marathon Duivenmelker Calon kan nooit echt tevreden zijn INC stopt in Formule I Gerritsen heeft aanval ingezet t 1.5 19>5 9 2 1 WPZC Dinsdag 17 februari 2009 37 Geblesseerde atlete uit Hulst maakt van de nood een deugd. door Koen de Vries kapellebruc Natuurlijk zou ze liever meelopen, maar de rol van teamleider is ook wel wat voor In grid IJsebaert. De Hulsterse atlete heeft al maanden last van haar knie en helpt daarom met zachte hand een aantal atleten richting de Zeeuws-Vlaamse marathon, die za terdag 16 mei gehouden wordt. IJsebaert (42) heeft een ontstoken kniepees. Afgelopen week is de spuit met cortisonen erin gegaan en dat paardenmiddel moet hel pen. De Zeeuws-Vlaamse is een bindmiddel voor de groep hardlo pers. Ze heeft de kunst afgekeken van Niek Knol en Wil de Nooijer. Twee jaar geleden zat IJsebaert in het zogenaamde Driemtiem. Knol en De Nooijer stoomden acht be ginners en twee erkende lopers (onder wie IJsebaert) met succes klaar voor de Kustmarathon. De Hulsterse werd toen tweede. IJsebaert, die ook in 2004 als twee de vrouw over de finish van de Kustmarathon kwam, meldt zich deze zondag op haar fiets als eerste bij de fabriek van Interjute bij het Clingse bos. Niet veel later duiken zestien atleten op voor de training van ruim twee uur. Sommigen met kleine oogjes. Prins Carnaval heeft zijn intrede gedaan, waardoor het zaterdag wat Tater is geworden... De route loopt dit keer rond het Groot Eiland, ten westen van Hulst. Alle lopers zijn serieus met de marathon bezig. Sommigen zo serieus dat ze nog niet hebben inge schreven. Ze willen op 16 mei besla gen ten ijs komen, anders hoeft het voor hen niet. Een mooi meetmo ment is de Scheldeloop over 25 kilo meter, over veertien dagen bij Ter- neuzen. En de 25 kilometer van Hulst, op 28 maart, is de ultieme test. Ingrid IJsebaert fietst achter Ingrid IJsebaert helpt een flinke groep atleten elke zondag aan de nodige trainingskilometers voor de eerste editie van de marathon van Zeeuws-VEaanderen. het groepje aan, af en toe een aan wijzing gevend. En ze let erop dat er na elk halfuur gedronken wordt. Want drinken tijdens een mara thon is van levensbelang. De bege leidster heeft een dikke jas aan, een muts op en handschoenen aan. „Je moest eens weten hoeveel kou ik al geleden heb op m'n fiets", zegt ze met een jaloerse blik richting de hardlopers. Die krijgen het niet koud, want het tempo ligt lekker hoog. In het pelo tonnetje bevinden zich flink wat lo pers met marathonervaring. Han Gerritsen (64) heeft er al een stuk of tien gelopen, waaronder de Kust marathon van vorig jaar. Daarin was hij de snelste 60-plusser. Lau- ran van de Dries (52)- heeft drie keer 'Rotterdam' gedaan en over weegt nu de marathon in 'zijn' Zeeuws-Vlaanderen te doen. Monique Allefs uit Sint Jansteen voelt zich als echte Zeeuws-Vlaam se bijna verplicht om van start te gaan. Eén van de debutanten is Willem Markenhof Hij hoopt bin nen de vier uur te finishen, maar heeft geen idee of dat een reële doelstelling is. Tom de Koster heeft er drie gelopen en gaat nu voor nummer vier. Hij is één van de or ganisatoren van de 75 van Zeeuws- Vlaanderen, een estafetteloop van Lamswaarde naar Nieuwvliet op 18 april. De teams van maximaal zes rijden dan mee in een busje en mo gen zelf bepalen hoe kort of lang de aflossingen duren. Na twee uur en een kwartier ren nen is er nog even tijd voor een kopje koffie bij een van de sponso ren, Sauna Najade. Ingrid IJsebaert gaat de lengte van de trainingen langzaam opvoeren naar ruim drie uur en dan moet iedereen er klaar voor zijn. Komende zondag is een uitzondering. Dan wordt in ver band met carnaval slechts ander half uur gelopen. „Er lopen in to taal 24 mannen en vrouwen in de ze groep. Ik verwacht dat er straks minstens vijftien goed voorbereid van start zullen staan", denkt ze. Q Voor meer informatie zie http://www.marathonzvl.com Meer over de Zeeuwse marathons: www.pzc/blog/kustmarathonweblog Cue Action na twee zeges verder in beker capelle aan den ijssel - De pool- spelers van Cue Action hebben in Capelle aan den IJssel de