ook nog eens ergens over gaat ^^eel Werf in je regio houden Delta mag investeren in Solland Zeeuwse dijken op de schop Carrièredag bij Hogeschool REISBEREIDHEID WERKZOEKENDEN NEEMT AF PZC Dinsdag 17 februari 2009 29 Bijeenkomst Viazorg over wat bedrijven zelf kunnen doen. goes - Viazorg, een samenwer- kingsplatform binnen de zorg- en welzijnssector, houdt in Goes een bijeenkomst over hoe bedrijven hun personeel gezond en dus aan het werk kunnen houden. Enkele deskundigen zullen ingaan op de gevolgen voor arbeidsonge schiktheid, ziekteverzuim en ver lies van productiviteit en de finan ciële gevolgen daarvan. De the ma's leeftijdbewust beleid, duurza me inzetbaarheid, vitaliteit en ge zondheid worden belicht en er worden meetmethodes aangereikt. Weliswaar voert de overheid ver schillende campagnes die te ma ken hebben met gezond werkge drag, maar Viazorg geeft aan dat de verantwoordelijkheid ook bij de werkgevers^elf ligt. Mede daar om wordt de bijeenkomst gehou den. Dat gebeurt donderdag 19 fe bruari vanaf 12.30 in Van der Valk Hotel te Goes. vlissingen - Bedrijven die perso neel kunnen gebruiken en studen ten die op zoek zijn naar een baan kunnen woensdag 13 mei terecht op de jaarlijkse carrièredag van de Hogeschool Zeeland. Bedrijven kunnen dan in contact komen met vierdejaars studenten van de HZ onder de noemer Match en Catch. De bedrijven moeten zich wel van tevoren aanmelden bij de HZ. In het Atrium van de school is ruimte voor ongeveer 70 bedrij ven. door Jeffrey Kutterink middelburg - Delta mag too mil joen euro steken in de uitbreiding van zonnecellenfabriek Solland in Limburg. De aandeelhouders van Delta (provincie en gemeenten) gingen gisteren unaniem akkoord. Appeltje eitje moet directeur Peter Boerrna van Delta hebben ge dacht. Met name Goes en de pro vincie plaatsten kanttekeningen. „De gemeenteraad van Goes is niet gerust op de risico's", zei wet houder Sophie van 't Westeinde. „Ook vraagt de raad zich af of Sol land investeert in de winnende techniek." Ook uitte ze zorgen over de aange vraagde werktijdverkorting bij Sol land. „De vraag is flink teruggeval len. Is deze investering wel verstan dig?" Gedeputeerde Toine Poppel- aars vroeg namens de provincie of Delta nog partners zoekt en of er nog investeringen in Zeeland te verwachten zijn. Directeur Bóer- ma van Delta betoogde dat op sili cium gebaseerde zonnecellen toe- komstbestendig zijn. „Ja, we zoe ken naar een partner. Dat kan een financiële, strategische of techni sche zijn." Op de vraag over werktijdverkor ting ging hij niet in. En die Zeeuw se banen? „Die blijven onze aan dacht hebben." middelburg - Nu het eind van het stormseizoen nadert, 1 april, is het Projectbureau Zeeweringen begon nen met de voorbereidingen voor een aantal dijkversterkingen. Voor 2009 staan acht dijkvakken op het programma. Het gaat om de Polder Vierbannen van Duive- land (inlaag bij Ouwerkerk), de Grevelingendam, de Willempolder bij de voormalige veerhaven van Anna Jacobapolder, de Oesterdam bij de Eerste en Tweede Bathpol- der, de Oud-Noord Bevelandpol- der inclusief Colijnsplaat, de Boule vards Bankert en Evertsen te Vlis- singen, de Nijs-, Hoogland-, Ser Arends en Schor van Molenpolder bij Hulst en de dijk te Zoutelande. In totaal gaat het om 26 kilometer dijkvak. Het openbreken van dij ken mag alleen gebeuren tussen 1 april en 1 oktober. Het projectbu reau houdt iedereen op de hoogte via de internetsite www.zeewerin- gen.nl. Maar liefst 60% van de werknemers wil binnen een half uur op het werk zijn. Niet voor niets dus dat wij bij het Nationaal Onderzoek Arbeidsmarkt als oriëntatiebron nummer 1 uit de bus komen. Alle vacatures in de PZC worden daarnaast ook doorgeplaatst op JobTrack.nl. Neem voor meer informatie contact op met een van onze arbeidsmarktadviseurs T (055) 538 80 00 óf kijk op www.wegenernieuwsmedia.nl. uw werk ons regionale bereik WGCGNGR NieuwsMedia ©ii Jongeren debatteren over verschillende stellingen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31