SPS is nieuwe leider in de vierde klasse B komt terug van achterstand Zeelandia Middelburg Colijnsplaatse Boys boekt tegen aan sterke serie bezig Wolfaartsdijk derde overwinning op rij Oemoemenoe pakt kostbare punten BPZC Maandag 16 februari 2009 33 Derde overwinning op rij voor ploeg van trainer Roy Hendriksen. MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg heeft in de derde klasse A van het zondagvoetbal het ritme te pakken. De ploeg van trainer Roy Hendriksen won nu knap bij Dosko. Het werd in Bergen op Zoom 4-2. Het was de derde zege op rij voor de Walcherse formatie. Zierikzee blameerde zich tegen hekkenslui ter MOC'17. De ploeg ging in eigen huis met 3-2 onderuit. HW'24 was met 2-1 te sterk voor Aarden burg. Dosko-Zeelandia Middelburg 2-4: De bezoekers kwamen na tien minuten op voorsprong door een afstandsschot van Jurriaan Peter son (0-1), waarna Rob Dietvorst in de 30e minuut de gelijkmaker aan tekende: 1-1 halverwege. Toen de Middelburgers na een kwartier in de tweede helft een strafschop kre gen ontstond er tumult waarbij zo wel de doelman als trainer van Dosko de rode kaart kreeg en de wedstrijd tien minuten werd stilge legd. Na de hervatting schoot ]er- fey Booij vanaf elfmeter de stand naar 1-2. Kort hierna kreeg ook de thuisploeg een strafschop die door Christian de Wolf werd benut: 2-2. Zeelandia Middelburg kwam een kwartier voor tijd opnieuw op voorsprong, weer door Jerfey Booij uit een strafschop (2-3), waarna Alberto Conde Morgado kort voor tijd de eindstand op 2-4 bepaalde. Zierikzee-MOC'17 2-3: Zierikzee speelt de rest van het seizoen voor de kat zijn viool, zo oordeelde trai ner Marco Gröeneveld na de decep tie tegen hekkensluiter MOC'17. Door de blessure van doelman Ste fan Smalheer verdedigde A-junior Jeffrey Bongers het doel. Dé keeper was in de tiende minuut kansloos toen Michel van Trijen via Ben Verwest een vrije trap in de hoek schoot. Toen Van der Helm op aangeven van De Jonge de 1-1 scoorde, leek er voor Zierik zee nog geen vuiltje aan de lucht. Via Esmir Kustura, die op een ver re uittrap van doelman Corné van Hoof attenter reageerde dan drie verdedigers, kwam MOC'17 in de 34e minuut aan de 1-2. Ingmar Quist scoorde na rust de 2-2. Via invaller Eric van de Watering kwam MOC'17 in de 82e minuut aan de 2-3. HW'24-Aardenburg 2-1: In de tweede helft kwam HW'24 met tien man te spelen. Kort voor de rust werd )orn Knibbeler vroegtij dig weggestuurd na een overtre ding op Niek van Sprundel. Voor HVV'24 scoorde Michal Szczawins- ki een keer voor en een keer na de rust. Niek van Sprundel was trefze ker voor de bezoekers. Zeelandia Middelburg is de strijd met degradatie aangegaan. De ploeg wint voor de derde keer op rij en pakt dus belangrijke punten. Heinkenszand doet zichzelf tekort in de derde klasse A. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Voor Heinkens- zand-trainer Ad Poortvliet, die Er- mo Cappon en Allan Braamse te rug heeft gehaald bij de eerste se lectie, nemen de zorgen in de der de klasse A van het zaterdagvoet bal toe. Zelf verloor de ploeg met 4-2 van DFS en daarnaast pakte Colijnsplaatse Boys drie punten te gen Wolfaartsdijk. DFS-Heinkenszand 4-2: Hein kenszand miste bij DFS te veel kan sen. Voordat Huib Nortier de 1-0 scoorde had Ewout de Graaf al een riante kans op de 0-1 gemist. Na de 1-0 scoorde De Graaf wel de 1-1. Via Anco van der Linde kwam DFS opnieuw op voorsprong en vlak voor rust werd het via Nor- Yerseke en Krabbendijke spelen met 3-3-gelijk. