Zeeland PZC Kritisch advies over Schorebrug BEVELANDEN-THOLEN 22 21 28 Frans kasteel bij 's-Heer Arendskerke Hulp De blubber sopt onder het rubber op de Sinoutskerkseweg Werk moet het uitgangspunt zijn in Zeeuwse havens Dinsdag 17 februari 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Provinciale commissie ziet betonfirma's liever in Vlissingen-Oost. door Harmcn van der Werf KRUININGEN - De aanleg van een nat bedrijventerrein in de polder Schorebrug bij Kruiningen kan op weinig enthousiasme rekenen van de provinciale commissie omge vingsbeleid (pco). Volgens de pco is het beter de Goe- se betonbedrijven die naar Schore brug zouden moeten verkassen, in Vlissingen-Oost of aan de Vlissing- se buitenhaven onder te brengen. Havenschap Zeeland Seaports on derzoekt dit momenteel. Alleen als die studie geen oplossing biedt, 'lijkt Schorebrug een geschikte lo catie voor de Goese bedrijven', al dus de adviescommissie voor Ge deputeerde Staten. De pco - waarin onder meer werk geversorganisatie BZW, de Kamer van Koophandel, de Zeeuwse Mi lieufederatie (ZMF) en het ministe rie van Vrom zitten - plaatst daar bij wel behoorlijk kritische opmer kingen. De provincie heeft vorig jaar nog een nota gemaakt, Ven sters op Zeeland, waarin zij pleit voor behoud van open landschap pen langs hoofdwegen. 'Met de uit breiding van bedrijventerrein Nis- hoek aan de noordzijde van de A58 bij Kruiningen en Schorebrug aan de zuidzijde is hier nauwelijks nog sprake van een onbelemmerd uitzicht', stelt de pco op basis van Vensters op Zeeland. Provinciale commissie omge- vingsbeleid (pco) noemt Schore brug 'een geschikte locatie' voor Goese betonbedrijven, maar al leen als er geen alternatief is. IWijfels heeft de commissie ook bij de waarde van Schorebrug voor de binnenvaart. De overheid wil het vervoer over water bevorde ren, omdat dit milieuvriendelijk is. Den Haag heeft daarom zes mil joen euro subsidie voor Schore brug in het vooruitzicht gesteld. Schorebrug is echter 'slechts een oplossing voor lokale knelpunten met betrekking tot watergebonden bedrijvigheid', geeft de pco aan. Om de binnenvaart te promoten, moet er op de langere termijn in Zeeland meer gebeuren, met een locatie in of bij de zeehavengebie den Vlissingen-Oost, de Vlissingse buitenhaven en Zeeuws-Vlaamse kanaalzone. Als Schorebrug toch nodig blijkt te zijn, dan zou, vindt de pco, alleen het natte deel er moeten komen en niet het droge deel. Zo'n bedrij venterrein hoort daar niet. 'Die moeten met voorrang worden ont wikkeld bij bestaande bedrijventer reinen'. Zonder droog deel wordt het tekort op Schorebrug twee mil joen euro hoger. Vanavond beslist de raad Reimers- waal over eventuele medewerking aan Schorebrug. 's-HEER ARENDSKERKE - Wie wel eens over de zeventiende-eeuws Frans kasteel opgetrok- elke vakantie naar Frankrijk. We zijn gek op toe te halen:" Op de plek van het kasteel doorgaande weg van 's-Heer Arendskerke ken. Het idee voor de verbouwing komt van dat land en zijn kastelen, maar om nu daar te stond oorspronkelijk een bungalow uit de ja naar Heinkenszand rijdt, kan het niet ontgaan Marco Bosman, directeur van aannemingsbe- gaan wonen, terwijl werk en familie in Neder- ren zeventig. Het duurt nog een paar maan- zijn. Nog net op Goes grondgebied, bij 's-Heer drijf Fraanje in Lewedorp. „Met mijn vrouw, land zitten - dat leek ons niets. In plaats daar- den voordat het Zeeuws-Franse kasteel klaar Arendskerke, is in twee jaar tijd een opvallend die interieurcoach is, ga ik al tien jaar zowat van besloten we een stukje Frankrijk hiernaar- is voor bewoning. foto Ronald den Dekker Betere plek voor gedenkplaat Michiel VLISSINGEN - De gedenkplaat die tijdens Sail de Ruyter werd ont huld als eerbetoon aan Michiel de Ruyter die Hongaarse predikanten bevrijdde, krijgt een plaats op sok kel van het standbeeld in Vlissin- gen. De plaquette lag slecht zicht baar bij het hekwerk vóór de sok kel. B en W vinden dat de plaat een betere plek verdient. Om de sokkel niet te beschadigen, komt er een nieuw bevestigingsframe. Voorwiel kwijt na slippartij op N57 VROUWENPOLDER - Een 19-jarige automobilist uit de gemeente Noord-Beveland is in de nacht van zondag op maandag van de weg ge raakt op de N57 bij Vrouwenpol der. Daarbij brak een voorwiel van zijn auto af. De bestuurder verloor in een bocht de controle over het stuur en raakte in een slip. De auto van de man bleef steken in de berm. Hij bleef ongedeerd. Veel koopzondagen in Wemeldinge WEMELDINGE - Middenstanders in het 'toeristische' Wemeldinge mo gen hun winkels tussen 19 juli en september elke zondag open doen. Dat heeft het Kapelse college van B en W besloten. Er zijn acht zon dagen aangewezen waarop win kels open mogen zijn: 19 en 26 juli, 2, 9,16, 23 en 30 augustus en 6 sep tember. Daarnaast mogen in alle kernen van Kapelle de winkels geo pend zijn op TXveede Kerstdag. Geen moment aarzelde die 29-jari- ge man uit Vlissingen toen hij op de vluchtstrook van de snelweg een collega zag staan met pech. Direct stuurde hij zijn Twingo naar de kant van de weg om hulp te bie den. De sleepkabel werd uit de kof ferbak gevist en binnen de kortste keren stond de auto met pech keu rig op een parkeerterrein langs de Tip? redactie@pzc.nl A58, waar in alle rust naar een op lossing kon worden gezocht. In de toekomst zal de Vlissinger kritischer zijn in welke collega hij te hulp schiet, ledereen die nog de zelfde dag vroeg: 'Heel Was jouw auto stukIk zag je staan op de vluchtstrook', kan het in het ver volg wel schudden. Zij zijn immers zelf ook niet gestopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69