De strijd om een kantine 'Nu even in de dodehoekspiegel kijken' Bodemonderzoeken in Bierkaai Hulst GEVRAAGD ANTIEKE INBOEDELS Lazy Sunday in De Zeemeeuw Tekeningen van kinderen te kijk z PZC Dinsdag 17 februari 2009 25 Kinderen van de Gaspar van der Heydenschool in Axel tonen hun van pannenkoeken gemaakte verkeersborden. De school ontvangt vandaag het verkeers- veiligheidslabel voor haar uitgebreide en praktijkgerichte verkeerseducatie. foto Peter Nicolai «MlnlMui ZEEUWS VEILINGHUIS Herengracht 74, 4331 PX Mitklelburg Tel. 0118 -650 680 W WW.ZF.FIJWSVElLilNG11UIS.NL Terneuzen onderscheidt zich positief in Zeeland met verkeerseducatie. door Conny van Gremberghe AXEL - „Jeanine, ga eens voor de vrachtauto staan. Een paar meter ervoor. Ja prima zo. En Amado? Zie je haar staan?" De instructie van de verkeersouder zijn goed, maar Amado Scheele ziet zijn klas genootje niet staan. Het is voor hem praktisch onmogelijk om van af zijn hoge zitplaats in de vracht wagencabine de rijweg pal voor 'm te zien. „En nu even in de dode hoekspiegel kijken", wordt er ge roepen. Amado kijkt en ziet van al les aan de zijkant van de cabine. „Het is net een lachspiegel", grapt-ie. Terwijl groep vijf van de Axelse Gaspar van der Heyden school zich verdiept in de gemak ken van de dodehoekspiegel, bak ken in het schoolgebouw kinderen van groep 2 en 3 eetbare verkeers borden (pannenkoeken) en hou den de leerlingen in groep 6 zich bezig met rijwielen. De hele dag staat in het teken van het verkeer. En als in Zeeuws-Vlaanderen op scholen het woord 'verkeer' vak verschijnt oud-politie-inspecteur Han van Opdorp. Hij babbelt met leerkrachten, met ouders, met de kinderen. „Weet je dat er jaarlijks 16.000 mensen in Nederland door verkeersongevallen in het zieken huis terechtkomen?", doceert hij voor de pauze in groep 5. Van Op- dorp is blij dat hij weer 's zijn op wachting kan maken op een school. De Gaspar van der Heyden school krijgt vandaag als 21e school in de gemeente Terneuzen het verkeersveiligheidslabel, een landelijk keurmerk voor scholen 'Zonder actieve verkeersouders begin je weinig als school' met een uitgebreide en praktijkge richte verkeerseducatie. In Zeeland zijn er tot nu toe 51 labels uitge reikt, waarvan ruim eenderde in Terneuzen. In Zeeland met zijn 273 scholen valt nog heel wat te winnen. Maar de Terneuzense scholen scoren uitermate goed", zegt Van Opdorp. „Waar dat aan ligt? Aan de onderlinge contacten tussen scholen en aan het feit dat er in Zeeuws-Vlaanderen nog vrij veel erg actieve verkeersouders zijn. Zonder verkeersouders begin je weinig als school", weet Van Op dorp. De Axelse school heeft er vol gens directeur Piet de Pooter ook twee. Ankie Remmerts en Mar griet Kers. Zonder hen zou de ver keerseducatie echt op een lager ni veau zitten. En het niveau op de Axelse school ligt hoog. Verkeers wethouder Co van Schaik, die het label uitreikt, deelt de school zelfs een negen uit. Een dikke negen. CADZAND-BAD - Tussen al het car- navalsgeweld door brengt Jeroen Kant zondag zijn liedjes ten geho re in strandpaviljoen De Zee meeuw in Cadzand-Bad. Dat is in het kader van de Lazy Sunday Afternoon van Stichting Wakkere Winters West-Zeeuws-Vlaande- ren. Kant speelt liedjes in de tradi tie van Amerikaanse songwriters als Bob Dylan en Ryan Adams. Flarden country banen zich een weg door zijn repertoire dat gaat over de kleine dingen in het leven. De Lazy Sunday begint om 15.00 AXEL - In de bibliotheek in Axel is tot 16 maart een tentoonstelling van kindertekeningen te zien. De expositie bestaat uit tekeningen ge maakt door basisschoolleerlingen van de groepen 7 en 8 uit heel Zeeuws-Vlaanderen. De peace-pos ter wedstrijd wordt elk jaar gehou den door de Lions Club. In Zeeuws-Vlaanderen hebben 23 scholen meegedaan. Kinderen over de gehele wereld tekenen en schilderen met als thema 'vrede'. Deze tekeningen worden tentoon gesteld in bibliotheken en zieken huizen. Archeologen speuren verder naar verleden van vestingstad. door