Zaak Weesp opgelost onderdeel van de deal' Levenslang voor tweede fatale overval projectontwikkelaars waarom zou je verder zoeken Fietsen in THURINGEN Wandelen in TOSCANE ANDALUSIE MAROKKO PZC Zaterdag 14 februari 2009 7 Twee tieners en een 54-jarige man zaten achter bedreigingen. WEESP - Burgemeester Bart Horse- ling van Weesp zegt dat de drei ging rond scholen in zijn gemeen te voorbij is. Alle veiligheidsmaatre gelen bij scholen zijn opgeheven nu twee van de drie aangehouden jongens een bekentenis hebben af gelegd. Ze zitten nog vast. Een der de is vrijgelaten. Hij bleek niets met de zaak te maken te hebben. Gisteren werd ook bekend dat een 54-jarige man uit Weesp wordt ver dacht van het bezorgen van een dreigbrief bij een basisschool in Weesp. Hij meldde zich donder dag bij de politie. Volgens een woordvoerder legde de man een ge loofwaardige verklaring af Hij is aangehouden, maar werd gister avond voorlopig op vrije voeten ge steld. Omdat het onderzoek nog loopt, is de inhoud van de brief nog niet bekendgemaakt. De twee tieners die ervan worden verdacht een dreigtelefoontje te hebben gepleegd naar een school hebben een bekentenis afgelegd. De inhoud van het telefoontje was: 'Ik ben de seriemoordenaar van Weesp. De Jozefschool gaat er aan'. Beide jongens zijn gisteren voorge leid bij de rechter-commissaris in Amsterdam. Voor zover nu bekend is, is er geen verband tussen de dreigbrief en het dreigtelefoontje. Een verband tussen de bedreigin gen en een gemaskerde persoon die in Weesp gezien zou zijn, is er waarschijnlijk ook niet. Waarom de jongens het dreigtele foontje pleegden en de man de brief bezorgde, is nog niet bekend. Het drietal verklaarde niet van plan te zijn geweest de bedreiging uit te voeren. De ouders krijgen via de school UTRECHT - De rechtbank in Utrecht heeft gisteren een 35-jari- ge Amsterdammer tot levenslang veroordeeld. Hij krijgt de zwaarst mogelijke straf omdat hij in juni vorig jaar voor de tweede keer een overval pleegde waarbij een dode viel. Hij vermoordde op 5 juni de 27-jarige halfzus van zijn vriendin tijdens een beroving. Volgens justi tie zou hij eerder ook een relatie met het slachtoffer hebben gehad. De Amsterdammer ging naar haar toe, omdat hij financiële proble men had. Toen bleek dat zij geen geld had, nam hij zijn ex en haar 3-jarige zoontje mee naar de wo ning van de 62-jarige pleegmoeder van de vrouw. Hij knevelde de vrouw en een kennis die op be zoek was en dwong hen bankpas sen af te geven. Hij wilde de drie volwassenen doden. Dat lukte al leen bij zijn ex-vriendin. grote bouwprojecten vertraging op te lopen of te niet van de grond te komen. Dat maakten de wethouders Kara- kus (Wonen en Ruimtelijke Orde ning) en Bolsius (Financiën) giste ren bekend. Zij leggen het plan voor aan de gemeenteraad. Rotter dam is de eerste gemeente die de ze constructie toepast. een brief van de gemeente waarin Weesp haar handelwijze nogmaals toelicht. Daarin benadrukt de bur gemeester dat de keus om geen en kele inhoudelijke informatie over de dreigementen vrij te geven 'het mogelijk heeft gemaakt dat deze zaak zo snel is opgelost'. Horseling is blij dat de zaak achter de rug is. „Ik hoop dat met het bekend wor den van deze feiten een einde komt aan de enorme onrust en hectiek van deze week in de Wees per gemeenschap." De gemeente vindt het dreigtelefoontje van de twee jongens te zwaar om als een kwajongensstreek af te doen. „Het maatschappelijk effect van de be dreiging is te groot geweest", zo meldt een woordvoerster. pwj Twee jongens hebben bekend dat ze een dreigtelefoontje pleeg den naar een school. Een 54-jari- ge man heeft toegegeven een dreigbrief te hebben verzonden. Nederlandse stagiaire verongelukt op Aruba ORANJESTAD - Een 20-jarige Neder landse vrouw uit De Lier is tijdens haar stage op Aruba omgekomen na een ongeval. Volgens de politie sloeg zij vorige week in Oranjestad na een avond stappen met haar au to over de kop en raakte daarbij in coma. Donderdag stierf de vrouw. Zij is het vijfde verkeersslachtoffer dit jaar op Aruba. Man krijgt werkstraf voor haatmail Spong AMSTERDAM - De rechtbank in Ara sterdam heeft een 43-jarige man uit Den Haag veroordeeld tot een werkstraf van zestig uur voor het sturen van een haatmail aan Ger ard Spong. Daarin poogde hij de raadsman te dwingen diens aangif te tegen Geert Wilders in te trek ken. De man dreigde belastende in formatie over vermeende seksuele escapades van Spong te onthullen. wikkeling en exploitatie van kern centrales is een van de sterke pun ten van ons bedrijf, als een van de weinigen in Europa. In een uitge balanceerd energiebedrijf heeft nu