op één plek aan de stadsrand Al zes straatroven op Walcheren in februari Winterswijk als voorbeeld voor Middelburg Vier Teelincks van 1500 euro per stuk Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen w PZC Dinsdag 17 februari 2009 23 Middelburg wil vanaf 2011 asielzoekers huisvesten op zo'n vijf locaties in de stad. Er wordt nu gekeken naar ge schikte plekken. Dat kunnen be staande gebouwen zijn, maar ook nieuwbouwprojecten. De gemeen te overlegt daarbij onder meer met het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA) en Woongoed Mid delburg. In april zijn de resultaten door Emile Calon VLISSINGEN - De laatste weken wor den er op Walcheren opvallend veel straatroven gepleegd. Vanaf 7 februari gaat het om vier 'succes volle' straatroven in Vlissingen en twee pogingen tot een straatroof in Vlissingen en Middelburg. De politie vindt dat aantal zorge lijk maar ziet voorlopig nog geen verband tussen die misdrijven. Vo rige week is wel een 33-jarige man aangehouden die ervan wordt ver dacht een aantal tasjesroven te heb ben gepleegd. Het is echter nog he lemaal niet zeker of hij ook verant woordelijk is voor al die berovin gen op Walcheren. Zover de politie nu weet, zijn de van het onderzoek bekend. De ge meente Winterswijk geldt als een van de voorbeelden in Nederland als het gaat om deze nieuwe ma nier van huisvesten van asielzoe kers. Verschil is wel dat het in de Gelderse gemeente gaat om één lo catie en uitsluitend om nieuw bouw. Het COA is daar al tijdens de ontwikkeling van de nieuwe wijk De Rikker betrokken bij plan daders van de (poging tot) berovin gen niet afkomstig uit een georga niseerde groep, aldus woordvoer der Esther Boot. Het vermoeden bestaat volgens haar wel dat de daders die overval len puur voor het geldelijk gewin uitvoeren. De overvallen in Vlissingen von den tot nu plaats in de Schelde- straat (7 februari), Koudenhoek (9 februari, poging tot), Brouwenaar- straat (9 februari) Badhuisstraat (10 februari) en Walstraat (14 fe bruari). In Middelburg vond zon dag 15 februari in de Koudekerkse- weg een poging tot een overval plaats. Bij geen van de overvallen raakte iemand gewond. nen voor huisvesting van asielzoe kers. Het asielzoekerscentrum was onderdeel van het bouwplan van de woningcorporatie en het COA financierde mee. Sinds 2002 staan in de nieuwbouwwijk twaalf ge bouwen met woningen voor in to taal vierhonderd asielzoekers. Ver der zijn er kantoren en ruimtes voor voorzieningen. De gebouwen worden gehuurd door het COA. Volgens beleidsmedewerker Berna- det Klein Gunnewiek van de ge meente Winterswijk is deze ma nier van opvang goed voor de inte gratie. „Aanvankelijk was er wel protest uit de buurt, maar nu zijn er contacten tussen asielzoekers en andere wijkbewoners. Er zijn wel eens 'dingetjes', maar niet an ders dan in de andere wijken in de stad." Lezing over de invloed van kanker op relaties OOST-SOUBURG - De Stichting Pa- lazzoli houdt vandaag in Oost-Sou burg een lezing over relatie(s) en kanker. De lezing wordt gehouden door psychologe T. van der Jagt. Zij gaat in op de invloed die het ziek zijn kan hebben op de relatie met de partner en anderen. De le zing is dus niet alleen voor men sen die zelf kanker hebben, maar ook voor mensen die in hun direc te omgeving iemand kennen met kanker. Het Palazzoli Huis is te vin den aan het Oranjeplein 41 in Oost-Souburg. Entree is 2,50 euro. Terneuzen fietst 50.000 km voor goede doel TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen wil dit jaar dat de medewer kers meer dan 50.000 kilometer naar hun werk fietsen. De gemeen te steunt daarmee in de eerste plaats een goed doel, maar pro moot zo ook het bewegen van de ambtenaren. Vorig jaar legden de ambtenaren 48.000 kilometer af Via het project Fietsen Scoort steunt Terneuzen Oxfam-Novib. Vorig jaar ging het om 460 euro. Aan het project doen 25 medewer kers mee die elk gemiddeld 1.900 kilometer aflegden. Senioren Advies Raad op bezoek bij Anbo OOST-SOUBURG - De Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen in Souburg en Ritthem houdt van middag een themamiddag in Oost-Souburg. Centraal op deze bijeenkomst staat de Senioren Ad vies Raad van de gemeente Vlissin gen. De adviesraad legt uit wat het werk van de adviesraad inhoudt en hoe de senioren van Souburg en Ritthem daar een bijdrage aan kunnen leveren. De themamiddag begint om 14.00 uur in buurtcen trum De Kwikstaart aan de Nage- lenburgsingel. Bus van 't Meandertje is geen passagiersbus MIDDELBURG - De SRV-achtige bus die buurtvereniging 't Meandertje in de Middelburgse wijk Dauwen- daele heeft gekregen, wordt niet ge bruikt als passagiersbus. Wel rijdt de bus naar evenementen in de re gio om daar 't Meandertje te pro moten en activiteiten te ondersteu nen. In tegenstelling tot eerdere be richten zal de bus dus niet ge bruikt worden om Dauwendaelers op een zomerse dag naar bijvoor beeld de Piet te vervoeren. Wel kan de bus naar de Piet om daar in gezet te worden. VLISSINGEN - Antiquair Arie Molendijk uit Ouddorp schrikt niet gauw van waardevolle boeken. Maar de vier onbekende, zeldzame theologische boek jes van de Middelburgse dominee Willem Teelinck (rond 1600) die hij giste ren op een taxatiedag in hotel Royal in Vlissingen in handen kreeg, vond hij toch bijzonder. „1500 euro per stuk", taxeerde hij. foto Ruben Oreel Het asielzoekerscentrum in Middelburg. foto's Ruben Oreel Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25