Harold de Puysseleijr HULST - Archeologen gaan volgen de maand weer op zoek naar puz zelstukjes uit de Hulster geschiede nis. Bodemonderzoekers richten ditmaal de aandacht op het 's-Gra- venhofplein en de locatie van het voormalige postkantoor aan de Minderbroedersstraat. Op beide plaatsen worden boringen gedaan. Op de locatie aan de Minderbroe derstraat worden deze boringen uitgevoerd in het voormalige post kantoor. De oudheidkundigen ver wachten hier interessante infernaa ls Archeologen doen volgende maand weer een aantal bodem onderzoeken in het noordweste lijk gedeelte van de binnenstad van Hulst. tie te vinden, omdat het oude post kantoor vlakbij de voormalige ha ven ligt. Die lag tussen de Bierkaai- straat en de Overdamstraat. Het water kwam via de Keldermans poort de stad binnen en stroomde richting Vismarkt. Om vast te kun nen stellen waar de oude middel eeuwse haven exact lag en hoe diep die was, werden in mei vorig jaar ter plaatse eerder archeologi sche booronderzoeken gedaan. Ook op het 's-Gravenhofplein werd al eerder archeologisch on derzoek gedaan. Dit onderzoek richtte zich op de locatie waar in vroegere tijden een klooster was gelokaliseerd. Nu zijn er onderzoe ken centraal op het plein voorzien. De onderzoeken hebben te maken met het stadsvernieuwingsplan de Nieuwe Bierkaai. In dat plan voor het noordwestelijk deel van de bin nenstad van Hulst is de aaifleg van een waterpartij in de binnenstad het opvallendste element. Voetbalclub AVC Aardenburg hoopt dat BiZA tot inkeer komt. door Frank van Cooten AARDENBURG - Het bestuur van de Aardenburgse voetbalvereniging AVC hoopt dat het Burgerinitiatief Gemeentelijk Zwembad Aarden burg (BiZA) alsnog een huurover eenkomst met de club afsluit om het sportpaviljoen gedurende vier maanden in de zomer open te houden voor de zwemmers. Jan de Ridder en Jan Eefting van het BiZA willen dat niet omdat ze gezien hun leeftijd niet zelf voor horecaondernemer willen spelen. „Wij moeten een vodje papier teke nen om een horecaonderneming op persoonlijke titel te gaan drij ven in het zwembad. Te gek voor woorden." De beide Jannen willen in de over eenkomst tussen AVC en de ge meente een clausule waarin de opening van het paviljoen in de zo mer voor het zwembad duurzaam is geregeld. AVC wil echter zelf geen vrijwilligers in de zomer voor de verkoop van 'slechts een paar Marsen' in de kantine zetten. Penningmeester Wim du Bois snapt niet waarom Jan de Ridder en ]an Eefting van het BiZA zo moeilijk doen. „Wij liggen niet dwars om de kantine in de zomer open te houden. Alleen niet via een clausule in onze overeen komst met de gemeentè. Je koopt geen huis waar je vervolgens gedu rende vier maanden iemand an ders voor noppes in laat wonen", zegt Du Bois. Volgens Du Bois is een huurover eenkomst tussen AVC en het bur gerinitiatief over het gebruik van het paviljoen in de zomer een goed alternatief „We vragen een Alle partijen in Aardenburg wil len het paviljoen in de zomer openhouden voor het zwembad. Gemoederen lopen echter hoog op over de manier waarop. bedrag voor het gebruik van gas, water en licht en een bescheiden bedrag voor gebruik van de keu- kenapparatuur. Als daar aan wordt voldaan, wordt het contract auto matisch verlengd. Een duurzame overeenkomst dus." De Ridder, Eefting en twee verte genwoordigers van de gemeente troffen elkaar vorige week voor de gemeentelijke bezwaarschriften commissie. Ongeacht de uitkomst komt De Ridder tot de slotsom dat het burgerinitiatief met het zwembad in een politiek wespen nest is beland. „We willen het ge schil met de gemeente afronden. Desnoods met de Zeeuwse om budsman, maar dan is het voor ons mooi geweest. Het is te gek voor woorden dat wij ons inspan nen meer bezoekers naar het zwembad te halen om vervolgens bij de klachtencommissie te belan den voor iets wat de gemeente ver zuimt te doen. Leefbaarheid bevor deren. Laten we de grandioze actie van 2007 koesteren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49