PZCI21 Woongoed wil ook winkels bouwen Heilige Cornelius in zand 'vereeuwigd' ZEEUWS-VLAANDEREN 25 22 K Kinderen Axelse school maken verkeersborden van pannenkoeken Bakkerij Goethals al 175 jaar een begrip in Schoondijke Dinsdag 17 februari 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Corporatie wil in toekomst meer geld steken in leefbaarheid. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse wooncorporatie Woongoed gaat de komende jaren meer doen dan alleen woningen bouwen en behe ren. Woongoed wil zich nadrukke lijk gaan manifesteren als maat schappelijk ondernemer. Dit blijkt uit het ondernemings plan 2009-2013 van Woongoed. Volgens directeur Kees Reinhoudt is voor de corporatie naast de wo- ningverhuur de instandhouding van een goede woonomgeving en -klimaat van groot belang. „We voelen ons als organisatie medever antwoordelijk voor taakvelden naast het wonen. Ik bedoel dan on- derwijs-en welzijnsvoorzieningen, maar ook winkels en werkgelegen heid. Als corporatie proberen we de werkgelegenheid in Zeeuws-Vlaanderen impulsen te geven door bij bouwprojecten zo veel mogelijk een beroep te doen op lokale aannemers. Verder blij ven we nauw betrokken bij de campagne Uwnieuwetoekomst." Reinhoudt sluit niet uit dat de cor poratie naast scholen en woon zorgcomplexen ook winkels gaat bouwen in kleine kernen als daar aan behoefte bestaat. „Als een win kelvoorziening echt wordt gemist ppi Woongoed Zeeuws-Vlaanderen schrikt niet terug voor het bou wen van winkels in kleine dorpen. Maar de exploitatie blijft een zaak voor ondernemers. en de komst van een nieuwe de leefbaarheid van een dorp ten goe de komt, dan zullen we niet aarze len op een bouwverzoek in te gaan. Let wel, de exploitatie van een winkel is niet aan ons besteed, dat blijft een zaak van onderne mers." Op dit moment onderzoekt Woon goed ook alternatieve vervoersmo gelijkheden voor dorpen die slecht per bus bereikbaar zijn. Met alter natief openbaar vervoer hoopt Woongoed de aantrekkelijkheid van kleine plaatsen te kunnen ver hogen. Over de mobiliteitsproble- matiek wordt binnenkort een sym posium gehouden in Terneuzen. Woongoed beseft dat maatschap pelijke investeringen zelden geld opleveren. „Dat betekent dat we via andere investeringen, die wel rendabel zijn, geld voor onze maat schappelijke doelen moeten vrij maken." Reinhoudt en de zijnen hebben vorig jaar ook een leefbaarheids fonds van twee ton in het leven ge roepen voor kleine investeringen in de Zeeuws-Vlaamse dorpen. Wereldmuziek in Hof te Zandekerk KLOOSTERZANDE - Roger Neyt (kla rinet) en Johan de Witte (accor deon) spelen zondag 1 maart vanaf 15.00 uur Klezmèrmuziek in de Hof te Zande kerk in Kloosterzan- de. Deze muziek is voortgekomen uit de Joodse traditie en vermengd met Oost-Europese invloeden van zigeunermuziek en Roemeense en Russische muziekgenres. De kerk is open om 14.30 uur. De entree bedraagt vijf euro. Vrijwilligers Aan Z krijgen gezellig uitje TERNEUZEN - Aan Z, de grensover schrijdende welzijsorganisatie van de gemeenten Terneiizen en As senede, trakteert haar vrijwilligers vrijdag 27 februari op een gezellige middag in het domein Puyen- broeck in Wachtebeke. Dit als blijk van waardering voor hun inzet. Bij Aan Z zetten jaarlijks 320 vrijwilli gers zich in. Ze krijgen onder ande re de onemanshow van Philippe De Martelaere te zien. Kappen van bomen om kaalslag te voorkomen SCHAPENBOUT - Door dertig bo men te kappen wil de gemeente Terneuzen voorkomen dat het bos bij Schapenbout straks grotendeels moet worden omgezaagd. De ca nadapopulieren aan de Graaf lans- dijk in Schapenbout zorgen ervoor dat het bos op dit moment te wei nig licht krijgt. Door één rij popu lieren te verwijderen komt er meer licht in het bos en wordt vol gens de gemeente in de toekomst kaalslag voorkomen. Westerschelde Big Band in Terneuzen TERNEUZEN - De Westerschelde Big Band speelt vrijdag 27 maart om 20.30 uur in Porgy en Bess in Ter neuzen. De band bestaat uit muzikanten uit Zeeuws-Vlaanderen, Vlaande ren en de regio Antwerpen en staat onder muzikale leiding van Clem van Hove, solist trombone bij de Koninklijke kapel van de Gidsen. Als gast treedt de Bel gische 'classic crooner entertainer' Maurice Dean op. foto Peter Nicolai Sabine de Moor werkt de zandsculptuur van de Heilige Cornelius voor de kerk in Lamswaarde nog wat bij. door Harold de Puijsseleijr LAMSWAARDE - De patroonheilige van de parochie in Lamswaarde be waakt sinds vorige week de ingang van de kerk in het dorp. De zand sculptuur van de Heilige Cornelius is een creatie van Sabine de Moor uit Kuitaart. In het dagelijks leven zelfstandig gevestigd architect, maar bij wijze van hobby beeld houwt ze al zo'n jaar of vijftien met zand. Het beeld van de Heili ge Cornelius blijft net zolang bij de voordeur van de kerk staan tot hij wordt vernield, zegt De Moor. Bidden dan maar, dat het groepje kwajongens dat de zandsculptuur in de nacht van vrijdag op zater dag al ernstig toetakelde, fatsoen genoeg heeft om de handjes voortaan thuis te houden. De Moor werkte twee dagen om de Heilige Cornelius in zand gestalte te geven en moest dus de dag voor het feest rond de afgesloten restau ratie en tweehonderd jaar paro chie in Lamswaarde in allerijl nog aan de slag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45