tweede ronde van het bekertoernooi over leefd. Door twee zeges tegen sterke tegenstanders plaatsten de Vlissin- gers zich voor de derde ronde. Eer- stedivisionist Groningen Braxx werd door Mark van Wijngaarden, Atong Wu, Jeroen Koopman en Jo- han van Oorschot met 4-1 versla gen. Tegen Capelle werd het 3-2. Inwoner van Slijkplaat heeft paar wensen maar geen enkele zekerheid. door Fred Rabout slijkplaat - Herman Calon was za terdag tijdens de prijsuitreiking van Samenspel 1 in het clubge bouw van De Scheldevliegers aan de Zuidbeekseweg in Vlissingen weer een vaste podiumklant. Hok- kampioen op de grote fond bij de oude duiven en midfond bij de jonge duiven. Duifkampioen op de overnacht en vitesse bij de jon ge duiven. Generaal hokkampioen van het Samenspel 1, wat in de dui vensport West-Zeeuws-Vlaande- ren omvat. Daarmee verlengde de 69-jarige in woner van Slijkplaat zijn 'con tract', want al jaren is hij de 'Gene raal van het Westen'. Hij is woon achtig in de voormalige pastorie, die hij kocht toen de geestelijkheid uit Slijkplaat vertrok. Zijn gere nommeerde renstal verplaatste hij vervolgens van Schoondijke naar Slijkplaat. Het succes bleef Herman Calon werd al verscheidene malen Gene raal van Zeeland, de laatste keer in 2006. Hij eindigde dit jaar als vier de in de Zeeuwse Generaliteit en blikt met gemengde gevoelens te rug op het seizoen 2008. Calon is tevreden, omdat hij twee provin ciale overwinningen binnenhaalde Dennis Eijke wint 6e wedstrijd Zuid-Bokaal goes - Sjoeler Dennis Eijke heeft in Goes de zesde wedstrijd om de Zuid-Bokaal gewonnen. De speler van Schijf83 haalde 136,25 punten in de A-Klasse. Marijke Denissen van ISVB Ven- ray was de beste bij de vrouwen met 138,05. Zij schreef de C-klasse op haar naam. André van Ontber gen, Marco Borsboom, Bep Minke, Dineke Geerligs en Nellie van Leen waren Zeeuwse winnaars. en ook weer op diverse podia stond. Maar eigenlijk is hij een man die nooit echt tevreden is. „Dat mag je als sportman nooit zijn", zegt Ca lon. „Je moet altijd naar meer stre ven. Dus als je vierde van Zeeland wordt, zijn er drie beter. Ik gun het die collega's van harte. Zij doen er net zo veel voor als ik. Ik heb er ook geen moeite mee als een ander wint. Maar ik heb nu eenmaal de nare eigenschap dat ik altijd wil winnen." Hij spreekt over een seizoen met uitersten. Een seizoen waarop de weergoden een negatief stempel drukten. In dat verband licht hij het eerste overnachtconcours van uit Bergerac eruit. Calon: „De duiven hadden op 30 mei onder die weersomstandighe den nooit gelost mogen worden. Ik pak dan wel de eerste plaats, maar heb ook vijf van mijn betere doffers nooit meer teruggezien. Bij die vijf zat mijn 'Barcelona', een duif die nooit miste. Dat bedoel ik met uitersten, want ondanks de winst heb ik toch een paar minde re nachten gehad." Zijn tweede provinciale zege was op Sezanne, een midfondconcours voor jonge WJ Herman Calon kijkt met gemeng- de gevoelens terug op het sei zoen 2008. De inwoner van Slijk plaat heeft weer aardig wat ge wonnen, maar is nooit tevreden. De Belt doet goede zaken in superleague oost-souburg - Bar de Belt heeft in de twaalfde ronde van de super league darts goede zaken gedaan. De equipe uit Oost-Souburg ver sloeg in de regioklasse Zuid-West Tapperij Tijdloos met 8-2. Op dit moment is het team, dat bestaat uit Edwin Pasman, Jelger Tuinstra, Wybren Tuinstra, Wander Snoeck, Marvin van Eenennaam, Jesper Pijnen en Frank van Eenen naam een goede middenmotor. duiven. Het seizoen 2008 ligt al een tijdje achter hem. Sterker nog: over een paar weken begint het nieuwe seizoen al. Herman Calon is geen man van achterom kijken, want de nieuwe jaargang komt er aan. Vorige week werd de eerste geboorte op zijn hokken gemeld, drie weken later dan normaal. De verklaring is dat Calon drie we ken in Thailand verbleef, waar hij drie duiven had ingeschreven voor de befaamde eindrace. Om deel te mogen nemen aan die eindrace worden in het voorjaar drie jonge duiven naar een centraal hok in Thailand gezonden. Daar worden ze opgeleerd en gereedgemaakt