PZC Oemoemenoe: rustig opbouwen Kraai wekt beroering Ziekenhuizen op Skimmers gepakt rand van bankroet in Terneuzen 16 zaterdag 14 februari 2009 Het busje van de vrouwen van Oemoemenioe sloeg diverse keren over de kop; zes inzit tenden raakten gewond. foto Rene Schotanus IN BEELD Bij een ongeluk raakten zondag zes vrouwen van de Middelburg se rugbyclub Oemoemenoe ge wond. Ze waren onderweg naar een wedstrijd in Haarlem toen hun busje van de weg raakte en verschillende keren over de kop sloeg. Twee van de zes vrou wen liggen nog in het ziekenhuis, maar maken het naar omstandigheden goed. Bestuurster Rosanne den Toonder zit on der de blauwe plekken, heeft een ge kneusde enkel en veel nek- en hoofdpijn. Ze heeft het mentaal heel moeilijk gehad. door Koen de Vries Ja, het was een heftige week. Gelukkig gaat het nu een stuk beter. Ik zat achter het stuur en heb op een of andere manier het ongeluk veroorzaakt. Ik heb het daar heel moeilijk mee gehad. Maar ik heb het geluk dat ik er goed over kan praten. Dat maakt het makkelijker om het te verwer ken. Bovendien hebben mijn teamgeno tes, andere mensen van de club en rug byers uit het hele land me heel goed ge holpen. We zijn zondag en maandaga vond bij elkaar geweest om het erover te hebben en bellen elke avond met elkaar. Kijk je nu met andere ogen naar wat er ge beurd is? Ik kan nu ook de positieve kant van het ongeluk zien. Er zijn twee zwaargewon den, maar als je kijkt hoe vaak we over de kop zijn geslagen en hoe het busje eruit zag, dan is het een wonder dat we er zo vanaf zijn gekomen. En hoe kijk je terug op je eigen rol Dat is heel dubbel. Toen ik dinsdag in Rotterdam in het ziekenhuis op bezoek was bij Din ja de Wijze en haar zag liggen, dacht ik 'wat heb ik gedaan'. Aan de ande re kant ben ik onmiddellijk in de sloot ge sprongen en heb ik twee meiden die daar in op hun buik lagen op de kant getrok ken. Ik heb ook wat goeds gedaan. je gaf na het ongeluk aan dat het stuur niet goed reageerde en daardoor van de weg bent geraakt. De politie onderzoekt nu of het busje in orde was. je hoopt natuurlijk dat het onderzoek je gelijk geeft. Daar hoop ik natuurlijk wel op, maar ik focus me er niet op. Stel je voor dat ik dat zou doen en er zou blijken dat het toch een fout van mij was. Dan zou de klap extra hard aankomen. Ik hou het maar in het midden en wacht af Iedereen kan fouten maken. Hoe moet het verder met het vrouwenteam van Oemoemenoe? We zijn uit de competitie gestapt en wachten op liet moment dat we met z'n allen opnieuw kunnen beginnen. We moeten het rustig aanpakken, niet alleen met rugby. We moeten bijvoorbeeld niet meteen verre uitwedstrijden spelen. Eerst een klein stukje rijden en dan samen iets leuks doen. Alles' heel rustig weer opbou wen. je hebt een rotweek achter de rug. Rosanne den Toonder Leeftijd: 23 Woonplaats: Vlissingen Beroep: werkzaam in de horeca (ser veerster) Speelt drie jaar bij Oemoemenoe QUOTE VAN DE WEEK MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL 1Zwaargewonden in rugby- busje. 2. Tankstation Middelburg overvallen. 3. Auto's massaal vast in poli- tiefuik. De kraai die in de Mid delburgse wijk Klaren- beek mensen lastig viel, is dood. Vogelop vang De Mikke moest het dier laten insla pen, omdat het ge dragsgestoord was. De bozë reacties op de website van de krant zijn niet van de lucht. 'Er is een stroming van denkkracht en creativiteit op gang gebracht' Karla Peijs over de inzendingen voor de Delta Water Award VIDEO VAN DE WEEK reacties: 641 In crisistijd moet de aftrek van hypotheekrente ter discussie staan 30% De politie heeft zaterdag twee Roeme nen aangehouden die skimapparatuur hadden geplaatst bij een pinautomaat in Terneuzen. Met zo'n apparaat kan de magneetstrip van pinpassen wor den gekopieerd. Een verborgen came ra filmt de pincode. Skimmen is rela tief eenvoudig, en het afgelopen jaar zeer geliefd bij internationale bendes, zegt de politie. Tussen al het rumoer over de ge plande fusie tussen de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen kwam er nog meer slecht nieuws voor de directeu ren Simons en Zomer. Volgens het onderzoeksbureau Zindata presteren de ziekenhuizen financieel gezien het slechtst in Nederland. De ziekenhui zen zouden grote kans lopen binnen enkele maanden failliet te gaan. Vuur verwoest deel Australië Australië vecht met man en macht tegen de bosbranden in de zuidoostelijke deel staat Victoria. Het dodental is opgelopen tot 181, maar zal nog toenemen. De bran den zouden het werk zijn van pyromanen. Diverse verdachten zijn opgepakt, maar meestal bij gebrek aan bewijs vrijgelaten. Wilders strandt in Engeland De Britse regering maakte Geert Wilders duidelijk dat zij een vertoning van zijn film Fitna in het Engelse Hogerhuis niet zag zitten. De Britten vreesden verstorin gen van de openbare orde. Wilders reisde donderdag toch naar Londen, maar werd op het vliegveld direct teruggestuurd. Geen duidelijke zege Israël Israël stevent af op een moeizame rege ringsvorming, omdat de verkiezingen dins dag geen duidelijke winnaar opleverden. De centrumrechtse Kadima-partij van Tzi- pi Livni won 28 van de 120 zetels in de Knesset, net voor het rechtse Likud van Benjamin Netanyahu, dat 27 zetels haalde. MAANDAG 16 februari Voorrondes van het Nationaal leugddebat en 'Op weg naar het Lagerhuis' in Middelburg. DINSDAG 17 februari Historicus Cees Fasseur vertelt in Porgy Bess over zijn boek Juliana Bernhard. WOENSDAG 18 februari De kerk van Retranchement krijgt zijn gerestaureerde spits terug. DONDERDAG 19 februari De Tweede Kamer houdt een hoorzitting over ontpoldering. VRIJDAG 20 februari Kees-Jan van den Klooster doet mee aan het WK zitskiën in Zuid-Korea. ZATERDAG 21 februari Carnaval barst goed los op diverse plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60