerund door het echtpaar Van Brouwershaven. Na 32 jaar vonden zij het mooi ge weest en zetten zij hun goedlopen de bedrijf dat veel vaste gasten had, te koop. De gemeente Reimer- waal kocht het pand vervolgens uit strategisch oogpunt. „Het is een zichtlocatie, dus we willen er zelf grip op houden wat ermee ge beurt", zegt wethouder Jaap Sinke. De gemeente heeft het voormalig restaurant inmiddels zelf ook weer te koop gezet. „Het liefst zouden we zien dat zich weer een goede horeca-ondernemer meldt. Als dat niet lukt, moeten we bekijken wat we dan met die locatie kunnen." door Luc Oggel GOES - De ING-bank aan de Piet Heinstraat in Goes is de hele maand maart dicht wegens verbou wing. Klanten zijn met een brief op de hoogte gesteld. De grootscheepse inpandige herin richting heeft te maken met het sa mengaan van ING en de Postbank. Die operatie krijgt dit jaar zijn be slag. Alle 285 ING-filialen in Neder land worden verbouwd, er wor den er twee per week aangepakt. Goes is dus 1 maart aan de beurt. De verbouwing is vooral nodig om straks de grotere stroom klan ten adequaat te kunnen opvangen. Een woordvoerster van ING ver wacht dat de verbouwing niet al te veekproblemen oplevert. „Natuur De aanleg van het vrijliggende fietspad door De Poel tussen Goes en Heinkenszand levert niet alleen blije gezichten op, maar ook veel met blubber besmeurde broeken. door Raymond de Frel Het is hier met recht een zooitje. Om de haver klap keert een automo bilist mopperend op de kop van de Sinoutskerkseweg en Verbartelweg bij Goes, maar eigen lijk mogen ze maar wat blij zijn dat ze hier even niet mogen af slaan. Het scheelt ze een grondige poetsbeurt van hun bolides. De Sinoutskerkseweg is tot medio april verboden terrein voor auto mobilisten vanwege de aanleg van een vrijliggend fietspad. Ook fiet sers en bromfietsers wordt geadvi seerd om een andere route te kie zen, bij voorkeur de omleiding via de Repelweg. Maar het aantal tweewielers dat zich keurig aan de omleidingsroute houdt is op een hand te tellen. Nee, dan toch maar liever het risico op een glibberpar- tij en een vies, nat pak door de blubber onder het rubber te laten soppen. Aannemer Dura Vermeer uit Klundert laat de weg regelma tig schoonvegen, maar dat is tij dens graafwerkzaamheden met dit weer onbegonnen werk. Het is de ze maandagmiddag zelfs zo'n zom pige zooi dat tractoren elkaar uit de modder moeten trekken. En toch baant het gros van de fiet sers zich tussen de tractoren en graafmachines een weg richting Heinkenszand. Zo ook Dimitri Mulder (18) uit Heinkenszand, ook al is hij vorige week een keer lelijk onderuitgegaan. „Ik had een Fietsers apart door De Poel Het waterschap is begonnen met de aanleg van het vrijliggende fietspad van Heinkenszand naar Goes. tentamen op de universiteit in Til burg. Ik had geen tijd meer om te rug naar huis te gaan, dus ben ik maar met een besmeurde broek in de trein naar Tilburg gestapt", ver telt hij. Dimitri denkt dat de ver keerssituatie door het fietspad niet echt beter wordt. „Ik vind dit hele maal geen onveilige route. Ik zit he lemaal niet op een fietspad te wachten, want ik ben wielrenner. Straks rijden er drie scholieren naast elkaar op het fietspad. En dan kan ik weer in de remmen." Zijn plaatsgenote Samantha Kooien (17) trekt meestal een re genbroek aan, zodat ze toch 'net jes' op school verschijnt. „Nie mand rijdt via die omleidingsrou te. Ik ben het gewoon gewend om zo te rijden. Het zal hier straks wel veiliger worden. Sommige automo bilisten reden hier namelijk nogal eens te hard." Jeffrey Liplijn (13) uit 's-Heerenhoek weet daar alles van. „Af en toe raasden de auto's met