HVV'24 toont karakter tegen Prachtige goal en belangrijke redding Koewacht pas heel laat langs Hoofdplaat 32 Maandag 16 februari 2009 PZC Z IJzendijke, Groede en Sluis winnen in vijfde klasse op eigen veld. door Peter Snelders TERNEUZEN - Ondanks dat er drie treffers afgekeurd werden won kop loper Koewacht toch met 3-1 bij Hoofdplaat. Groede gaf tegen SDO'63 een 2-o-voorsprong uit handen, maar trok in de slotfase alsnog de winst naar zich toe: 3-2. IJzendijke won met 2-0 van een langdurig met tien man spelend Sluiskil. De positieve reeks van Sluis duurt ook na de winterstop voort. Het won met 2-1 van Philip pine. De overige drie duels werden afgelast. Hoofdplaat-Koewacht 1-3 (1-0): Een beter Koewacht zag rond het half. uur twee doelpunten afge keurd worden. Tot overmaat van ramp moest het op slag van rust een tegentreffer incasseren. Barry Sutin liet uit een vrije trap 1-0 no teren. Dat was zówet zijn laatste wapenfeit, want zeven minuten na rust moest hij naar de zijlijn met een enkelblessure. Koewacht domineerde de gehele tweede helft. Nadat Dominique Verlinde uit een terechte strafschop de stand in evenwicht had gebracht werd er opnieuw een treffer van de bezoekers afgekeurd. Pas in de 92e minuut liet Dominque Verlin de uit opnieuw een strafschop 1-2 noteren. Een minuut later bepaal de Robin Mariman de eindstand op 1-3- IJzendijke-Sluiskil 2-0 (0-0): Van af het moment (dertigste minuut) dat Sluiskil met tien man verder moest (twee keer geel voor Ivo van Damme) nam IJzendijke de wedstrijd in handen. De thuis ploeg stichtte aanvankelijk te wei nig gevaar om Sluiskil echt in de problemen te brengen. Pas in het laatste kwartier werd het over wicht uitgedrukt in doelpunten. Op aangeven van Thomas van Me- rode scoorde Luc van Waes met een fraai schot 1-0. Drie minuten voor tijd bepaalde Adri van Hane- gem de eindstand op 2-0. Sluis-Philippine 2-1 (1-1): Al in de eerste minuut nam de thuisploeg de leiding via een kopbal van Andrew Wesbeek. Sluis was in de eerste helft beter, maar moest toch op slag van rust de gelijkmaker van Timmy Goossens incasseren (1-1). Vijf minuten na de pauze liet Andrew Wesbeek uit een straf schop 2-1 noteren. Daarna drong Philippine aan maar kon te weinig afdwingen. De beste kansen waren nog voor Sluis. Zo trof Wesbeek bij een uitval nog de paal. Groede-SDO'63 3-2 (2-0): Groede was in de eerste helft heer en meester en had bij rust al met 4-0 voor moeten staan. Nu bleef het verschil beperkt tot treffers van Ilyas Yavuz en Sander Termote. In de tweede helft begon Groede te slap en zag een veel feller SDO'63 op gelijke hoogte komen door doelpunten van Dominique de Koning en Rob d'Hont. In de slotfase herstelde de thuisploeg zich. Met een fraai lobje scoorde Ilyas Yavuz het winnende doel punt voor Groede: 3-2. Hontenisse pakt op eigen veld belangrijke punten tegen Clinge. door Jurgeoi Naeye KLOOSTERZANDE - Een treffer van Jeroen Verschuren en een cruciale redding van doelman Pim de Bak ker waren gistermiddag voor Hon tenisse voldoende voor een i-o-ze- ge op streekgenoot Clinge. De over winning werd door de thuisclub gevierd alsof het carnaval al was losgebarsten. In het .eigen doelge bied vierden de spelers uitbundig feest. Middelpunt van de belangstelling was keeper Pim de Bakker. Hij stopte in de 94e minuut een inzet van Eef Coenen en bezorgde zo zijn ploeg de overwinning. „Als-ie de bal breed speelt, ben ik kans loos. Nu schoot hij zelf en kon ik de bal met mijn been pareren", al dus De Bakker. Voor de 22-jarige goalie was de ze ge ook een persoonlijke triomf. Vier weken geleden werd De Bak ker aan zijn teen geopereerd. Vori ge week speelde hij nog met het tweede elftal mee. Door het.afha- ken van eerste doelman Gert-Jan Dophemont (ziek) kreeg hij tegen Clinge weer een kans om zich te bewijzen. Een test die hij met glans doorstond, hoewel hij wel het geluk had dat de bezoekers aan vallend machteloos waren. Het gehavende Clinge - het miste maar liefst zes basisspelers - werk te hard, maar kon aanvallend geen potten breken. Trainer Paul de Kort, woonachtig in Kloosterzan- de, liep zondagmorgen om half tien al op het hoofdveld. Hij hoop te dat het veld werd afgekeurd. Een logische gedachte, want De Kort kampt met een overvolle zie kenboeg. Thomas Leegwater ging dinsdag op de training door zijn enkel, waarbij er een stukje bot af brak. Hij is minstens zes weken uit de roulatie. Verder ontbraken Per cy Verlinden (vakantie), Peter Dru- mont (ontsteking aan been), Ran dy Zandstra (rug) en Bert Buijs (knie). Martin Leegwater haakte tijdens de warming-up af. Hij bleek onvoldoende hersteld van een weekje griep. De vervangers liepen zich het snot voor hun ogen, maar van enige sa menhang was geen sprake. Toch gaf De Kort zijn spelers terecht een compliment. „Er is keihard ge werkt. We waren vandaag niet minder dan Hontenisse." Zijn opponent, Ad Roovers, zag dat de 4-2-winst in het vriend schappelijke duel met Steen een passend vervolg kreeg. Toch was hij kritisch over het vertoonde spel. „Het zijn drie kostbare pun ten, maar toch ben ik niet tevre- Hontenisse pakt drie punten te- gen Clinge (1-0). Jeroen Verschu ren scoort met zijn mindere rech terbeen, Pim de Bakker heeft een cruciale redding in huis. den. Ons spel is te wisselvallig. Te gen Steen speelden we veel beter, veel feller", aldus Roovers. De thuisploeg dankte de zege aan een goal van Jeroen Verschuren. Met rechts schoot hij een afgesla gen vrije trap feilloos binnen. Zelf kon hij zich niet -herinneren dat hij ooit met rechts van zo'n af stand had gescoord. „Deze goal is echt een unicum", glunderde hij. Paul de Kort had er zo zijn beden kingen bij. „Tijdens de bespreking heb ik mijn spelers verteld dat Ver schuren 'stijf links is. Ik zei nog: 'zul je altijd zien dat-ie tegen ons met rechts scoort'. En ja hoor, hij schiet 'm strak met z'n rechter bin nen.-Hoe is het mogelijk." Hontenisse-Clinge 1-0 (1-0). 40. Je roen Verschuren 1-0. Scheidsrechter: W. Broekhoven (Middelburg). Gele kaart: Jeroen Maas, Jeroen van Goethem, Tom Rijk en Sam de Theye (allen Hontenisse), John Slis, Kevin Smet en Jean-Ruud de Houck (allen Clinge). Aantal toeschouwers: 150. Martin van Vooren van Aardenburg (midden) is Robin MacTaggert te snel af en neemt het doel van HW'24 onder vuur. De bal zal tegen de buitenkant van de paal gaan. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70