Geen vervolging na massale arrestaties 919! Makkelijk van je dure internet- contract af! 95 M hetnet.nl 0900-1990 CDA wil dat deel collectie Fortuyn naar Staat gaat Onderzoek: er is te veel geklaag 0 Is er draagvlak voor een verplichte chip? Met de Directe Overstaphuip Het Net 6 Dinsdag 17 februari 2009 PZC Overstaphuip is afhankelijk van uw provider eri de looptijd van uw huidige contract. Bestuurders vooraf onwetend over grote aantal aanhoudingen. DEN HAAC - Oud-burgemeester Ivo Opstelten, korpschef Aad Meij- boom en de voormalige hoofdoffi cier van justitie Henk van Brum- men worden niet vervolgd voor de massale arrestaties bij de wedstrijd Feyenoord-Ajax in april 2006. Bij de klassieker hield de politie in Rotterdam 799 mensen aan. Het gerechtshof in Den Haag oor deelde gisteren dat de zogenoem de driehoek niet kon weten dat zo veel voetbalsupporters werden ge arresteerd, anders hadden ze wel een andere afweging gemaakt. Het hof kraakt wel kritische noten. Eer der liet de Nationale Ombudsman zich al negatief uit over het politie optreden. Op de bewuste zondagmiddag be sloot de politie de aanhang van Feyenoord aan te houden, die mas saal op een viaduct bij stadion de Kuip bleef hangen. Zij gaven geen gehoor aan bevelen en overtraden het samenscholingsverbod. Daar op werden zij allen, onder wie kin deren, ouderen en zwangere vrou wen, opgepakt en in bussen naar onder meer de parkeerkelder van het gerechtsgebouw gebracht. Daar bleven ze uren verstoken van toiletten, eten en drinken. Van de 799 arrestanten stond uiteindelijk maar een klein deel terecht, maar niet voor hetgeen waarvoor ze des tijds werden aangehouden (name lijk geen gehoor geven aan een be vel). Zij moesten zich verantwoor den voor geweld en omdat zij zich niet konden legitimeren. „Het is ondenkbaar dat als zo'n grote groep mensen wordt aange- NW Bestuurders van Rotterdam gaan vrijuit voor het politie-optreden bij de wedstrijd Feyenoord-Ajax in 2006. Er werden destijd bijna 800 supporters aangehouden. houden, iedereen zich schuldig heeft gemaakt aan strafbare fei ten", aldus een persraadsheer. Toch concludeert het hof dat de driehoek de wet niet heeft overtre den. De drie bestuurders waren niet verantwoordelijk voor het op treden van individuele politiemen sen. 85 leden van supportersvereniging FSV van Feyenoord deden in 2006 aangifte bij het Openbaar Ministe rie (OM) tegen de bestuurders. Het OM besloot geen rechtszaak te beginnen. De fans stelden beroep in. Zij hadden liever gezien dat er een rechtszaak kwam, maar ze ver wachten niet dat nogmaals hon derden 'goedwillende supporters' worden aangehouden. „Dat is winst, want daar was het de FSV uiteindelijk om te doen", aldus de vereniging. Hoofdofficier van justitie Henk Korvinus heeft eerder al de arres tanten die niet zijn vervolgd een excuusbrief gestuurd. ROTTERDAM - Het CDA in de Ka mer wil dat onderzocht wordt of spullen uit de inboedel van Pim Fortuyn aangekocht kunnen wor den door de Staat ten behoeve van het museum 'Huis van de Demo cratie'. De twee huidige eigenaren van het huis plus inboedel van de vermoorde ploiticus hebben aange kondigd de spullen te laten veilen wegens financiële problemen. On der de hamer gaan onder meer Fortuyns bibliotheek met 10.000 boeken, duizend flessen uit de wijnkelder en het bureau waarop de kranten van 6 mei 2002 liggen, de dag dat Fortuyn in Hilversum werd vermoord. 'Nederlands diploma waardeloos in EU' DEN HAAC - Het kabinet moet snel zorgen dat Nederlandse diploma's in andere EU-landen bruikbaar worden. Vooral hbo-diploma's zijn over de grens waardeloos, zegt Hans van Baaien, WD-lijsttrekker bij de Europese verkiezingen die in juni plaatsvinden. Hij vindt dat het kabinet te weinig haast maakt met afspraken om diploma's van lidstaten te kunnen vergelijken. Meisje (17) komt om bij ski-ongeluk EMMEN - Een 17-jarig meisje uit Emmen is zondagmiddag overle den als gevolg van een ski-ongeluk in Frankrijk. Dit zei een woord voerder van hulpdienst Eurocross gisteren. Het ongeluk gebeurde bij het Franse Chatel, vlakbij de Zwit serse grens. Het meisje zou met ho ge snelheid tegen een boom zijn gebotst. Ze was al overleden toen hulpdiensten ter plaatse kwamen. Visafslag Urk aast op vismijn in Oostende URK - De Visafslag Urk wil de visaf slag in het Belgische Oostende overnemen. Dat zei een woord voerder van de Visafslag Urk giste ren. Er worden momenteel ge sprekken gevoerd tussen de twee visafslagen. Die worden eind van de maand afgerond. Visafslag Urk is het visserijcen trum