cleair opgewekte stroom een plaats, zeker de komende zestig jaar." Komt er een tweede Borssele? „Als die mogelijkheid er is, dan willen we die gebruiken. Maar we kennen de gevoeligheden. Alleen 'Wij doen een bod op Essent met alles wat daarbij hoort' als Nederland er klaar voor is, wil len we een centrale bouwen." Waarom koopt u Essent en niet Nuon ofEneco? „Nederland heeft drie attractieve energiebedrijven die onderling weinig verschillen. Als je bij de eer ste mogelijkheid tot aankoop niet meedoet, is er al één kans weg. Nuon biedt een minderheid van de aandelen te koop aan, Essent al les. Dat geeft meer zekerheid. Als er geen kartelregels bestonden, wa ren wij graag de consolidator ge weest in Nederland." Wat vindt u van de kritiek van Greenpeace op het 'vuile' RWE? „Bedrijven die, net als wij, bruin kool gebruiken worden terecht be kritiseerd. Maar wat wordt verge ten is dat we een erfenis met ons meedragen. Omdat wij bruinkool in de grond hebben, gebruiken we die ook. Net als jullie gas gebrui ken. In de jaren zeventig zei de toenma lige kanselier Schmidt nog miljar den te willen investeren in het ver vangen van olie door kolen. Tot diep in de jaren negentig bestond -er in Duitsland een wet die ge bruik van gas voor stroomopwek king verbood." En nu? „We investeren uit alle macht in duurzame energie, in opslag van CO2, in elektrisch autorijden. Maar wie onze geschiedenis kent, weet dat we geen blanco start kun nen maken. We hebben miljarden in die elektriciteitscentrales gesto ken. Die kunnen we toch niet mor gen uitzetten? Dat duurt nog ze ker een jaar of twintig." Is RWE niet laat met de stap naar duurzame energie? „Dat klopt. Mijn voorganger heeft onderdelen verkocht om de schul den te verlagen. Dat had ook gevol gen voor de opwekking van duur zame energie. Ik zit hier nu zeventien maanden en sindsdien zijn we actiefin duur zaam gestapt. Daar steken we ruim een miljard euro per jaar in. Niemand doet ons dat na. We bou wen voor 2,4 miljard een kolen- en biomassacentrale in de Eemsha- ven, we steken 5,5 miljard in win denergie." BOEK ONLINE of bel 0900-9697 j 5 dgn Stedentrip BERLIJN Zie www.kras.nl/22602 Zie www.kras.nl/22610 8 dgn Wandelen op MADEIRA Zie www.kras.nl/22636 Zie www.kras.nl/22624 Zie www.kras.nl/22634 15 dgn Rondreis THAILAND Zie www.kras.nl/22644 16 dgn Rondreis CUBA Zie www.kras.nl/22645 Bent u single (45+), maar wilt u niet alleen op vakantie? Dan zijn KRAS.NL Single Reizen speciaal geschikt voor u! Want u reist ongedwongen en gezellig in groepsverband, maar met behoud van uw privacy! U heeft namelijk altijd uw eigen kamer en dat zonder toeslag. Deze keer selecteren we voor u een zevental interessante reizen, kijk op www.kras.nl/singles voor het complete aanbod. Vertrekdata: 8/6, 6/7, 3-24/8 u verblijft in het gunstig gelegen 4-sterren Hotel Courtyard by Marriott Berlin Teltow inclusief ontbijt en diner. met excursies naar o.a. de Brandenburger Tor, de Reichstag, Checkpoint Charlie, Schloss Charlottenburg en Potsdam. nfrr*n Vertrekdata: 6/6, 4/7, 1/8 en 29/8 u maakt o.a. fietstochten van Mellingen naar Bad Suiza, naar Alten Gleisberg en van Naumburg naar Domburg. met verblijf in het aan de rand van Jena gelegen 4-sterren Maxx Steigenberger Hotel inclusief ontbijt en diner. Vertrekdata: 20/4, 22/6, 7-21/9 en 12/10 met het excursiepakket ontdekt u het oosten en het westen van Madeira. Het wandelpakket bevat 3 afwisselende wandelingen. met verblijf in het direct aan het enige zandstrand gelegen 4-sterren Hotel Calheta Beach inclusief ontbijt. Vertrekdata: 19/5, 9/6, 1/9 en 13/10 met wandelingen in Pienza/Montichiello, het natuurpark Pigelleto, de Toscaanse heuvels, de Abbadia San Salvatore en u wandelt over de kastanjeroute. u verblijft in het fijne 3-sterren Parco Erosa Hotel inclusief ontbijt en diner. Vertrekdata: 18/6 en 27/8 Tijdens deze rondreis brengt u o.a. een bezoek aan Granada, Sevilla, Fés, Marrakech en Rabat. met verblijf in toeristenklasse hotels in of nabij de genoemde plaatsen inclusief ontbijt, 1 x lunch en 11 x diner. Vertrekdata: 14/5, 11/6, 9/7, 20/8 en 17/9 met hoogtepunten als de hoofdstad Bangkok, de River Kwai, Phitsanulok, de Gouden Driehoek, Chiang Mai en een paar stranddagen in Cha-Am. met verblijf in 3-4-sterren hotels inclusief ontbijt en 6 x lunch. Vertrek: 16/5,13/6,11/7, 2/8,19/9 en 31/10 met hoogtepunten als Havana, de koloniale stad Pinar del Rio, Sierra del Escambray, Santiago de Cuba en een aantal stranddagen in Varadero. u verblijft in toeristenklasse hotels incl. 11 x ontbijt, 3 x all inclusive, 10 x lunch en 8 x diner.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7