De Stormvogel ziet promotiekansen slinken Veere verstevigt positie Drie rode kaarten bij Nieuwdorp-Arnemuiden MZVC geeft de winst niet cadeau m Oemoemenoe pakt kostbare punten bij concurrent Oisterwijk Oysters Wpzc Maandag 16 februari 2009 3 1 Walcherse formatie staat na 2-1-zege op tweede plaats. middelburg - In de tweede klasse E nestelde Arnemuiden zich op de tweede plaats dankzij een 2-1-zege op Nieuwdorp. Bruse Boys was met 3-0 te sterk voor Oostkapelle. Serooskerke boekte een nipte 1-0-zege bij Oranje Wit. Nieuwdorp-Arnemuiden 1-2: Na 20 minuten bracht Bart-Jan Kroes de gasten aan de leiding. In de 35e minuut haalde Arnemuiden- keeper Roy den Dunnen in het zes tienmetergebied Ruud La Grand onderuit en moest met rood ver trekken. Veldspeler Kroes nam zijn plek over. De strafschop werd door William Sallet benut. Kort voor rust werd een doelpunt van Nieuwdorp afgekeurd. Na de pauze nam tweede-elftal doelman Rudy van Belzen, die halsoverkop naar Nieuwdorp was gekomen, plaats in het doel van de gasten. Uit een strafschop zorgde Maarten Brasser na 55 minuten voor 1-2. ]oost Polderdijk ontving zijn tweede gele kaart, waardoor ook Nieuwdorp met tien spelers verder moest. In de 80e minuut kwam Arnemuiden zelfs met ne gen man te staan, toen Michael Moerings een rode kaart ontving. Bruse Boys - Oostkapelle 3-0: Na een rommelige openingsfase schoot Bruse Boys-speler Peter' Willemse in de 21e minuut de 1-0 in de netten. Op aangeven van Ben Schot was Mats Willemse ver volgens dicht bij de 2-0, maar hij stuitte op de keeper. In de 35e mi nuut was het wel raak: 2-0. In de tweede helft was Oostkapelle fel ler. Het leverde een dot van een kans op voor Arjen Pattenier, maar voor een leeg doel faalde hij. Mats Willemse tekende voor 3-0. Serooskerke-Oranje Wit 1-0: Uit een van de kansen zorgde Seroos- kerke-speler Frank Allaart voor 1-0. Een kwartier voor tijd moest Oranje-Wit aanvoerder Cris de Jong met een rode kaart (twee maal geel) van het veld. Seroosker ke kreeg via Nicky Holmes en Mar vin Etsburg goede kansen op 2-0, maar aan de 1-0-stand kwam geen verandering meer. VCK- Seolto 7-0: Met een schitte rende vrije trap bracht Erik Goudt namens VCK de stand na elf minu ten op 1-0. Uit strafschoppen zorg de Danny Joosse voor 2-0 en 3-0. In kort tijdsbestek werd het aantal spelers van Seolto vervolgens gere duceerd tot negen. Jaap van Dam en Ronald Polhuys ontvingen bei den hun tweede gele kaart. De 4-0 kwam van de voet van een Seol- to-speler, die een voorzet van Erik Goudt in zijn eigen doel werkte. Na rust zorgde Sander Goedee voor 5-0. Michiel Ketting maakte 6-0 en 7-0. WC'68-SSV'65 2-0 (0-0). Reinier Ham ming 1-0, Pauwie Otto 2-0. Dinteloord-Duiveland 3-2 (1-0). Aries Nieuwkerk 1-0, Lex Zwang (strafschop) 1-1, Edgar van der Giesen 2-1, Leon Hollemans 3-1, Dennie Ie Comte 3-2. Hansweertse Boys blijft aan de leiding GOES - Hansweertse Boys blijft koploper in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. De ploeg won met 2-0 van Renesse. Na een goed eerste kwartier met de openings treffer van Menno Fortuin (1-0), zakte de thuisploeg wat weg. Toch werd het kort voor rust 2-0 toen Kevin Trotman uit een voorzet van Fortuin raakschoot. Hans weertse Boys boekte de dertiende overwinning van dit seizoen. Derde zege op rij voor Robur snoept Meto Colijnsplaatse Boys een puntje af COLIJNSPLAAT - Colijnsplaatse Boys boekte zaterdag in de derde klasse A de derde zege op rij. Tegen Wolf- aartsdijk werd het 1-0. Dave Bout was voor rust dicht bij een treffer. Na rust voorkwam Rien Meulenberg een treffer van Wolfaartsdijk. Toen