honderdtwintig kilometer per uur voorbij." Toch ervoeren de meeste fietsers de route naar Heinkenszand niet echt als 'gevaarlijk'. Maarten Ked- de (17) uit Heinkenszand: „Er ston den veel borden, waarmee auto mobilisten voor schoolgaande fiet sers werden gewaarschuwd. Het was toch ook handiger geweest om dit pad in de zomermaanden aan te leggen? Dan heb je niet zo'n troep en bovendien fietsen hier dan geen scholieren." Dat is een logische gedachte, ware het niet dat fietsers vriendelijk worden verzocht een stukje om te rijden. Toch doet ook Maarten dat niet. „Dit is voor mij de makkelijk ste weg. Bovendien rijden er nu geen auto's, zodat je lekker de ruimte hebt." Ook Thomas van Goethem (13) uit Heinkenszand trapt deze middag vrolijk door de blubber. Op de fiets van zijn va der. „Want mijn eigen fiets staat bij de fietsenmaker. De kettingkast zat namelijk vol met modder." Verbartelweg (richting Goes) Baarsdorp HEINKENSZAND GOES Felix Binicewicz bron Waterschap Zeeuwse Eilanden si»-,*? mmsëm door Harmen van der Werf GOES - Of het echt een verbetering wordt, het nieuwe fietspad door De Poel tussen Goes en Heinkens zand, zal de tijd leren. Chris Reijer- se uit Heinkenszand, bestuurslid van de Fietsersbond op de Bevelan- den, heeft er wel vertrouwen in. „Het is alleen jammer dat fietsers uit Goes straks twee keer de hoofd weg moeten oversteken. Maar dat kon helaas niet anders met dat ou de viaduct over de A58." lijk is het even lastig, maar zo'n verbouwing in vier weken doen is erg snel." Volgens de woordvoer ster kunnen de meeste bankzaken telefonisch en via internet worden geregeld. „Er kan eventueel ook een medewerker thuis langsko men, of op het werk." Geld opne men of storten kan dus niet, daar voor worden klanten verwezen naar geldautomaten van andere banken of naar andere ING-filia len. Voor Goes is de dichtsbijzijn- de ING-bank in Zierikzee. Ook in Middelburg, Vlissingen, Sluis en Terneuzen zijn ING-kantoren. Klanten kunnen met vragen over hun bankzaken terecht op tele- foonummer 0900-0933 (10 cent per minuut). Praatmiddag senioren in Jan Ligthart Goes GOES - Het Gouden Buurproject houdt vrijdag een bijeenkomst met als onderwerp 'De hoop van een nieuwe start' in het wijkge- bouw Jan Ligthart in Goes. Van 14.00 tot 16.00 uur zijn vooral 55-plussers welkom om te praten over een nieuwe start. Het is de bedoeling dat senioren met elkaar praten en daardoor pro blemen van het ouder worden, kunnen relativeren. Voor meer informatie en aanmel ding voor de bijeenkomst: 0113- 227344 of www.springlevend.org. ZVKK-avond over Thoolse NPB-vrouwen leefbaarheid in dorpen houden koffie-ochtend KAPELLE - De Zeeuwse Vereniging van Kleine Kernen (ZVKK) be kijkt vanavond de leefbaarheid van oostelijk Zuid-Beveland. Tij dens een netwerkbijeenkomst wordt ingezoomd op het afnemen de bevolkingsaantal en de vraag hoe dorps- en wijkraden op deze ontwikkelingen inspelen. Sprekers zijn Leon Kaagman (provincie), Dick van der Wouw (Scoop) en waarnemend ZVKK-voorzitter Hans Doddema is gespreksleider. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in De Vroone in Kapelle. THOLEN - De vrouwen van de Vrij zinnige Geloofsgemeenschap NPB afdeling Tholen praten morgenoch tend over ingrijpende veranderin gen. Het thema, Omgaan met breuklijnen in het leven, wordt inge leid door Dick Peters. De NPB-vrouwen staan stil bij levens fases en het verwerken van ver driet en meevallers. Ook bekijken ze wat het geloof in deze zaken voor hen kan betekenen. De bij eenkomst begint om 10.00 uur in het gebouw van NPB aan de Oude- landsestraat XI in Tholen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70