Tweede Kamer' Plan Bos voor veilige spaarbank Arrow dreigt van radio te verdwijnen Kabinet trotseert Raad van State O SUPERVOORDELIGE BUITENKANSjES (pB@[P 4 dagen Berlijn sB isimii PZC Dinsdag 17 februari 2009 5 'prinses Laurentien en prins Constan- tijn. Op de voorgrond vlnr: prinses Ariane, prins Claus-Casimir, prinses uitzicht dat ze snel uit Den Haag kunnen verdwijnen, spoort Kamer leden aan zich te laten gelden. Spoeddebatten, Kamervragen en moties zien zij als middelen om in beeld te komen en hun loopbaan te verlengen. Ze nemen volgens De Beaufort te weinig de tijd om het parlementai re proces in de vingers te krijgen. Hij stelt voor dat partijen bij het opstellen van de kieslijst serieus in schatten hoeveel zetels ze zullen behalen. Minstens de helft van de Vice-premier ziet Duitse Sparkasse als voorbeeld. ROTTERDAM - Minister Wouter Bos van Financiën onderzoekt of er speciale Veilige banken' voor spaar geld moeten komen. Dat zei hij tij dens een gastcollege aan de Eras mus Universiteit Rotterdam over de financiële crisis. Bos zei serieus te kijken naar de opzet van de Duitse Sparkasse waarvan mensen weten dat hun centen geïnvesteerd worden zonder al te veel risico's. Bos zei dat de financiële crisis zo groot heeft kunnen worden door 'een besmettelijke hebzucht', bij zowel banken als consumenten en bij spaarders. Hij wees erop 'dat er gens ijiaar een IJslands bankje een half procent meer rente hoeft te ge ven en mensen denken ineens minder na over de risico's'. Bos vroeg zich af of de overheid al leen bij 'veilige banken' het spaar geld zou moeten garanderen. Men sen kunnen volgens hem dan kie zen voor zekerheid met de bijbeho rende lagere rente of voör minder zekerheid met meer rendement Catharina-Amalia, prinses Alexia, prinses Leonore en prinses Eloise. foto Matthias Schrader/AP bij 'niet veilige banken'. De over heid garandeert nu spaargeld- tot ïoo.ooo euro, maar dat strekt zich volgens Bos ook uit tot buitenland se vestigingen van allerlei banken. Volgens de bewindsman is het de vraag of dat allemaal wel de bedoe ling was. Het afwentelen van de problemen op mensen in het bui tenland die het nog moeilijker heb ben dan wij, lijkt Bos 'geen goed idee'. Dat zei hij op vragen of er be zuinigd moet worden op ontwik kelingssamenwerking en defensie. In Den Haag wordt ontwikkelings samenwerking gezien als een post waarop bezuinigd zou kunnen worden in de huidige recessie. Poli tiek Den Haag verkeert in gespan nen afwachting van de nieuwe eco nomische voorspellingen die het Centraal Planbureau (CPB) van daag naar buiten brengt. Dat de cij fers meer economisch zwaar weer zullen voorspellen, is al wel duide lijk. De vraag is alleen hoe slecht. W1 Vice-premier Bos gaf gisteren een gastcollege over de economi sche crisis. Hij overweegt alleen nog spaargeld bij 'veilige' banken te garanderen. GRONINGEN - De rockzender Ar row Classic Rock dreigt van de ra dio te verdwijnen. Agentschap Te lecom trekt de vergunningen van zowel de radiozenders Arrow Clas sic Rock en Arrow Jazz FM in van wege een structurele betalingsach terstand. De uitzendingen van bei de zenders moeten uiterlijk 11 maart om middernacht gestaakt zijn, aldus de website van het Agentschap Telecom gisteren. Arrow staat bijna 9 miljoen bij de Staat in het krijt. Volgens een woordvoerder van de toezichthou der zijn de betalingsproblemen al begonnen in mei 2007. Jaarlijks moet Arrow Classic Rock 4,2 miljoen euro aan de Staat beta len. Dat is het bedrag waarvoor de FM-frequenties waarvan de com merciële radiozender gebruik maakt, in 2003 zijn geveild. De li centiekosten van Arrow Jazz FM bedragen een miljoen euro per jaar. „Met de eigenaren zijn in een eerder stadium