port PZC Theo Middelkamp vol Via Start to Run naar de PZC Familieloop Murray is een man geworden Dubbele winst voor Roadhouse Roadies Familieloop Boulevard VUssingen #3» 40 I Zaterdag 14 februari 2009 PZC Beginnende hardlopers kunnen gaan trainen voor tweede editie. door Koen de Vries MIDDELBURG - De PZC Familieloop krijgt een vervolg. De wedstrijden over 3 en 10 kilometer die vorig jaar ter gelegenheid van het 250-ja- rig bestaan van de PZC werden ge houden waren zo'n succes dat be sloten is op 20 juni de tweede edi tie van het hardloopevenement te houden. De PZC hoopt vooral veel beginnende hardlopers aan de start te krijgen. Zaterdag 31 mei 2008 gingen op de Vlissingse Boulevard een kleine honderd atleten van start voor de 3 kilometer. Tegelijkertijd vertrok ken bij de Kloveniersdoelen in Middelburg zo'n 300 deelnemers richting Boulevard voor de tienki- lometerloop. Het waren gemêleer de gezelschappen die richting fi nish gingen: jong en oud, man en vrouw, ouders en kinderen, routi niers en debutanten. Vooral het aantal beginnende lo pers was boven verwachting. Dat Start to Run Doelgroep: Beginnende lopers Einddoel: PZC Familieloop op 20 juni. Eerste clinic: zaterdag 7 maart. Volgende clinics: 14, 21, 28 maart, 4 april. - Testloop (1/10e marathon): 1-1 april. Begin en eindpunt: Koole Sport, Brakstraat, Middelburg. Inschrijfadres: www.starttor- un.nl. Kosten: 30 euro. Aantal trainers: minimaal 3. was ook de bedoeling. De PZC had zijn lezers opgeroepen uit de luie stoel te komen en te gaan trai nen voor de Familieloop. Dat is dit jaar niet anders. Bovendien wordt u een handje geholpen. De Middel burgse sportzaak Koole Sport orga niseert voor beginnende hardlo pers zes clinics. Ook mensen die nog nooit één pas hebben hardgelopen zijn wel kom! Stapje voor stapje wordt u de liefde voor hardlopen bijge bracht, leert u dingen over voe ding, kleding en schoeisel en leert u een steeds grotere afstand afleg gen. Tijdens de laatste bijeenkomst, op zaterdag 11 april, is een testloop. U kunt dan zien of u een afstand van ï/ioe marathon (4,2 kilometer) aankunt. Tussen 11 april en 20 juni gaapt een gat van ruim twee maanden. U krijgt daarom een schema om uw conditie te verhogen of op peil te houden. Bovendien probeert de PZC in sa menwerking met de Middelburgse atletiekvereniging Dynamica een aantal clinics te houden waarin ex perts u verder richting Familie loop begeleiden. Het is de bedoeling dat de start en finish van de tweede editie van de PZC Familieloop op de Vlissingse Boulevard liggen. Busvervoer van Vlissingen naar Middelburg - zoals vorig jaar - is daardoor niet meer nodig. Ook komt er waarschijnlijk een af stand bij. Naast de 3 en 10 kilome ter is er voor de liefhebbers van de lange afstand een halve marathon (21,1 kilometer). Over de details wordt u later geïnformeerd. I http://www.pzc.nl/blog/kustmar athonweblog Zeeuwse wielerclub presenteert zich voor nieuw seizoen. door Koen de Vries KRUININGEN - Voor het Zeeuwse wielrennen lijken de magere jaren voorbij. Niet alleen rijden twee renners uit de provincie in het profpeloton, ook met de amateurs gaat het de goede kant op. Tijdens de presentatie van de ploegen van wielervereniging Theo Middel kamp, gisteravond in het dorps huis in Kruiningen, klonken bijna alleen positieve geluiden. Zo kon speaker Bert van Gils een elite-team presenteren dat hoge ogen denkt te kunnen gooien in de clubcompetitie. Twee jaar gele den haalde de mannenploeg van Middelkamp het finaleweekend niet, vorig jaar eindigde de ploeg knap als zevende en dit jaar moet het nog beter kunnen. „Na het fi naleweekend van vorig jaar heb ben we tegen elkaar gezegd dat we Agenda elites 