m Wat te doen met een huis van een miljoen? vraag antwoord Epe 33 wonen Ik krijg nachtmerries van het speenkruid in mijn tuin. Hoe kom ik er vanaf? Hoe kan ik boorgaatjes in glasvezelbehang zo onopvallend mogelijk wegwerken? wonen@wegener.nl 024-3650509 Zomeroord 32 1.195.000 euro Bouwjaar: 1995 Te koop sinds: december 2007 Inhoud: 310 m2,1.300 m3 Tuin: 2.170 m2 8 kamers, 5 slaapkamers, 1 badkamer Voordelen: Modern huis, in 1995 gebouwd, maar twee jaar geleden nog van binnen helemaal gemoderniseerd op zeer hoog niveau. Prachtige vloeren, tegels beneden, hout in slaapkamers. Bescheiden uiterlijk aan voorkant, aan de achterkant veel ruimtelijken Bostuin rondom, aangelegd door architect B. Verwaaijén. Nadelen: Het ligt in het buitengebied, wat verder van scholen en andere voorzieningen voor kleine kinderen. Bijzonderheid: Mogelijkheid tot kantoor aan huis met aparte entree, drie inpandige garages. Onze Lieve Vrouwe ter Duinenlaan 130 1.195.000 euro Bouwjaar: 1974 Te koop sinds: december 2008 Inhoud: 320 m2, 825 m3 tuin: 5.915 m2 9 kamers, 4 slaapkamers, 2 badkamers Voordelen: Prachtig gelegen aan rand van bossen van Brabantse Wal, toch vlakbij voorzieningen. Zeer luxe en sfeervol ingericht. Bijzondere badkamer met vrijstaand klassiek bad. Wijnkelder, werkkamer. Aparte dependance te gebruiken als gastenverblijf of praktijkruimte. Parkachtige landschapstuin. Nadelen: Het huis is niet volledig voorzien van dubbel glas. Bijzonderheid: Zowel een zwembad met poolhouse als een paardenstal met rijbak zijn aanwezig. Nederland telde op 1 ja nuari 2008 24.500 huizen met een WOZ-waarde van mi nimaal een miljoen euro, aldus het CBS. Vierduizend daarvan staan momenteel te koop. Hoe hoger de prijs, hoe klei ner de doelgroep, dus hoe lastiger het is een huis te verkopen. Dat is altijd al waar, maar de kredietcri sis benadrukt het nog eens. Toch zeggen makelaars dat een huis van net iets meer dan een miljoen euro op dit moment net zo lastig of makkelijk te verkopen is als een goedkoper huis. „Men sen die zo'n bedrag uitgeven, zijn vaak ondernemers. Die laten zich iets minder leiden door negatief marktsentiment en zijn minder af hankelijk van banken voor geld", zegt Maurice Wijngaards van Drie klomp Makelaars. Bovendien wil len mensen voor een goed huis op een goede locatie best iets ver der rijden naar hun werk. Dat maakt de doelgroep ook groter, al dus Ingrid Wijngaards van Land- heeren Makelaardij. De huizen in de vergelijking lig gen aan de rand van het bos. Een pre voor mensen die van rust hou den, een minpunt voor liefheb bers van vergezichten en mensen die liever niet te afgelegen wonen. Bijna nog meer dan het huis, is de locatie bepalend voor de keuze in deze prijsklasse, aldus Kedo Bui tenkamp van Makelaarskantoor Buitenkamp: „Kopers verbouwen het huis desnoods tot het wel aan hun wensen voldoet." w Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Badweg 3 1.195.000 euro Bouwjaar: 1996 Te koop sinds: medio 2008 Inhoud: 410 m2,1.400 m3 Tuin: 13.585 m2 10 kamers, 6 slaapkamers Voordelen: Op grensgebied weiijnd en bos. Nieuw gebouwde woning, land huis in boerderijsfeer. Woonka mer met halfopen keuken. Twee de zitkamer of slaapkamer op begane grond. Saunaruimte met douche: Nadelen: Er komt dierenpark in de straat. Bijzonderheid: Grote tuin en (zwem)vijver. PZC Zaterdag 14 februari 2009 Dit landhuis (1996) aan de Badweg 3 in Epe staat te koop voor 1.195.000 euro. Volgens makelaars verkopen panden in de hogere prijsklasse, boven een miljoen euro, niet moeilijker dan goedkopere huizen. foto's PR Huizen zijn er in alle soorten en maten. In elke regio is er van elke soort wel één te vinden met zijn eigen bijzonderheden. Elke maand laat llze Rike vergelijkbare huizen zien in verschillende regio's. Deze maand in Wonen naar Wens, landhuizen van net iets meer dan een miljoen euro, aan de rand van het bos gelegen. - m door Jan van Mullem redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 Soms krijg ik brieven waar de wan hoop werkelijk vanaf druipt. Zoals de 'noodkreet' van lezeres C. Denys. Haar tuin wordt overwoekerd door een plantje dat speenkruid of mui zenklootjes wordt genoemd, 'leder jaar wordt het meer. Al verschillen de bodembedekkers zijn voorgoed verdwenen. Hoe kom ik er vanaf?' Omdat mevrouw Denys ook meldt dat de muizenklootjes haar nacht merries bezorgen, is haast geboden. „Op milieuvriendelijke wijze is er echter weinig tegen speenkruid te doen", klinkt deskundige Romke van de Kaa weinig bemoedigend. „Vooral op kleigrond is uitgraven on begonnen werk. Toch zijn er bodem bedekkers die er tegenop kunnen, zoals bonte dovenetel en maagden- palm. Het alternatief is spuiten met een onkruidbestrijdingsmiddel. On der water zetten is ook een moge lijkheid, maar niet erg praktisch in de meeste tuinen. Een troost is dat het plantje in mei alweer afsterft." Glasvezelbehang met visgraadmo- tief is populair. Maar wie een met dit type glasvezel behangen en eer der met latex gesausd muurtje op nieuw wil sauzen, kan voor proble men komen te staan. Niet bij een gladde, gave wand, maar wel als boorgaatjes moeten worden ge stopt. Want hoe zorg je er dan voor dat je daar, na het sauzen, niets van ziet? Die vraag stelt J. Roesing. Navraag bij een schilder leert dat de gaatjes kunnen worden gestopt met overschilderbare kit of vuiler. Goed gladstrijken, laten drogen, voorstrij ken en opnieuw sauzen. Als de gaat jes niet al te groot zijn, zie je er dan na het sauzen weinig tot niets van. Een andere manier waarover op klus- websites wordt gerept, is het plak ken van een stukje glasvezelbehang over het gedichte gaatje. Dan kun je in ieder geval het visgraadpatroon handhaven. Lijkt me wel een preci- ziewerkje, want over elkaar geplak te randjes, blijf je altijd zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85