iedereen zich leek te verzoenen met de o-o-stand kwam de thuisploeg toch aan de winnende treffer via Graham Holmes. MIDDELBURG - Omdat het hoofd- veld was afgekeurd speelde het ma tige duel tussen Robur en Meto zich af op kunstgras. Eind eerste helft, met vooral veel middenveld spel, opende Jan van der Linden de score namens de bezoekers: 0-1. In de tweede helft kwam Robur tien minuten voor tijd nog langszij via Ralf Beije die uit een vrije trap van zo'n dertig meter het net deed bollen: 1-1, de eindstand. Reserves boeken 3-2- zege na lastig duel met De Bruinvis. door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van De Stormvogel zagen hun pro motiekansen zaterdag krimpen na de 11-8-nederlaag bij Aquamigos. De reserves speelden een lastige wedstrijd tegen De Bruinvis (3-1). De Ganze-vrouwen verloren met 5-4 van Merlet. Aquamigos-De Stormvogel 11-8: De Stormvogel begon sterk aan het duel met Aquamigos met als inzet een promotieplaats. De Vlis- singers scoorden snel 0-1, maar misten vervolgens tweemaal een strafworp. Aquamigos profiteerde en liep uit naar 2-1, waarna de ploegen tot 3-3 gelijkop gingen. Halverwege trok Aquamigos de wedstrijd naar zich toe: 6-3. De Stormvogel kwam nog even terug waarna de thuisploeg een 9-4-voorsprong nam. De Vlissin- gers konden geen aansluiting meer vinden en dus streek Aquamigos met de eer: 11-8. De Stormvogel staat nu op de vierde plaats. De eerste drie teams promoveren. Scores De Stormvogel: Martijn Me chielsen 3 en Jasper Rowendal, Sjoerd Leijnse, Lennart Swennen, Simon Ma rijs en Jermo de Lange allen 1. De Stormvogel 2-De Bruinvis 3-1: Net als in de uitwedstrijd had De Stormvogel 2 thuis moeite met De Bruinvis. De Stormvogel miste kans op kans terwijl De Bruinvis brutaal in de eerste periode een o-i-voorsprong nam. Pas uit een manmeersituatie kwamen de Vlis- singers op gelijke hoogte: 1-1. In de laatste periode sloeg De Stormvo gel 2 nog tweemaal toe: 3-1. Scores De Stormvogel 2: Pim Bekkers, Kees Leijnse en Henk Riemens. Merlet-De Ganze 5-4: De Ganze- vrouwen kwamen in de eerste pe riode met 1-2 voor. Tot 4-4 eind derde periode hielden de pleogen elkaar in evenwicht. Direct aan het begin van de laatste periode maak te Merlet korte metten met De Ganze: 5-4. Scores De Ganze: Tamara Flore 3 en Joyce Piek 1 Corné van Belzen (links) wordt belaagd. foto Willem Mieras De Noormannen wint moeilijke wedstijd met 2-1. door Marco Puik MIDDELBURG - In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal boekte Nieuwland een ï-o-overwinning op 's-Heer Arendskerke. Koploper De Noormannen had het moeilijk met MZVC, maar won wel met 1-2. Borssele kwam voor de vierde achtereenvolgende keer niet tot winst. Nieuwland-'s-Heer Arendskerke 1-0: Het eerste half uur was nog voor de bezoekers, maar daarna nam Nieuwland het heft in han den. Na 69 minuten zorgde Mike van Kleef met een rake kopbal voor 1-0. In de slotfase drong Arendskerke nog wel aan, maar echt gevaarlijk werd de ploeg niet. MZVC-De Noormannen 1-2: „De gelukkigste ploeg heeft vanmiddag gewonnen", sprak MZVC-trainer Henk Willemse na afloop van het Walcherse onderonsje met De Noormannen. De koploper kwam na negentien minuten op voorsprong via Tho mas Wuite. Na een goed uitge speelde aanval tekende Rene Kerk hof namens MZVC voor de gelijk maker. Een fout van de keeper resulteerde- na de rust in de 1-2 van opnieuw Wuite. In het vervolg van de wed strijd liet MZVC goede kansen op de gelijkmaker onbenut. Wemeldinge-Borssele 1-1 (1-0). Remi Bruijnooge 1-0, Danny Gilde 1-1. Bijzon derheid: Rode kaarten voor Toon van Liere en David lyanya (beiden Borsse le). SVD-Bevelanders 0-7 (0-0). Robin van der Moere 0-1, Mark Zwemer 0-2, Arie Jongejan 0-3, Rudy Clement 0-4, Mi chel Verburg 0-5, Rudy Clement 0-6, Michel Verburg 0-7. Cadzand-Hoedekenserke 0-4 (0-1). „Niels Otte 0-1, Jeroen de Winter (straf schop) 0-2, Jeroen de Winter 0-3, Julian Walraven 0-4. Bijzonderheid: Ro de kaart Martijn de Koning (Cadzand). Dauwendaele verliest op eigen veld kansloos met 3-0 van AZW. