in de defensie Drie rode kaarten bij Nieuwdorp-Arnemuiden Zaamslag staat In de eerste klasse weer in het linkerrijtje na 1-0-zege PZC Maandag 16 februari 2009 31 Jaap Esser is rustpunt bij winnende ploeg: t-o-zege op WGZ. door Jan Dagevos KLOETINCE - Verdedigen is een kunst. Kloetinge beheerste het fa cet van het voetbalspel ook dit sei zoen lang niet altijd even goed, maar sinds 29 november van vorig jaar is er sprake van een omme keer. De Bevelandse eersteklasser pakte zaterdag tegen WGZ niet al leen de vijfde overwinning (1-0) op rij, ook dit keer hoefde de ploeg geen tegentreffer te incasse ren. Uit nood worden soms de mooiste dingen geboren en zo is het ook met de verdediging van Kloetinge. Arjan van der Smissen vormde tot voor kort wekelijks een koppel met Erwin van der Woerdt, mraar de laatste raakte vorig jaar novem ber geblesseerd en dus moest trai ner Diederik Hiensch het hart van zijn defensie aanpassen. De keus viel hierbij op laap Esser, normali ter een dienende middenvelder. Sindsdien is de puzzel compleet. „Hij is de ontdekking van dit sei zoen", meent Hiensch. „Hij ont wikkelt zich tot het boegbeeld van onze defensie. Hij straalt rust uit, heeft een enorm gevoel voor de positie en gaat ook steeds meer coachen." „Ik heb het spel voor me en dat be valt me supergoed", zei Jaap Esser. „Vroeger was ik verdedigende mid denvelder en stond ik meestal op de 'tien' van de tegenpartij en dat is meestal niet de minste voetbal ler. Ik moest voortdurend alert zijn dat zo iemand niet uit mijn rug wegliep. Als centrale man ach terin hoef ik daar niet zo snel bang meer voor te zijn. Het gaat lekker nu ja. Het is eigenlijk vanzelf ge gaan. Ik ben er door de trainer neergezet en ik ben in die rol ge groeid." Zaterdag mocht hij met zijn lotge noten in de verdediging de vijfde 'clean sheet' op rij begroeten. Jaap Esser kon er van genieten. „Dat leeft wel binnen de groep. We wil len graag een record neerzetten. Het is een doel binnen de wed strijd geworden." Het belangrijkste doel zaterdag, een overwinning op laagvlieger WGZ, werd ook ge haald, al kostte het de thuisploeg wel veel moeite. De opponent uit Zwijndrecht bleek een taaie oppo nent, die scherp speelde en bij vla gen ook aardig combineerde. WGZ kreeg echter maar één se rieuze kans. Dat was een schot van afstand, waarop Kloetin- ge-doelman Jaco van der Schee alert reageerde. Kloetinge stelde er zeven kansen tegenover met Marinus Baas of Mervin Niemantsverdriet steeds als eindstation. Bij de zevende mo gelijkheid in de 78e minuut was het raak. De goal kwam tot stand na een prachtige aanval: Niemants verdriet wierp de bal op rechts snel in naar Baas, die de bal aan nam en vervolgens Niemantsver driet op rechts wegstuurde. Wat volgde was een scherpe voorzet, die door Baas schitterend werd in geschoten. „We hebben voorin twee mensen lopen, die elkaar pri ma aanvullen. Twee jongens ook, die voor dreiging zorgen en altijd wel iets weten te forceren. Ook dat is lekker voor een defensie. Ook al staat het 75 minuten lang 0-0, we weten dat die kans er toch nog een keer komt." Bijna kreeg het duel nog een verve lend staartje, toen Marinus Baas geïrriteerd reageerde na een tackle van een WGZ-speler. De spits gaf eerst een elleboogstoot en liep ver volgens tegen een speler op. Scheidsrechter Elissen deed het vergrijp tot opluchting van heel Kloetinge met geel af WGZ speel de hierna alles of niets, maar de 1-0 bleef op het scorebord. „Het was in de slotfase jong en wild, maar dat kon ook niet anders", zei Diederik Hiensch, die zaterdag bij afwezigheid van Etienne Mallie en Niels Kole een beroep moest doen op tieners zoals Björn de Quartel, Wouter de Craene, Rick Mulder, Rob Schalkoord en Timo Jansen. Kloetinge-WGZ 1-0 (0-0). 