écht iets betekenen op Schouwen-Duiveiand Economische recessie D66 wil weer een gooi doen naar raadszetel Frans kasteel in Zak van Zuid-Beveland 22 Dinsdag 17 februari 2009 PZC i W7"\/ï W7l\ '^e hebben onze klanten geadviseerd hun vraagprijs met tien tot vijftien procent te IaUV lOX (ICIU TT 1V1.V-/ W Verlagen Jan-Ward van Dantzig, For Sail Yachtbrokers Kitesurfer onderkoeld bij strand Renesse RENESSE - Een kitesurfer is zondag middag in de problemen geraakt voor de kust bij Renesse. De man wist op eigen kracht het strand bij paviljoen Zuid-Zuid- West te bereiken, maar was wel onderkoeld. De KNRM-redders van de post Ouddorp voorzagen de man van dekens en haalden het materiaal van de surfer, dat nog op de Noordzee dreef, uit het water. Jaarconcert Oefening en Uitspanning NIEUWERKERK - Muziekvereniging Oefening en Uitspanning uit Nieu- werkerk houdt zaterdag haar jaar uitvoering. De muzikanten, die onder leiding staan van Sjaak Laroes, presente ren deze avond ook de nieuwe out fits. Verder is er een gastoptreden van het komische duo De jochies. Het concert in het dorpshuis in Nieuwerkerk begint om 19.30 uur. Zoektocht naar mensen die met hun voeten in de modder willen staan. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Na een aanloop van twee jaar is het voor de adviesraad WMO (Wet Maatschappelijke On dersteuning) op Schouwen-Duive iand tijd om te 'oogsten'. „Ik verwacht dat er in 2009 wel een slag wordt gemaakt", zegt se cretaris Frans Babijn van de advies raad. Hij denkt dat er jaarlijks drie of vier adviezen bij de gemeente zullen worden neergelegd. „Dat lijkt peanuts, maar dat is het niet. Het gaat om echt goed onderbouw de adviezen. Dat vergt veel tijd." Wie denkt dat de leden van de ad viesraad WMO achterover kunnen leunen om zich slechts nu en dan over een gemeentelijk rapportje te buigen, komt bedrogen uit. „Als je het goed wilt doen, ben je zeker een halve dag in de week kwijt." Niet zozeer met vergaderen (eens in de zes weken) - maar vooral met het bezoeken van maatschap pelijke organisaties, het aangaan van gesprekken met bijvoorbeeld politie, dorpsraden en andere be trokkenen en het op de hoogte blij ven van actualiteiten. „Je moet met je voeten in de modder willen staan." De nu tien leden tellende club is dringend op zoek naar Zierikzeeënaar vertelt over Russische familie zierikzee - Zierikzeeënaar C. van Beveren vertelt vandaag in het Her vormd Kerkcentrum in Zierikzee over de bezoeken die hij door de jaren heen heeft gebracht aan zijn Russische schoonfamilie. Dat doet hij voor de Anbo afdeling Zierik zee. Hij leerde zijn Russische vrouw kennen toen hij in de oor log in Duitsland te werk was ge steld. In 1946 trouwden zij. De An- bomiddag begint om 14.00 uur. Palazzoli over dieet voor kankerpatiënten goes - Stichting Palazzoli houdt vanavond een voorlichtingsbijeen komst voor mensen met kanker en hun naasten in het Oosterschel- deziekenhuis in Goes. Zieken huis-diëtiste J. Eversdijk praat over voeding en kanker. De bijeen komst begint om 19.30 uur in zaal 57 van het Goese ziekenhuis. Wie aanwezig wil zijn kan zich melden op telefoonnummer 0113-212936. www.stichtingpalazzoli.nl zierikzee - D66 gaat de komende gemeenteraadsverkiezingen weer een gooi doen naar een raadszetel. Dat heeft de ledenvergadering gis teravond besloten. In maart 2010 kunnen de inwoners weer naar de stembus om een nieuwe gemeente raad te kiezen. Bij de vorige raadsverkiezingen de den de democraten ook mee, maar haalden toen onvoldoende stemmen om een zetel te pakken. Gelijktijdig met het besluit om deel te nemen aan de verkiezingen wordt geprobeerd de afdeling weer wat nieuw leven in te blazen. De afgelopen periode leidde de af deling Schouwen-Duiveiand een slapend bestaan. twee of drie nieuwe leden die zich voor de adviesraad willen inzet ten: mensen die niet per se in één deelgebied (zoals jeugd, versla vingsproblematiek of mantelzorg) gespecialiseerd zijn. „Het veld jeugd lijkt wat onderbezet, maar ei genlijk zoeken we mensen die geïnteresseerd zijn in de samenle ving in het algemeen en vooral ook een brede kijk hebben op de samenleving", geeft Babijn de wen sen weer. Zaak is vooral dat zij in staat zijn 'buiten de gebaande pa den' aan de slag te gaan en signale ren wat er op Schouwen-Duive iand speelt, informatie verzamelen en zelf koppelingen leggen. „Het gaat niet om het controleren van het werk van ambtenaren, maar juist om het hebben van een meer waarde." De (verplicht ingestelde) adviesraad WMO is nu twee jaar actief Van een perfect werkende organisatie is nog geen sprake, meent Babijn. „De adviesraad is groeiende." Zo zijn er nu drie werkgroepen actief, waarbinnen gedacht en gewerkt wordt aan spe cifieke onderwerpen. Het gaat om de werkgroepen jeugdvandalisme, GGZ (geestelijke gezondheidspro blematiek en zorgloket. „Je moet uiteindelijk zien te bereiken dat je als adviesraad bij beleidsontwikke ling betrokken wordt." Meer informatie staat op de website www.schouwen-duiveland.nl. Voorwiel kwijt na slippartij op N57 Rijbewijs kwijt na rijden onder invloed vrouwenpolder - Een 19-jarige automobilist uit de gemeente Noord-Beveland is in de nacht van zondag op maandag van de weg ge raakt op de N57 bij Vrouwenpol der. Daarbij brak een voorwiel van zijn auto af De bestuurder verloor in een bocht de controle over het stuur en raakte in een slip. De auto van de man bleef steken in de berm. Hij bleef ongedeerd. De Zeeuwse bibliotheken gaan praten over een gezamenlijke wervingsactie. TERNEUZEN - De politie hield in de nacht van zondag op maandag op de Zuidlandstraat in Terneuzen een 42-jarige automobilist uit die plaats aan voor het rijden onder in vloed van alcohol. Uit de ademanalyse die de man werd afgenomen bleek dat hij ruim 3,6 maal de toegestane hoe veelheid had gedronken. Zijn rijbe wijs moest hij daarom inleveren op het politiebureau. 'S-HEER ARENDSKERKE - Wie van Goes naar Heinkenszand reist, kan het niet missen. Bij 's-Heer Arendskerke is in twee jaar tijd een zeventiende-eeuws Frans kasteel gebouwd, midden in de Zak van Zuid-Beveland. Eigenaar is Marco Bosman, directeur van Aannemingsbedrijf Fraanje. „We zijn gek op Frankrijk, dus hebben een stukje hierheen gehaald." foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58