3i wonen als trendkleur en fusionwonen H Blauw, blauw, blauw Kopen, kopen, kopen 'Fijne bank om op te liggen' Renovatie wonen@wegener.nl 024-3650509 PZC Zaterdag 14 februari 2009 In deze rubriek brengen wij bekende, tijdloze meubels - de '(neo)klassiekers' op woonge bied - voor het voetlicht. mediazitzakken. Ze hebben inge bouwde boxjes en kabelingangen om lui op te gamen of tv te kijken. Musicrocker is de Duitse equiva lent. Op deze stoel zonder poten schommel je mee met de muziek uit de boxen in de hoofdsteun. Een ingebouwde subwoofer zorgt voor wat groove, ook tijdens het gamen. www.fusiontables.com www.sitandjoy.com www.musicrocker.de Waren geel en de felle jaren tach tig-kleurtjes het vorig jaar hele maal, nu gaan we voor soft tones oud roze, vaal lila, maar vooral zachtblauw. Opvallend in Parijs was dat blauw Zachtblauwe, waterige tinten zijn in. in alle mogelijke waterige tinten (aqua, ijsblauw, azuur, turkoois, babyblue) opdook in meerdere stands. Als kleur van het servies, in zacht satijn op fauteuils of banken of in een wanddecoratie. Ruud van Oosterhout, ontwerper van het Nederlandse Bruut design, presenteerde in Parijs een stoeltje in zachtblauw, terwijl hij voorheen meer zwart en natureltinten ge bruikte. „Ik voelde de behoefte wat 'af te zachten', bleke pastels voelen goed in deze onzekere (financiële) tijden." Ook het Nederlandse gordijnlabel Chivasso kiest dit voorjaar voor op vallend ijle tinten en doorschijnen de stoffen in de serie Reflections. 'Poederig', noemen ze het zelf „Onze collecties hebben vaak een knipoog naar de mode en daar zijn de pure en eerlijke kleuren al lan ger een trend." www.bruutdesign.com www.chivasso.nl fW Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Van een kredietcrisis was niet veel te merken in Parijs. 'Er wordt lek ker geschreven', was een veelge hoorde opmerking van standhou ders, waarmee ze doelden op de geplaatste bestellingen. Volgens trendwatchers zie je de angst voor een financiële crisis wel terug in de gebruikte materialen en kleuren: veel bling-bling, maar ook opvallend veel zachte kleuren en stoffen. Dat zal waarschijnlijk al leen maar meer worden. Op de beursvloer in Keulen was wel iets te merken van voorzichtig heid. Meer dan verwacht hielden aspirant-exposanten de hand op de knip. Het gevolg: leegstaande stands. Ook het aantal bezoekers was beduidend lager dan anders. www.immcologne.de www.rrtaison-objet.com Wil Geers achter haar Chaise Longue. foto Wim Geers ONTWERP Chaise Longue (1970). De bank bestaat uit een metalen buisframe met ho rizontale vering, gestoffeerd met vormschuim. ONTWERPER George Harcourt, voor Artifort. EIGENAARS Wim en Wil Geers. WANNEER GEKOCHT „We heb ben het bankje in 2003 ge kocht", zegt Wil Geers. WAAROM GEKOCHT „We waren destijds al lang op zoek naar een niet al te grote bank die ook goed in ons interieur pas te. Toen we deze chaise longue zagen, waren we meteen ver kocht. Alleen de kleur vonden we.niet mooi: in de toonzaal stond een knalgele. Wij hebben gekozen voor een warmrode met wollen bekleding. Het is een fijne bank waar je heerlijk op kunt liggen. Eigenlijk is het een bank op wieltjes, laag bij de grond. Ik vond dat te laag, dus heeft Wim de bank voor zien van houten poten. De wiel tjes heb ik bewaard." PRIJS Wim en Wil Geers betaal den zes jaar geleden 2.743 eu ro voor de Chaise Longue. TE KOOP George Harcourts Chai se Longue is nog altijd te koop bij de meubelspeciaalzaak. De vanafprijs is 2.933 euro (zie on der andere www.pot.nl en www.bebop.nl). Wie dat te gor tig vindt en hoopt op een goed kopere occassion, moet goed zoeken. Wij kwamen er op in ternet alleen één tegen op www.kapaza.be, een rode voor 1.600 euro. Volgens de verko per nog in behoorlijke staat, al zijn er 'een druppel of twee wa ter op gevallen'. Op Markt plaats geeft de zoekopdracht 'chaise longue harcourt' één hit. Maar helaas: de verkoper, die zegt met pijn in zijn hart af scheid te nemen van zijn Chai se Longue, is al akkoord gegaan met een onbekend bod. Ook een klassieker in huis? Mail info en foto van meubel en uzelf naar de redactie.wonen@wegener.nl www.upstairs.nl www.toptrap.nl Grote foto: Carold Smits, ambachtelijk trappenma- ker: „De opgang moet een natuurlijke bewe ging zijn." Foto boven: Smits is ge middeld twee maanden bezig met een trap. Foto links: Klassieke mo dellen zijn populair. foto's PR Wie niet de middelen, tijd of nadrukkelijke wens heeft om een ambachtelijk trappenmaker in te schakelen voor het renoveren van een trap, kan onder meer terecht bij Upstairs Traprenovatie, Dit bedrijf kan in één dag nagenoeg alle trappen een nieuw uiterlijk geven. Na het maken van mallen en het nodige zaag- en schuurwerk, worden nieuwe overzettredes van 'duurzaam en onderhoudsvrij materiaal' over de oude, kale tredes gelijmd. Ook de wangen (de zijkanten van de trap) kunnen worden meegenomen. Er is keuze uit verschillende hout-looks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83