78. Mari nus Baas 1-0. Scheidsrechter: B. Elissen (Udenhout). Gele kaart: Tom Abels, Ste fan Vermeulen (WGZ) en Marinus Baas (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 350. Kloetinge bekert morgen tegen Hoeven KLOETINGE - De bekerwedstrijd Hoeven-Kloetinge wordt morgen gespeeld. Het duel wordt op het veld van Internos in Etten Leur af gewerkt. De aanvang is 19.30 uur. De wedstrijd stond vorige week ook al op de rol, maar werd toen afgelast. Omdat Internos met de eerste selectie op het kunstgras moest trainen, konden Hoeven en Kloetinge niet terecht. De andere velden waren onbespeelbaar. Lewedorpse Boys moet gelijkspel incasseren GOES - Vijfdeklasser Lewedorpse Boys kwam in eigen huis niet ver der dan een gelijkspel tegen Val Aan. Het werd in Lewedorp een o-o-gelijkspel. In een matte partij wisten beide ploegen geen kansen te creëren. Val Aan, dat de nodige spelers mis te in verband met de carnavalsop tocht, was voor een punt gekomen en kreeg via een doelpuntloos ge lijkspel wat het wilde: 0-0. Hansweertse Boys blijft aan de leiding GOES - Hansweertse Boys blijft koploper in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. De ploeg won met 2-0 van Renesse. Na een goed eerste kwartier met de openings treffer van Menno Fortuin (1-0), zakte de thuisploeg wat weg. Toch werd het kort voor rust 2-0 toen Kevin Trotman uit een voorzet van Fortuin raakschoot. Hans weertse Boys boekte de dertiende overwinning van dit seizoen Kwadendamme boekt prima overwinning GOES - Kwadendamme boekte in de vijfde klasse een goede zege op FC Moerstraten: 0-2. FC Moerstraten opende kort voor de pauze de score, zij het via John Aerts in eigen doel: 0-1 halverwe ge. In de tweede helft drong de thuisploeg wel aan, maar zonder veel gevaar. Kwadendamme was gevaarlijk via uitvallen en het was Mariusz Mosiej die uit zo'n situa tie de wedstrijd besliste: 0-2. WVV'67 overklast Volharding: 6-2 GOES - Volharding leed in de vijfde klasse een zware nederlaag bij WW'67: 6-2. In de eerste helft werden de bezoekers overklast. Na de 2-0 scoorde John Sommeijer nog wel tegen. Nog voor rust werd het echter 5-1 via Dennis van Loon, Mare Hessels en Jurgen Adriaansen. Enkele minuten na het begin van de tweede helft werd het 6-1 door Gilesen, waarna Barend Schik voor de 6-2 zorgde. Vosmeer lijdt een kansloze nederlaag GOES - Vosmeer had in de vijfde klasse weinig in te brengen tegen NVS. Na de 1-0 door Merijn Zwagema- kers halverwege de eerste helft kre gen de bezoekers kort na rust een goede kans op de gelijkmaker. Die werd echter niet benut. Hierdoor kon NVS via Martijn Doornen, Sander Simons en Erik Piasmans verder uitlopen naar een ruime 4-0-overwinning. GPC Vlissingen en Terneuzense Boys in de problemen na verlies. GOES - Zaamslag nestelde zich door een nipte zege (o-i) bij Achil les Veen weer in het linkerrijtje van de eerste klasse C. De Zeeuws-Vlamingen sloegen met de eerste zege sinds 25 oktober een dubbelslag. Zaamslag rekende zelf af met een rechtstreekse concur rent en profiteerde van het verlies van de overige staartploegen. Achilles Veen hacj gedurende een groot deel van de wedstrijd een licht overwicht, maar Zaamslag was gevaarlijk in de omschakeling. Na de hervatting moest Zaamslag ver terug. De Zeeuws-Vlamingen verdedigden stug en werden in de slotfase spekkoper, toen Peter Die- leman toesloeg. De spits was er als de kippen bij om een door doel man Akkermans gepareerd schot van Joris Rademakers in tweede in stantie doeltreffend af te werken: 0-1. Met een prachtig afstandsschot zet te Ali Eryiirük zijn ploeg Terneu zense Boys zaterdagmiddag naast Roda Boys (1-1). De vreugde voor de thuisploeg over dat doelpunt was echter van korte duur. Eén mi nuut later schoot Mark van der Me- ijden al zijn tweede van