1 maart: Omloop Houtse Li nies; 7 maart: Vlaamse Pijl; 8 maart: Dorpenomloop Rucp- hen; 4 april: Omloop van de Braakman (clubcómpetitie); 25 april: Grote Prijs Anzegem; 26 april: Wim Hendriks Trofee; 22 mei: Ploegentijdrit Wierin- germeer (clubcompetitie); 23 mei: Ronde van Tholen (club competitie); 30 mei: Omloop Hoeksche Waard (clubcompeti tie); 1 juni: districtskampioen schappen; 6 juni: Omloop van de EPZ (clubcompetitie); 14 juni: Omloop van Meerssen (clubcompetitie); 16 juni: Om loop van het Waasland; 1-4 juli: Tour de la province du Luxembourg; 6-9 augustus: Ronde van Antwerpen; 15 au gustus: Omloop van de Zuid-Hollandse eilanden (club competitie); 12 september: GP Nieuwkerken; 12 en 13 sep tember: Finaleweekend club competitie. nu voor de top vijf gaan", vertelt ploegleider Patrick de Grave. „We hebben veel progressie gemaakt en kunnen dat volgens mij dit sei zoen doorzetten." Middelkamp krijgt het druk in de clubcompetitie, omdat er aan de vier bestaande wedstrijden drie zijn toegevoegd: de Omloop van Tholen, De Omloop van Meerssen en een ploegentijdrit in de Wierin- germeer. De ploeg zal in Niek Rentmeester en Jacob Wijnstra twee vaste waarden hebben. Ver der lijkt voor veteraan Johnny van der Klooster (37 jaar) regelmatig de rol van wegkapitein weggelegd. Het eliteteam van Middelkamp ziet er als volgt uit: Dirk van Dam, Piet Fa se, Wilko Jonker, Johnny van der Kloos ter; Raoul Poortvliet, Niek Rentmeester, Ruud Rentmeeseter, Jacco Ringelberg, Nico Ringelberg, Gerwin Steenbakker. Ook het vrouwenteam, dat uit komt onder de naam Rabo Lady Force, gaat met goede verwachtin gen van start. De ploeg, onder de bezielende leiding van Baulcje Doe dee en Fonny Kint, werd vorig jaar voor de leeuwen gegooid. In het vrouwenpeloton rijdt rijp en groen door elkaar, en dus moest de Zeeuwse meidenploeg zich vaak meten met sterke profploe- gen. Dat viel niet mee. „We willen elk jaar een beetje sterker worden en dat is ondanks een grote hoe veelheid ziektes ook gelukt", vindt Baukje Doedee desondanks. „Een aantal rensters is sterker geworden en de ploeg heeft er een paar nieu we rensters bij." Een aderlating is het vertrek van Agnieta Francke naar DSB, de ploeg van wereld- en olympisch kampioene Marianne Vos. Dat soort zaken is echter ingecalcu leerd. „We willen en kunnen niet concurreren met de topploegen. Voor Agnieta is dit een logische stap waar we helemaal achter staan",, aldus Doedee. Rabo Lady Force heeft ook nog drie junioren in de gelederen, on der wie de succesvolle Birgit La- vrij ssen uit Kapelle. Het eliteteam van Rabo Lady Force ziet er als volgt uit: Renske Doedee, De wielrensters van Rabo Lady Force (rechts). Sonja Boogaard, Esmee Janssen, Corina Wisse, Marlou Eckhardt, Anouk Ligt- hart, Marissa Otten, Daisy Vos, Tamara Eenkhoorn, Christel janssen, Baukje Doedee, Willemien Vette, Suzan La- vooy, Denise van Beers, Joran Tromp, Angeliena Huis. Bij de beloften (tot 23 jaar) lijkt sprake van een luxeprobleem. Het combinatieteam Middelkamp/De Mol (een ploeg uit Dordrecht) kan liefst 27 renners op de been breng en, onder wie enkele nationale top pers. Op de lijst prijken onder Droomfïnale tegen Nadal (weer driesetter) nog steeds mogelijk. door Fardau Wagenaar ROTTERDAM - Als Andy Murray een jaar geleden zijn gezicht liet zien op een toernooi ergens ter we reld, gebeurde er weinig. Mensen zagen een slungelig joch voorbij sjokken met een donkere bos haar en afwezig door een koptelefoon met stampende muziek op zijn hoofd. Er kan veel veranderen in korte tijd. Murray (21) is van een rebel getransformeerd in een jong volwassene. Het talent is een top- tennisser geworden. Deze week straalt hij in