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Veere beleefde een prima vijftiende speelronde in de derde klasse A. De ploeg van trai ner Carlos de Jonge won met 5-1 van Kapelle en daarnaast ging con current Dauwendaele thuis met 3-0 onderuit tegen AZW. Veere heeft nu acht punten voorsprong op naaste achtervolger DFS. Kapelle-Veere 1-5: Kapelle kon niet op tegen de stootkracht van de koploper. Giacomo Wattel schoot Veere in de 17e minuut uit een vrije trap naar de 0-1. Edwin van Tatenhove kopte Veere vier minuten later al naar de 0-2. Via Silvion Uranie werd het daarna 0-3. Uit een vrije trap van Job van de Vrie scoorde Ferdi Tilroe voor rust nog wel de 1-3, maar een aan dringend Kapelle kwam na rust niet dichterbij. Veere wachtte ge duldig af en sloeg in de slotfase nog twee keer toe. In de 85e mi nuut kreeg Veere na een overtre ding van Raymond Ribbink een strafschop. René Michel Gerritsen scoorde in twee instanties. Op aan geven van Uranie maakte Gerrit sen er ook nog 1-5 van. Dauwendaele mist veel vaste krachten door blessures. Al voor rust kijkt het tegen een grote achterstand aan in het duel met AZW. Dauwendaele-AZW 0-3: Dau wendaele miste door blessures te veel vaste krachten om het AZW moeilijk te maken en liep al snel tegen een achterstand op. Michel Standaert zorgde met een afstand schot voor de 0-1, Mustafa Yilmaz schoot de 0-2 binnen en Wouter Boeije scoorde na een dropkick de 0-3. Na rust was Bert Apperlo na mens AZW nog dicht bij de 0-4, maar zijn inzet werd van de Dau- wendaele-doellijn gered. ZSC62-SKNWK 0-2 (0-1). Wesley Goud 0-1, Kristian Bouwman 0-2. DFS-Heinkenszand 4-2 (3-1). Huib Nortier 1-0, Ewout de Graaf 1-1, Anco van der Linde 2-1, Huib Nortier 3-1, Rens Baas 3-2, Remco Rotte 4-2. Colijnsplaatse Boys-Wolfaartsdijk 1-0(0-0). Graham Holmes 1-0. door Hans Markusse MIDDELBURG - Oemoemenoe be haalde een kostbare overwinning op mede-degradatiekandidaat Oisterwijk Oysters. Na een slechte wedstrijd zegevierde Oemoeme noe met 17-10. Het duel kon van wege de vorst geen doorgang vin den in Oisterwijk, waarna het duel werd verplaatst naar Middel- burg. In het eerste bedrijf hadden de gas ten de wind in de rug en werd Oe moemenoe 40 minuten lang op ei gen helft vastgepind. De zware, maar weinig mobiele voorwaart- sen van Oysters zorgden voor veel balbezit, maar de driekwarten wis ten daar niets mee ré doen. Het veldoverwicht resulteerde al leen in een benutte penalty-kick en een try en een conversion in de blessuretijd van de eerste helft, zo dat Oemoemenoe bij het begin van de tweede helft tegen een 0- 10-achterstand aankeek. In die pe riode waren de rollen omgedraaid. Oemoemenoe had het veldover wicht en maakte de achterstand goed. Via Yedney America werd het 5-10. Na een mooie break van Scott Flanagan kon Govert van Hoek de gelijkmaker aantekenen, loey Luitwieler schoot de convers ion vanaf de zijlijn tussen de pa len: 12-10. Kort voor tijd kroop Oemoeme noe door het oog van de naald toen de winger van Oysters een vrije doorgang had naar de achter lijn, maar de kans om zeep hielp. De eindstand werd 17-10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81