de mid dag binnen (1-2). In de slotfase slaagde Terneuzense Boys er niet in wat te forceren, waardoor de for matie van trainer Leendert Geel hoed tegen de achtste nederlaag De Zeeuwse eersteklassers pres- teren wisselend. GPC Vlissingen en Terneuzense Boys gaan onder uit, terwijl Zaamslag de overwin ning grijpt. van dit seizoen aanliep. GPC Vlis singen had in de thuiswedstrijd te gen Rijsoord een offday en kwam er met een 1-4-nederlaag genadig vanaf. Doelman Leon Weeda ging bij twee van de vier treffers niet vrijuit en moest na afloop boven dien het veld hinkend verlaten. Tegen Rijsoord zat GPC maar heel even in de wedstrijd. Al in de vijf de minuut maakte Roy Leeu- wenstein 0-1. De 0-2 en 0-3 wer den gescoord na geblunder in de GPC-defensie. Eerst greep Wouter Vermeule onvoldoende in, later was er een misverstand tussen keeper Weeda en zijn centrale ver dedigers. Timo van der Want profi teerde twee keer. Te laat ingrijpen van Leon Weeda betekende de 0-4, via Jason van der Berg. Lunven Vermeer kon kort voor het eind via een straf schop de eer redden: 1-4. Bevelandse tweedeklasser moet onderspit delven. door Marco Puik MIDDELBURG - De topper tussen Dinteloord en Duiveland in de tweede klasse E van het zaterdag voetbal eindigde in een 3-2-over- winning voor de Brabanders. Arne- muiden nestelde zich op de twee de plaats dankzij een 1-2-zege op buurman Nieuwdorp. Nieuwdorp-Arnemuiden 1-2: De goed bezochte derby tussen Nieuwdorp en Arnemuiden boei de van de eerste tot aan de laatste minuut. In de openingsfase had Arnemuiden het betere van het spel, de kansen kwamen echter op naam van Nieuwdorp. Na 20 mi nuten bracht Bart-Jan Kroes de gas ten aan de leiding. In de 35e minuut kreeg het duel een belangrijke wending. Arnemui- den-keeper Roy den Dunnen haal de in het zestienmetergebied de doorgebroken Ruud La Grand on deruit en moest met rood vertrek ken. Veldspeler Kroes nam zijn plek in het doel over. De straf schop werd door William Sallet be nut. Kort voor rust werd een doel punt van Nieuwdorp-speler Mar tin de Hamer afgekeurd vanwege eenduwfout. Na de pauze nam tweede-elftal doelman Rudy van Belzen, die hals over kop vanuit Arnemuiden naar Nieuwdorp was vertrokken, plaats in het doel van de gasten. Uit een makkelijk gegeven straf schop zorgde Maarten Brasser na 55 minuten voor 1-2. Bij die actie ontving Joost Polderdijk zijn twee de gele kaart waardoor ook Nieuw dorp met tien spelers verder moest. In de 80e minuut kwam Arnemui den zelfs met negen man op het veld te staan, toen Michael Moe- rings een rode kaart ontving. WC'68-SSV'65 2-0: In de eerste Comé van Belzen wordt zwaar op de huid gezeten in de wedstrijd tegen Nieuwdorp. foto Willem Mieras helft golfde het spel op en neer en vielen er aan beide kanten kansen te noteren. De beste mogelijkheid van SSV'65 kwam op naam van David den Hollander, wiens schot knap werd gekeerd door WC-keeper Marius Bal. In de tweede helft was de thuisclub de bovenliggende partij. Na 55 minuten zorgde Reinier Hamming voor 1-0 en zeventien minuten voor tijd tekende Pauwie Otto voor 2-0. Dinteloord - Duiveland 3-2 (1-0). Aries Nieuwkerk 1 -0, Lex Zwang (straf schop) 1 -1Edgar van der Giesen 2-1 Leon Hollemans 3-1, Dennie Ie Comte 3-2. Bruse Boys - Oostkapelle 3-0 (2-0). Peter Willemse 1 -0, Ben Schot 2-0, Mats Willemse 3-0. VCK - Seolto 7-0 (4-0). Erik Goudt 1-0, Danny Joosse (strafschop) 2-0, Danny Joosse (strafschop) 3-0, eigen doelpunt 4-0, Sander Goedee 5-0, Michiel Ketting 6-0, Michiel Ketting 7-0. Bijzonderheid: Rode kaarten voor Jaap van Dam en Ronald Polhuys (bei den Seolto). Serooskerke - Oranje Wit 1-0 (1-0). Frank Allaart 1-0. Bijzonderheid: Rode kaart voor Cris de Jong (Serooskerke).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35