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal was het bovenin stuivertje wisselen tussen Yerseke en SPS. SPS, dat zelf met 5-1 won van Stavenisse, profiteer de van een 3-3-gelijkspel in de top per tussen Yerseke en Krabbendij ke en is de nieuwe koploper. Stavenisse-SPS 1-5: Willem Bevel ander zorgde in de 31e minuut voor de 0-1 en drie minuten later stond het door goals van lom Elen- baas en opnieuw Bevelander al 0-3. Vlak na rust tilde Ramon Vos hol de score naar 0-4. Na een over treding op een SPS-speler kregen de bezoekers daarna nog een straf schop die door Ab van de Belt be nut werd. Kees van Putte deed daarna namens Stavenisse nog iets terug. tier al 3-1. Na rust kregen Mark Doene (2x), Jeroen Verdonk, Allan Braamse, Hugo Braamse en Kevin Jacobusse kansen voor de bezoe kers, maar gescoord werd er niet. Zelfs niet uit een strafschop, want Dennis Blommaert schoot naast. Invaller Rens Baas kopte in de 89e minuut de 3-2 binnen, maar DFS profiteerde daarna van de mimte die Heinkenszand weggaf en kwam via Remco Rotte nog aan de 4-2. Colijnsplaatse Boys-Wolfaarts- dijk 1-0: Colijnsplaatse Boys boek te de derde zege op rij. Dave Bout was voor rust dicht bij de 1-0 en na rust voorkwam Rien Meulen- berg een treffer van Wolfaartsdijk. Toen iedereen zich leek te verzoe nen met de o-o-stand kwam de thuisploeg toch aan de winnende treffer. De ingevallen Jermo Zan- dee bediende Graham Holmes die zijn ploeg aan de 1-0 hielp. Yerseke-Krabbendijke 3-3: On der toeziend oog van ruim 400 man publiek kwam Yerseke al in de zevende minuut, Huib van Noorden scoorde, op voorsprong. Na 24 minuten zorgde Van Steven- inck zelf voor de 2-0. Daarna kwam Krabbendijke goed opzet ten en dat leidde vier minuten la ter tot de 2-1 van Danny Weber. Na een overtreding op Arjen de Koeijer kreeg Yerseke in de 52e mi nuut een strafschop en Van Steven- inck tekende voor zijn tweede goal. Elf minuten voor tijd scoorde Weber de aansluitingstreffer en één minuut voor tijd hielp Ronald Zuidweg Krabbendijke aan een ver diend punt. ZPR'84-Kruiningen 1-3: Kruinin- gen hield naast de drie punten een vervelend gevoel over aan de wed strijd. Voor rust brak Ties van Leeuwen in een duel met een ZPR-speler een scheenbeen en hij werd per ambulance naar het zie kenhuis afgevoerd. Door goals van Kapelle-Veere 1-5: Kapelle kon niet op tegen de stootkracht van de koploper. Giacomo Wattel schoot Veere in de 17e minuut uit een vrije trap naar de 0-1 en Edwin van Tatenhove kopte Veere vier minuten later al naar de 0-2. Via Silvion Uranie werd het daar na 0-3. Uit een vrije trap van Job van de Vrie scoorde Ferdi Tilroe voor rust nog wel de 1-3, maar een aandringend Kapelle kwam na rust niet dichterbij. Veere sloeg in de slotfase nog twee keer toe. In de 85e minuut kreeg Veere na een overtreding van Raymond Rib- bink een strafschop. René Michel Gerritsen scoorde in twee instan ties. Op aangeven van Uranie maakte Gerritsen er nog 1-5 van. ZSC'62-SKNWK 0-2. Wesley Goud 0-1Kristiart Bouwman 0-2. Dauwendaele-AZW 0-3. Michel Stan- daert 0-1, Mustafa Yilmaz 0-2, Wouter Boeije 0-3. Adriaan van de Plasse en Urvin van Hekelen leidde Kruiningen bij rust al wel met 0-2. ZPR'84 kwam in de tweede'helft wel terug tot 1-2, maar via Van de Plasse kwam Kruiningen aan een derde treffer. Bij de thuisploeg werden Mourad Gucun en Umut Barutci elk na twee gele kaarten van het veld ge