Waarschuwingsborden rond N57 r MjVJ 21 22 28 Asielzoekers wonen met honderden op één plek aan de stadsrand Werk moet het uitgangspunt zijn in Zeeuwse havens Dinsdag 17 februari 2009Tip? walcheren@pzc.nl Aannemerscombinatie neemt maatregelen na incident met drijfzand. door Theo Giele MIDDELBURG - Waarschuwingsbor den en een afzetting met palen en lijnen moeten het publiek ervan weerhouden het werkterrein van de nieuwe N57 bij Middelburg te betreden. Afgelopen zondag kwam een twaalfjarige jongen vast te zitten in het drassige zand tussen de Nieuw- landseweg en de wijk Mortiere. Hij was met twee andere buurtkinde ren van 12 en 13 jaar op het terrein, waar de aanleg van de N57 wordt voorbereid. De jongen moest door de brandweer uit zijn benarde posi tie worden bevrijd. Het incident was voor burgemees ter Koos Schouwenaar aanleiding om contact te laten opnemen met opdrachtgever Rijkswaterstaat. Die was al met de aannemerscombina tie Kunst in overleg over te nemen maatregelen. Met waarschuwingsborden wordt het publiek nu geattendeerd op het gevaar van het terrein. Het her metisch afsluiten van het hele ter rein waar aan de nieuwe weg wordt gewerkt, is niet te doen. Het beslaat nu een gebied met een leng te van zeven kilometer, nog afge zien van alle bijkomende werk zaamheden die in de buurt van het wegtracé moeten worden ver richt. Het incident van zondag maakte Nadat zondag een jongen in de problemen was geraakt op de bouwplaats van de N57 bij Mid delburg, zijn borden en een afzet ting geplaatst. gisteren reacties los op de site van de PZC. Er waren vooral veel waar derende woorden voor de twee kinderen die bij de onfortuinlijke jongen waren. Een van hen had 112 gebeld. „Ze hebben elkaar wel gered hoor, daar zijn nou echte vrienden voor", luidde een van de reacties. Een enkeling riep op tot het plaatsen van hekken, maar an deren trokken de zin hiervan in twijfel. De teneur van veel reacties was dat dit nu eenmaal kan gebeu ren als kinderen buiten-spelen. „We mogen blij zijn dat kinderen, zeker op die leeftijd nog buiten spelen, in plaats van achter de com puter te zitten", schrijft iemand. Een ander heeft een bemoedigend woord voor de jongen: „Jongeman, lekker verder spelen met je vriend jes, maar liever niet meer bij de N57." Gisteren werden ook de zuidelijke op- en afrit van de N57 bij Nieuw en Sint Joosland afgesloten. Ver keer richting Goes werd met bor den omgeleid via de westelijker ge legen afslag Middelburg. Verkeer uit de richting Vlissingen werd via deze afslag omgeleid richting Ar- nestein. Tussen de Nieuwlandseweg en de wijk Mortiere wordt druk gewerkt aan de aanleg van de nieuwe N57. Aan de andere kant van de A58 gingen gisteren de zuidelijke op- en afrit bij Nieuw- en Sint Joosland dicht. Tussen het dorp en het viaduct in de Schroeweg (afslag Middelburg) komt een parallelweg. Als die klaar is, eind maart, gaat ook de onderdoorgang in de Nieuwlandseweg onder de A58 dicht. foto Ruben Oreel Betere plek voor gedenkplaat Michiel VLISSINGEN - De gedenkplaat die tijdens Sail de Ruyter werd ont huld als eerbetoon aan Michiel de Ruyter die Hongaarse predikanten bevrijdde, krijgt een plaats op sok kel van het standbeeld in Vlissin gen. De plaquette lag slecht zicht baar bij het hekwerk vóór de sok kel. B en W vinden dat de plaat een betere plek verdient. Om de sokkel niet te beschadigen, komt er een nieuw bevestigingsffame. Lions bridgen fiks bedrag bij elkaar MIDDELBURG - De jaarlijkse bridge drive van de Lions Club Walche ren en Bridgeclub Walcheren, heeft 2200 euro opgeleverd. De op brengst gaat zoals altijd naar een goed doel. Dit keer is dat het pro ject Zip your lips van de Christelij ke Scholengemeenschap Walche ren. Het project is gericht op aids- wezen in Afrika. De school krijgt 350 euro. De rest gaat naar de stich ting [eugdfonds Walcheren. Voorwiel kwijt na slippartij op N57 VROUWENPOLDER - Een 19-jarige automobilist uit de gemeente Noord-Beveland is in de nacht van zondag op maandag van de weg ge raakt op de N57 bij Vrouwenpol der. Daarbij brak een voorwiel van zijn auto af De bestuurder verloor in een bocht de controle over het stuur en raakte in een slip. De auto van de man bleef steken in de berm. Hij bleef ongedeerd. ZE -WS£ Hulp Geen moment aarzelde die 29-jari- ge man uit Vlissingen toen hij op de vluchtstrook van de snelweg een collega zag staan met pech. Direct stuurde hij zijn Twingo naar de kant van de weg om hulp te bie den. De sleepkabel werd uit de kof ferbak gevist en binnen de kortste keren stond de auto met pech keu rig op een parkeerterrein langs de Tip? redactie@pzc.nl A58 waar in alle rust naar een op lossing kon worden gezocht. In de toekomst zal de Vlissinger kritischer zijn in welke collega hij te hulp schiet. Iedereen die nog de zelfde dag vroeg: 'Hee! Was jouw auto stuk? Ik zag je staan op de vluchtstrook', kan het in het ver volg wel schudden. Zij zijn immers zelf ook niet gestopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23