van Europa met de grootste aanvoer van platvis. AMSTERDAM - Mensen klagen te veel. Dit blijkt uit een onderzoek onder ruim vijfhonderd bezoekers van de website van Psychologie Magazine. Bijna 8o procent vindt dat er om hen heen te veel mensen laten we ten wat hun niet bevalt. Toch steekt de helft de hand in eigen boezem en vindt dat ze zelf ook wel wat minder mogen klagen. Fa voriete 'klaagonderwerpen' zijn het gedrag van de partner, vrien den of collega's. Daarna komt de ergernis over onbekenden, zoals andere verkeersdeelnemers. Licha melijke ongemakken en druk, druk, druk komen op de derde plaats. Klagen lucht wel op. De helft voelt zich beter na een lekkere klaagpar- tij. Partners zijn tamelijk favoriet als klaagmuur: 45 procent uit onge noegens tegen hem of haar. Vrien den zijn met 25 procent tweede keus en collega's derde met 18 pro cent. ZEVEN VRAGEN OVER KATTENCHIP De Dierenbescherming hield gisteren bij Kamerleden een pleidooi om alle katten in Nederland te laten chippen. Honden moeten vanaf 2011 al een identificatiechip dragen. De noodzaak voor een kattenchip lijkt veei groter. O Hoe groot is het probleem van vermiste huisdieren? Uit onderzoek blijkt volgens de Dierenbe scherming dat jaarlijks 160.000 tot 200.000 huisdieren minstens 24 uur zoek zijn. In 10 procent van de gevallen gaat het om hon den, die bijna allemaal worden teruggevon den. Het probleem bij katten is nijpender. Acht op de tien vermiste dieren zijn katten. Een op de vijf keert nooit terug bij zijn baas. 0 Wot gebeurt er met al die vermiste katten? Die overlijden, vinden - al dan niet via een asiel - een nieuw baasje, of slijten hun verde re leven als zwerfkat. Een woordvoerder van de Dierenbescherming spreekt van een 'gi gantisch zwerfkattenprobleem'. „Het.zijn er vele duizenden. Door alle huiskatten te chip pen, wordt het in elk geval een stuk eenvou diger om weggelopen exemplaren terug te bezorgen." Zelfs als een kat wordt aangere den en overlijdt heeft een chip voordelen. Veel eigenaren willen koste wat het kost we ten wat er met hun huisvriend is gebeurd. Ook als blijkt dat hun dier niet meer leeft. 0 Vanaf 2011 wil het ministerie van Landbouw dat Nederlandse honden verplicht worden gechipt. Waarom alleen de honden? Volgens de Dierenbescherming is het moge lijk een manier voor minister Gerda Verburg 'om te scoren'. „Honden vind je makkelijker terug. Katten zijn meesters in verstoppen." Het ministerie weerspreekt die kritiek en wil kijken of hondenregistratie succesvol is, alvo rens een plicht eventueel uit te breiden. De beroepsorganisatie van dierenartsen KNMVD juicht chipplicht voor hond en kat toe. „In de hondenwereld is chippen al rede lijk ingeburgerd geraakt. Dat geldt nog niet voor kattenbezitters. Er valt nog een wereld te winnen", zegt Joost van Herten. Neder land telt naar schatting 1,8 miljoen honden waarvan 60 procent is gechipt. Van de 3,3 miljoen katten is dat cijfer onduidelijk. O Hoe werkt een chip? Onder de vacht wordt een zender, een micro transponder, aangebracht die is voorzien van een unieke cijfercode. Met een reader is de co de uit te lezen. Een centrale databank kop pelt de code aan de eigenaar. Is het systeem waterdicht? Absoluut niet. Van Herten: „De crux zit in re gistratie. Als mensen verhuizen en dat niet doorgeven kan het alsnog lastig zijn om een eigenaar te achterhalen. Jaarlijks zijn er cam pagnes met slogans als 'Maak van je kat geen asielzoeker'. Die werken, maar registratie is bij velen nog niet top of mind. Het voordeel van een chip is dat je ook eigenaren van een agressieve hond kan traceren. Maar niet elke eigenaar van een agressief dier zal kiezen voor registratie." Het ministerie ziet nog meer hobbels. Een woordvoerder: „We jui chen een chip toe, maar het is complexe ma terie. Vooral als je de plicht uitbreidt naar katten. Er zijn wel héél veel katten. En hoe houden onze inspecteurs controle op de re gistratie? Dat is lastig. Ook al omdat dieren wisselen van eigenaar. Laten we eerst kijken hoe de plicht bij honden uitvalt." Wie hebben de bevoegdheid om te chippen? Volgens de KNMVD zijn daar geen sluitende regels voor. „Het zijn meestal artsen, maar ook medewerkers van asielen doen het, of mensen van rasverenigingen." De Dierenbescherming zweert van wel: twee derde van alle (potentiële) huisdieren- bezitters vindt chipregistratie een goed plan. Het Net zegt je huidige contract op Je zit geen dag zonder internet Internet vanaf p/mnd p/m Maandcontract

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6