stuurd. Kruiningen-speler Edwin van Houte liep .na rust nog tegen een bloedneus op. Vosmeer-Smerdiek 0-0: Smer- diek was mede door de rode kaart van Daan de Viet (2x geel), na af loop het meest blij met het doel- punüoze gelijkspel. Waarde-Mevo 1-3: Een eigen doel punt van Waarde-speler Jappe Zandee zorgde na negen minuten voor de 0-1. Rick Janse hielp Mevo daarna aan een o-2-voorsprong. Toen Wouter Fioole in de 51e mi nuut voor de 0-3 zorgde was de wedstrijd beslist. Uit een vrije trap van David Montero Frade scoorde Waarde daarna nog de 1-3. Ingmar Quist (links) in duel met Michiel van Trijen van MOC'17. foto Ineke Koenen De eerste helft speelde zich af in een laag tempo en leverde geen doelpunten op. In de rust zag SVD met Michel Goeree en Hendrik Bosselaar twee belangrijke spelers uitvallen. Na de pauze maakte Bevelanders korte metten met de tegenstander en scoorde liefst zevenmaal. Rudy Clement en Michel Verburg namen beiden twee treffers voor hun rekening. De andere doelpun ten kwamen op naam van Robin van der Moere, Mark Zwemer en Arie longejan. Cadzand-Hoedekenskerke 0-4: Een gelijkopgaande eerste helft leek op een o-o-ruststand af te ste venen, totdat Niels Otte in de 43e minuut voor 0-1 zorgde. Uit een strafschop, toegekend na een handsbal van Martijn de Koning, tekende Jeroen de Winter voor 0-2. De Koning moest met rood vertrekken. Dankzij treffers van leroen de Winter en Julian Walraven liep Hoedekenskerke uit naar 0-4. MZVC-trainer Willemse: 'De gelukkigste ploeg heeft gewonnen' Nieuwland-'s-Heer Arendskerke 1-0: Het eerste half uur was nog voor de bezoekers, maar daarna nam Nieuwland het heft in handen. Na 69 minuten zorgde Mike van Kleef met een rake kopbal voor 1-0. In de slotfase drong Arendskerke nog wel aan, maar echt gevaarlijk werd de ploeg niet. MZVC-De Noormannen 1-2: „De gelukkigste ploeg heeft van middag gewonnen", sprak MZVC-trainer Henk Willemse na afloop van het Walcherse onder onsje met De Noormannen. De koploper kwam na negentien mi nuten op voorsprong via Thomas Wuite. Na een goed uitgespeelde aanval te kende Rene Kerkhof voor de gelijk maker. Een fout van de keeper re sulteerde na rust in de 1-2 van op nieuw Wuite. In het vervolg van de wedstrijd liet MZVC goede kan sen op de gelijkmaker onbenut en waren de druiven dus zuur voor de Middelburgers. Middelburgse rugby'ers verslaan concurrent Oisterwijk Oysters. door Hans Markusse MIDDELBURG - Oemoemenoe be haalde een kostbare overwinning op mede-degradatiekandidaat Oisterwijk Oysters. Na een slechte wedstrijd zegevierde Oemoeme noe met 17 - 10. Het duel kon van wege de vorst geen doorgang vin den in Oisterwijk, waarna het duel werd verplaatst naar Middel- burg. In het eerste bedrijf hadden de gas ten de wind in de rug en werd Oe moemenoe 40 minuten lang op ei gen helft vastgepind. De zware, maar weinig mobiele voorwaart- sen van Oysters zorgden voor veel balbezit, maar de driekwarten wis ten daar niets mee te doen. Het veldoverwicht resulteerde al leen in een benutte penalty-kick en een try en een conversion in de blessuretijd van de eerste helft zo dat Oemoemenoe bij het begin van de tweede helft tegen een o - 10 achterstand aankeek. In die pe riode waren de rollen omgedraaid. Oemoemenoe had het veldover wicht en maakte de achterstand goed dankzij Yedney America, Govert van Hoek, Joey Luitwieler, Sergei Gailish. De eindstand werd 17-10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37