'Meer oude rotten nodig in Tieners die school in Weesp bedreigden vrij Meubelzaken zitten fout met voorwaarden DAF schrapt in België 873 hanen Koninklijk genieten 4 Dinsdag 17 februari 2009 PZC Duo legt bekentenis af en houdt voorlopig nog huisarrest. DEN HAAG - De twee tieners uit Weesp die vastzitten omdat ze vo rige week een basisschool telefo nisch bedreigden, mogen vandaag weer naar huis. Dat heeft de rechter-commissaris van de rechtbank in Amsterdam gisteren besloten. De rechter-commissaris verlengde afgelopen vrijdag de voorlopige hechtenis van de 14- en 13-jarige jongens nog met twee weken, om dat de jongens de rechtsorde ern stig zouden hebben verstoord. Ook. vreesde de rechtbank voor de veiligheid van de jongens als ze zouden terugkeren naar hun dorp. In Weesp ontstond vorige week veel commotie na het dreigtele- foontje. Scholen namen extra vei ligheidsmaatregelen en agenten pa trouilleerden dag en nacht. Op het besluit van de rechtbank om de tie ners in voorlopige hechtenis te houden kwam de afgelopen dagen hevige kritiek. Volgens een woord voerder van de Amsterdamse rechtbank hebben de tieners een bekentenis afgelegd. De twee hou den wel huisarrest zolang het on derzoek loopt. De advocaten, Lio nel Lalji en Sam Bharatsingh, zijn blij: „Mijn cliënt is nooit eerder voor de rechter geweest. Hij heeft spijt betuigd over zijn onbezon nen daad", aldus raadsman Lalji van de 14-jarige jongen, die vastzit in Zeist. Advocaat Bharatsingh van de ande re jongen, die in een Amsterdamse jeugdgevangenis zit: „Hij is nog een kind en zit nu tussen de crimi nelen, het is goed dat hij naar huis mag." pagina 10/11: 'voor een kind is een cel een hel' BRUSSEL - Meubelzaken begaan veel overtredingen in hun algeme ne voorwaarden. Ze doen de klan ten tekort door verboden clausules over lange leveringstijden, korte ga rantieperiodes en beperkte aan sprakelijkheid. Dat is aan het licht gekomen door een onderzoek van de Consumen tenautoriteit samen met haar Bel gische en Luxemburgse zusterorga nisaties. De Consumentenautori teit vond bij vier woonwinkels met samen 190 vestigingen in Ne derland, 38 overtredingen in de al gemene voorwaarden. Zo gaf me nig keten zichzelf een onredelijk lange of vage leveringstermijn. Ook meldden de algemene voor waarden nogal eens dat het gele verde product niet hetzelfde hoef de te zijn als het bestelde product. De winkeliers beperkten ook te vaak hun aansprakelijkheid en eventuele schadevergoedingen. De garantie lieten ze nogal eens onte recht ingaan op de factuurdatum in plaats van de leverdatum. De problemen doen zich steeds voor bij winkels die niet zijn aange sloten bij de Centrale Branchevere niging Wonen (CBW). De betreffende bedrijven hangt een fikse boete boven het hoofd. PETER Nay OA AM/tP LSJ^KEJZ SpeL&H Advies van oud-politici moet 'hijgerigheid' in Kamer indammen. door Marcel de Jong DEN HAAG - Politieke partijen moe ten minstens de helft van hun ver kiesbare plaatsen gunnen aan erva ren parlementariërs, die hijgerige 'jonge honden' intomen. Dan kan de Kamer in rust werken aan her stel van zijn gezag. Dat adviseren oud-Twèede Kamer- WESTERLOO - Vrachtwagenfabri kant DAF gaat in het Belgische Westerloo 873 banen schrappen, waarmee het personeelsbestand ongeveer gehalveerd wordt. Dat heeft het Belgisch persbureau Belga gisteren gemeld. De directie zou de maatregel waar- 'II schijnlijk vandaag officieel bekend maken. Bij DAF was niemand bereikbaar voor commentaar. Door de huidige economische te genwind is de productie van vrachtwagens flink teruggelopen. Momenteel produceert het Neder landse bedrijf ongeveer honderd vrachtwagens per dag. Ongeveer vier maanden geleden waren dat er nog ongeveer 245 per griffier Willem Hendrik de Beau fort, oud-Tweede Kamerlid Gert Schutte (GPV) en oud-senator Joop van den Berg (PvdA) de Ka merfracties. Omdat de Kamerfracties het zelf niet lukt hun 'hijgerigheid' in te dammen, hebben ze de hulp inge roepen van deskundigen. Die voer den gesprekken met 92 Kamerle den en oordelen alle drie dat de Tweede Kamer niet effectief te werk gaat. De Kamer noteerde het afgelopen jaar weer meer spoeddebatten en schriftelijke vragen. Dat er over een onderwerp een debat volgt of een vraag richting minister gaat, lijkt vaak belangrijker dan het ant woord. Partijen klagen zelf dat dit het gezag uitholt, burgers zien veel geschreeuw en weinig wol. De Beaufort meent dat Kamerfrac ties te snel vernieuwen. Wie vier jaar parlementaire ervaring heeft, behoort nu al tot de veteranen, waar hij tien jaar geleden nog on der de nieuwkomers viel. Het voor- Partijen hekelen uitspraak over kraken DEN HAAG - CDA, WD en CU noe men de uitspraak van de recht bank in Amsterdam die ontrui ming van kraakpanden onmoge lijk maakt de 'wereld op z'n kop'. Mocht blijken dat de rechter juri disch een punt heeft, dan gaan de partijen 'dit wettelijke gat dichten'. Asielzoeker lag dronken op de weg TER APEL - De 20-jarige asielzoeker die donderdag werd aangereden in zijn woonplaats Ter Apel, was zelf in beschonken toestand op de weg gaan liggen. Dat zei de politie giste ren. Eerder was aangenomen dat de man slachtoffer was van mis handeling voor hij werd aangere den. Celstraf voor beleggingsfraude ARNHEM - Het gerechtshof in Arn hem heeft een Winterswijker (32) tot drie jaar en negen maanden cel veroordeeld voor beleggingsfrau de. Hij haalde met bedrijven als United Green en Real Economy miljoenen euro's op. Maar die wa ren verkapte piramide-systemen. Successierecht meest gehate belasting BAARN - Het successierecht, de hef fing op erfenissen, is de meest ge hate belasting. Zowel jongeren als ouderen hebben er een hekel aan. Dat heeft Plus Magazine laten uit zoeken. Over andere belastingen oordelen ouderen en jongeren ver schillend, blijkt uit het onderzoek onder 1200 Nederlanders. LECH - De koninklijke familie poseer de gisteren voor de internationale pers in Lech, het vaste skivakan tie-adres van de Oranjes in Oosten rijk. De Oranjes vieren op dit mo ment wintersport in Lech, dat in de provincie Vorarlberg ligt. Achterste rij vlnr: prinses Maxima, prins Wil- lem-Alexander, koningin Beatrix,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4