voor de grote dag: de eindrace. Calon: „De duivensport is in Thai land immens populair. Het gok ken op de duiven kan je in één klap miljonair maken, maar ook in één klap bedelaar. Er wordt daar overigens niet alleen met duiven gegokt, maar dat is een ander ver haal." Heeft Herman Calon eigenlijk nog wensen voor 2009, wat de dui vensport betreft. „Uiteraard een keer internationaal Barcelona zou de slagroom op de taart zijn. Maar een ZLU-concours winnen geeft je ook al een tevreden gevoel. En ik wil ook weer meedoen voor het Zeeuwse podium. Het mooie is dat dit wensen zijn en geen zeker heden." Bank trekt zich terug uit eredivisie autosport om kosten te besparen. den haag/londen - De Formule I staat onder zware druk als gevolg van de wereldwijde crisis. ING stopt aan het einde van dit jaar met de sponsoring van het Fi-team van Renault. De Neder landse bank verlaagde het sponsor budget eerder al met veertig pro cent en stapt er per 1 januari 2010 dus helemaal uit. ING stapte begin 2007 in het team van Renault. De Franse renstal had toen juist dankzij Fernando Alonso twee keer de wereldtitel ge pakt. Het afgelopen jaar verliep al les moeizamer binnen het team. ING trekt zich terug in het licht van een kostenbesparingsprogram ma. De bank heeft last van tegen wind door de kredietcrisis. Dat al les vergroot de zorgen bij Ft-baas Bernie Ecclestone. Hij zag eerder dat Honda uit de Formule I stapte, waardoor een verdere kaalslag in het raceveld dreigt. Hij gaat er alles aan doen met twintig auto's en coureurs te starten. Ook het VSB-fonds stopt met sponsering. Het fonds hield zich bezig met het financieel ondersteu nen van maatschappelijke initiatie ven in de sport. Waar tot dusver ruim twee miljoen euro naar maat schappelijk gerelateerde initiatie ven binnen de sport gingen, wordt dat nul euro. Tafeltennisser Trinko Keen, werk zaam als programmacoördinator bij de afdeling 'sport' van het fonds, betreurt de beslissing. „Het is nu van belang dat de initiatie ven mogelijk blijven, dat de sport zelf op zoek gaat naar geld om maatschappelijke initiatieven mee te nemen. Ik geloof daar heilig in." Vraagstukken als integratie kun nen via de (breedte)sport zeer goed worden aangepakt, zegt Keen. middelburg - René Michel Gerrit sen bivakkeert al maanden in de subtop van het PZC-topscorersklas- sement. De aanvaller van Veere heeft nu echter de aanval op koplo per Dennie le Comte (Duiveland) ingezet. In de laatste vijf wedstrij den voor de koploper in de derde klasse heeft hij acht keer gescoord. Met zijn twee doelpunten zaterdag in Kapelle (5-1-zege) verhoogde hij zijn seizoenstotaal tot zeventien treffers. Dat is nog maar twee min der dan lijstaanvoerder en titelver dediger Le Comte, die zaterdag één keer doeltreffend was voor Duiveland in de verloren topper te gen Dinteloord. Elke voetballer in de huidige top twaalf kwam overigens tot scoren in de afgelopen speelronde. Op ééntje na: Hoessein Bouzambou. De aanvaller van RCS zakt met de week verder weg uit de absolute top, maar dat is niet vreemd. Bou zambou heeft door de afgelastin gen al wekenlang niet gespeeld. klasse goals factor totaal 1 - Dennie le Comte (Duiveland) 2E 19 1,5 28,5 2 René Michel Gerritsen (Veere) 3A 17 1,5 25,5 3 Danny Weber (Krabbendijke) 4B 25 1 25 4 Niek van Sprundel (Aardenburg) 3A i 15 22,5 5 Hoessein Bouzambou (RCS) IC 7 11 J 2 22 - Adri van Hanegem (IJzendijke) 5A 22 1 W 22 John Sommêijer (Volharding) 5B 22 1 lm 22 8 Wesley Goud (SKNWK) 3A 13 1,5 9 Willem Bevelander (SPS) 4B 19 1 |l| 19 10 Marinus Baas (Kloetinge) 1C lit 18 Dennis de Nooijer (RCS) 1C 9 2 18 Maarten Brasser (Arnemuiden) 2E 12 1,5 18 Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) 3A 12 1,5 18 Ahmet Demir (Rillandia) 3A 12 1,5 18 Mark Minderhoud (Noormannen) 4A 18 1 18 Dominique Verlinde (Koewacht) 5A 18 1 18 17 Thomas Vos (Mevo) 4B 17 1 17 Mariusz Mosiej (Kwadendamme) 5B 17 1 19 Peter Dieleman (Zaamslag) 1C 8 2 16 Bart van Steveninck (Yerseke) 4B 16 16 t Ilias Yavuz (Groede) 5A 16 1 PZC WA 16

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39