in Groede ingaat als koek Zomaor een versje in Uulehat Sluis moet snel besluit nemen over Centrum Jeugd en Gezin Predikaat 'hofleverancier' geeft winkel wat extra's Terneuzen fietst 50.000 km voor het goede doel David Schnitter op Scheldejazz Woonstichting wil ook licht in brandgangen Zpzc Dinsdag 17 februari 2009 23 Het 175-jarig bestaan is een mooie aanlei ding om het predikaat 'hofleverancier' voor Bakkerij Goethals aan te vragen, vindt bakker Jan. „Niet dat me dat meer klanten oplevert of mijn ijdelheid streelt. En de koningin zal ook niet di rect binnenstappen, maar een koninklijk predi kaat geeft je zaak toch altijd iets extra's." Jan Goethals is blij dat een familielid de geschiede nis van de Schoondijkse bakkerij heeft blootge legd. Maar de intussen overleden amateurge nealoog vergat door te geven waar hij de gevon den gegevens vandaan haalde. Goethals is daarom nu op zoek naar bewijzen, die aantonen dat betovergrootvader Antonij Goethals zijn zaak begon in 1834. Jan Goethals: „Een krantenberichtje of een advertentie bij voorbeeld. In de archieven van Oostburg en Terneuzen is niets te vinden, kreeg ik te horen. Spitten in het archief van de Zeeuwse Biblio theek moet meer opleveren, wisten diverse mensen mij te vertellen. Het kan wel even du ren voor ik de tijd vind om er echt in te dui ken. Ik ben ook niet zo thuis in het graven in het verleden. Ik houd me dus aanbevolen voor informatie en tips van ervaren heemkundigen, genealogen en andere archiefvorsers." door Frank van Cootcn aardenburg - 'Zomaor een versje' is het thema van de gebiedsdienst in de katholieke kerk aan de West straat op de vooravond van carna val in Uulehat. Dit jaar is eveneens vorig jaar een tweeluik van dien sten. Op aswoensdag, de woens dag na carnaval, is wederom een dienst in de kerk met als thema 'Aan elk versje komt een eind'. De diensten worden voorgegaan door dezelfde mensen. In de carna valsgebedsdienst wordt aan de hand van toepasselijke teksten het thema verwoord. Voorgangers zijn wederom Frans van Geyt, Emmy de Rooy en Jeanine de Baere. Ook wordt dit jaar weer medewerking verleend door het Jongerenkoor Aardenburg onder leiding van Freddy Moens en de Koninklijke Muzieksociëteit Aardenburgsche Fanfaren onder leiding van Erwin Swimberghe. Het jongerenkoor luistert ook de dienst op van as- woensdag. Door de afwisseling van overwe gingsteksten, muziek en zang is de dienst uitgegroeid tot een sfeervol le gebeurtenis die door velen wordt bezocht. De dienst sluit tra ditioneel af met het Uulelied. De gebedsdienst op vrijdag begint om 19.00 uur. De dienst op aswoens dag begint eveneens om 19.00 uur. terneuzen - De gemeente Terneu zen wil dit jaar bereiken dat de me dewerkers meer dan 50.000 kilo meter naar hun werk fietsen. De gemeente steunt daarmee aller eerst een goed doel, maar wil met het fietsen naar het werk ook het bewegen promoten. Vorig jaar leg den de ambtenaren 48.000 kilome ter af. Via het project Fietsen Scoort steunt Terneuzen Oxfam- Novib. Vorig jaar ging het om 460 euro. Er doen nu 25 medewerkers mee aan het fietsproject, die elk ge middeld 1.900 kilometer aflegden. De ambtenaar met de meeste kilo meters trapte 4.794 kilometer weg. terneuzen - De organisatie van Scheldejazz, het jaarlijkse jazzfesti val in Terneuzen, heeft tenorsaxo fonist David Schnitter vastgelegd. De Amerikaan is bekend gewor den door zijn optreden in Art Bla- key's )azz Messengers, in de twee de helft van de jaren 70. Schnitter treedt vrijdagavond 5 juni op in Porgy en Bess met het trio van pia nist Edgar van Asselt. Schnitter (1948) is overigens ook bekend van zijn samenwerking met de trompettisten Red Rodney en Freddy Hubbard. Scheldejazz 2009 is van donderdag 4 tot en met zondag 7 juni. De or ganisatie is de komende weken druk doende om het programma van het vierdaagse muziekevene ment verder in te vullen. door Frank van Cooten sluis - De gemeenteraad van Sluis moet zo snel mogelijk een besluit nemen over het zelf inrichten van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Sluis moet de uitvoering in handen geven van ambtenaren die bij de voorbereidingen zijn betrok ken. In 2011 moet het CJG gewoon operationeel zijn. Dat is het advies van de Sluise Raad voor Maatschappelijke Ont wikkeling (RMO). Het college voelt zich met dit advies gesterkt in de ingezette koers om de regie in tegenstelling tot Terneuzen en Hulst in eigen hand te houden. Terneuzen wil deze opdracht over laten aan de GGD Zeeland. Dit voorstel stuitte echter op bezwa ren bij Sluis. De regie moet vol gens Sluis liggen bij een partij met zicht op alle lokale voorzieningen en mogelijkheden. Vanwege ver schil van inzicht stapte Sluis uit de Zeeuws-Vlaamse pilot en ging op eigen voet verder met de voorberei dingen. Sluis zat echter niet stil, stelt het college in een voortgangs notitie aan de raad. Om geen tijd te verliezen is onafhankelijk onder zoek gedaan onder de toekomstige gebruikers van het centrum. De studie lijkt de Sluise visie te on derschrijven dat het CJG zo breed mogelijk moet zijn en dat de regie bij de gemeente behoort te liggen en niet bij de GGD. Ook de RMO vindt de keuze voor de GGD als spin in het web onverstandig. Het CJG is gebaat bij laagdrempelig heid. De gezondheidsinstelling kan deze toets volgens de RMO niet doorstaan. „Een voorbeeld van een gebureaucratiseerde dienst, een bord op de deur, een foldertje en punt uit." Ook is volgens de RMO niet duide lijk waar het geld blijft bij uitbeste ding van het Centrum voor Jeugd en Gezin aan derden. Het CJG moet in de ogen van Sluis alle vra gen kunnen beantwoorden die te maken hebben met opvoeden en opgroeien. Het gaat niet alleen om gezondheid, maar bijvoorbeeld om onderwijs en bijstand. door Conny van Gremberghe terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse woningcorporatie Woongoed gaat dit jaar onderzoeken of er moge lijkheden bestaan om ook achter paden en brandgangen bij woon complexen extra te verlichten. Uit vragen van huurders is gebleken dat op sommige plekken in de re gio behoefte bestaat aan meer licht punten achter en naast woningen. De corporatie investeert al jaren in veiligheidsmaatregelen in en rond woningen zoals verlichting en rookmelders. In overleg met gemeenten zal na der onderzocht worden waar uit veiligheidsoogpunt behoefte be staat aan extra lichtpunten. Bakker Jan Goethals werkt aan een wekelijkse voorraad ambachtelijke appelflappen. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47