betalingsregelingen afgesproken. Hieraan is herhaalde lijk niet voldaan. Daarom ziet Agentschap Telecom zich genood zaakt de vergunningen in te trek ken", aldus directeur-hoofdinspec teur Marita Schreur van Agent schap Telecom. verkiesbare posten moeten ze ver volgens reserveren voor ervaren Kamerleden. Nieuwkomers moet tijdens de campagne worden inge werkt. Schutte wil onder meer dat de Ka mer het aantal moties drastisch in damt. Dit kan door moties die vol gens bewindslieden het ingezette beleid alleen maar ondersteunen onmiddellijk te versnipperen. In maart wordt in de Tweede Ka mer over het advies van de drie oud-politici gedebatteerd. Regering slaat advies over ontslagregeling in de wind. DEN HAAG - De Raad van State heeft stevige kritiek op het kabi netsvoorstel om mensen met een inkomen vanaf 75.000 euro maxi maal een jaarsalaris als ontslagver goeding mee te geven. De raad heeft het kabinet voorgesteld het plan te heroverwegen en niet naar de Tweede Kamer te sturen, maar minister Donner (Sociale Zaken) heeft dat gisteren toch gedaan. De Raad van State vindt dat een 'overtuigende motivering' ont breekt en dat onrechtvaardige ver schillen in ontslagvergoedingen ontstaan bij mensen net onder en boven de grens van 75.000 euro. „Niet duidelijk is bovendien waar op deze inkomensgrens is geba seerd", aldus de raad. De raad stelt dat ervoor gezorgd moet worden dat de arbeidsmarktpositie van el ke ontslagen werknemer kan wor den getoetst door de rechter en tot uitdrukking moet kunnen komen in de ontslagvergoeding. Volgens Donner blijft er voldoende ruimte om recht te doen aan de arbeids marktpositie van elke werknemer. Het kabinet stemde eind vorig jaar in met beperking van ontslagver goedingen, nadat Donner eerder een akkoord sloot met werkgevers en vakbeweging. Door aftoppen van vergoedingen bij hogere inkomens moet worden voorkomen dat ook mensen die naar verwachting snel weer een an dere baan vinden, toch een hoge schadevergoeding meekrijgen. De maximering geldt alleen voor ontslagzaken waar de kantonrech ter aan te pas komt. Werkgevers en werknemers kunnen samen an dere afspraken maken. De rechter kan ook altijd nog besluiten meer geld mee te geven aan iemand die 75 mille of meer verdient, als zijn werkgever zich heeft misdragen. v.a. €i49iJ Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel In unieke Oad samenwerking met: iREIZEN; Vertrek vrijdag 10 april Het bruisende hart van Frankrijk is zonder twijfel Parijs, met de Champs-Elysées als levendige slagader. Een bezoek aan de 'Lichtstad' is letterlijk en figuurlijk een belevenis. En met wie kunt u dit beter ervaren dan met de Parijs-specialist bij uitstek! Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel In unieke Ogd samenwerking met: iREIZENI Vertrek vrijdag 6 en 20 maart Berlijn laat zich het best omschrijven als een stad met een diep verleden, gegoten in een nieuw jasje. Naast-monumentale gebouwen en musea kent Berlijn een trendy en levendig centrum. Berlijn is een stad om beleefd te hebben. Niet inbegrepen reis- en/of annuleringsverzekering calamiteitenfonds a 2,50 uitgaven van persoonlijke aard optionele excursies administratiekosten prijs is o.b.v. 2-pers. bezetting 'De bus vertrekt uw buurt. Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadsrondrit en wandeling Afscheidskoffietafel In unieke T^g£]| samenwerking met: 'REIZEN! €l39>; jWffliilBlB In Praag staat de eeuwenoude geschiedenis nog steeds midden in het leven. In deze sprookjesachtige stad vindt u talrijke theaters, restaurants, bierhuizen, wijnkelders en winkels. Ontdek het zelf; de 'Gouden Stad' Praag is een bezoek meer dan waard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5