Een hotelkamer op het boerenerf 19 reizen r>~$ Vanaf je eigen terrasje kijk je uit over het eindeloze polderland. Mirjam van Twisk beleefde het ultieme Hollandgevoel vanuit een comfortabele vrijstaande hotelkamer op het boerenerf. reizen@wegener.nl mi 024-3650360 PZC Zaterdag 14 februari 2009 x>. Een overnachting in een tweepersoons boerenerfhotelhuisje van Restinn kost van april tot september 47,50 euro per persoon per nacht (in het laagseizoén 43,50 euro) inclusief ontbijt. Het diner wordt geserveerd voor 27,50 euro (3 gangen) of 22,50 euro (2 gan gen) per persoon. Meer informatie over Restinn is te vinden op www.restinn.nl. ofte verkrijgen via tel 020-4609150. Als gasten willen kanoën, kan dat in veel gevallen. Restinn is een kleine, strak vorm gegeven vrijstaand tweeper soons huis je met het niveau van een drie sterren ho telkamer. foto's GPD Rust, ruimte en comfort. Dat bieden de hotelkamers van Restinn. So what, zou je denken. Dat is toch niets bijzon ders? Klopt. Het bijzondere van Rest inn is dat die organisatie haar hotelka mers heeft op boerenerven. Het zijn kleine, strak vormgegeven vrijstaande tweepersoons huisjes die onderdak bieden aan alles wat je mag verwachten van een driesterren hotelkamer. Ze zijn bedoeld voor fietsers of wandelaars die ei sen stellen aan hun overnachtingsadressen. Maar ook stelletjes die hunkeren naar een in tiem weekend op het platteland of zakenmen sen die een vergaderdag in rust willen afsluiten worden gastvrij onthaald op de boerderij. Het concept voor de hotelkamerhuisjes werd een jaar of vijf geleden bedacht door Herman Schepers. „Er zijn nogal wat mensen die meer daagse fiets- of wandeltochten maken. Die bij voorbeeld het Pieterpad doen. Zij moeten zelf op zoek naar overnachtingsadressen langs de route en dan is het maar afwachten waar je te rechtkomt. Volgens mij voorzie je in een behoef te als je langs zo'n route pakweg om de 20 kilo meter zorgt voor standaardhotelkamers op drie sterrenniveau. De gasten weten precies wat ze kunnen verwachten", legt Schepers uit. En wat mogen ze dan verwachten? Een landelij ke omgeving, goede bedden, comfortabel sani tair, tv, internetverbinding, een minibar en roomservice. 's Ochtends wordt een ontbijtje bij het huisje geserveerd. Ook een lunchpakketje en het diner (vis, vlees of vegetarisch) behoren tot de mogelijkheden. Minder anoniem en met meer vrijheid dan in een groot hotel. De voorzieningen en het serviceniveau van alle Restinn-locaties zijn gelijk, maar de exploitan ten geven er wel een persoonlijke draai aan. „Bij ons krijgen de gasten eitjes van de eigen kippen en melk vers van de koe", vertelt Jeannette Nieu- weboer, die samen met haar man, melkveehou der Kees Nieuweboer, sinds afgelopen zomer de Restinn-vestiging in Aartswoud exploiteert. „Al les wat onze gasten vragen, kan ik in principe re gelen. Tot en met de prosecco, die ik altijd koud heb liggen." De route die Schepers koos om de eerste Rest- inn-huisjes te vestigen, loopt over de monumen tale Omringdijk. Deze tocht van 140 kilometer lang is geschikt voor zowel fietsers als wande laars en voert dwars door het middendeel van de provincie Noord-Holland. Een rondje langs Alkmaar, Hoorn, Enkhuizen, Medemblik, Scha- gen en Bergen. Het noordelijke deel van de rou te is inmiddels voorzien van Restinn-boerenerf- hotelhuisjes op drie locaties. De vierde vestiging volgt binnenkort. In totaal komen er acht. De Restinn-hotelhuisjes worden geplaatst in een landelijke omgeving, bij boeren op het erf. Vier tot zes huisjes per erf Het vinden van voor dit doel geschikte boerderijen is niet eenvoudig. De boerderijen mogen niet te ver van de route afliggen en de bewoners van de boerderij moe ten altijd klaar willen staan om de gasten in de watten te leggen. Bovendien moeten de gemeen ten willen meewerken bij het afgeven van de be nodigde vergunningen. Met name dit laatste blijkt niet altijd even vlotjes te gaan. Dat weerhoudt de jonge Restinn-organisatie er niet van vooruit te kijken. Gewerkt wordt aan de ontwikkeling van 'Restinns' langs de Noord- koproute, in de kop van Noord-Holland, en de Laag-Holland-route (Waterland) door het ge bied ten zuiden van de Omringdijk. Ook wor den de mogelijkheden van een nog veel groter project onderzocht: de Zuiderzeeroute. Vanaf Enkhuizen langs onder meer Muiden, Huizen en Spakenburg naar Stavoren in Friesland en met de boot terug. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69