Rotterdam. Liet de Schot zich vorig jaar tij dens het ABN Amro-toernooi nog in de eerste ronde verslaan, giste ren bereikte hij de halve finale in Ahoy. De Fransman Mark Gicquel moest in de derde set geblesseerd opgeven, Murray leidde op dat mo ment met 7-6, 4-6, 3-0. De tennis ser keek na de partij naar boven, naar de borden met de namen van oud-winnaars die de tennisarena omarmen. Hij zag Connors voor bij komen, Lendl, Ivanisevic, He witt en Federer. Voor de vorm noemde hij ook de naam van oud-winnaar en de hui dige toernooidirecteur Krajicek nog even. „Daar wil ik graag tus sen staan", zei de speler die van daag met Mario Ancic geen makke lijke tegenstander op zijn weg vindt. Murray is de nummer vier van de wereld achter Rafael Nadal, Roger Federer en Novak Djokovic. Een magnifiek rijtje. In Rotterdam is hij een van de sterren, een pu bliekstrekker en als tweede ge plaatst achter Nadal. Wat is er toch allemaal veranderd in een jaar tijd? Hij zette vorig jaar september de knop om nadat hij kansloos van Federer verloor in de finale Andy Murray speelt zich naar de halve finale van het tennistoer nooi in Rotterdam. De Schot wil dit jaar zijn eerste grandslam win nen. van de US Open. Murray was het zat om zich te laten intimideren. Hij dook het krachthonk in, train de zich suf, deed zelfs aan yoga. Terwijl zijn spieren gestaald wer den, groeide zijn zelfvertrouwen. Dit seizoen is hij omhoog gescho ten op de ranglijst Hij bewees van iedereen te kunnen winnen, ook van Nadal en Federer. Al wil hij zelf nog niet te veel complimenten ontvangen. „Federer is de beste speler aller tijden, Nadal is op weg dat te worden. Laat ik eerst maar eens een grand slam winnen." Bij Nadal gaat het deze week niet makkelijk, maar de beste tennisser van de wereld is er nog steeds bij. Gisteren versloeg de Spanjaard Io-Wilfried Tsonga in de eerste echte clash van het toernooi in Ahoy: 6-4, 6-7, 6-4. Het was al de derde wedstrijd op rij dat Nadal tot het gaatje moest gaan en een set inleverde. Eerst gebeurde dat te gen de Italiaan Bolelli, in de twee de ronde tegen het toptalent Dimi- trov uit Bulgarije en gisteren dus tegen de populaire Fransman. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Op Cue's Perfaction na wonnen de Walcherse poolbil- jarters hun wedstrijden in de regi- nale tweede klasse. Roadhouse Roadies won zelfs twee keer: van Team leto (7-2) en van By Default (8-1). Roadhouse Roadies-Team Jeto 7-2 en By Default-Roadhouse Roadies 1-8: Een prima oogst voor de Middelburgers in de dubbel. Nu waren de tegenstanders niet bepaald de sterkste in de poule, maar je moet wel bij de les blijven en dat deden zij en met ruime cij fers. Roadhouase Rookies-Scooby's Disaster 7-2: De Rookies leverden degelijk werk af zeker als men be denkt dat de thuisploeg al snel te gen een 2-0-achterstand aankeek. Dennis Dierickx, Marcel Cevaal, In- dra Warman en Rinus Witte bo gen echter de achterstand om in een mooie eindoverwinning. Khalu's AA-Roadhouse United 1-8: Het duel in de middenmoot le verde in Zevenbergen een uiterma te ruime overwinning voor United op. Johan Braspenning en Krijn Wiele- maker wonnen beide partijen. Rag- ne Pieters won een keer en verloor een partij. Dat laatste was niet echt belangrijk meer, omdat de te genstander op ranglijst toch werd voorbijgestoken. Cue's Perfaction-Dis Pas Pool 2-7: Voor de Perfs viel tegen de Bra banders weinig eer te behalen, al is de uitslag wel wat geflatteerd. Er zat meer spanning in de wedstrijd dan de uitslag doet vermoeden. Thijs Koopman bijvoorbeeld wist nog maar net te winnen na een 4-1-voorsprong en een 4-4-tussen- stand. Later deed hij het nog eens andersom over toen hijzelf met 0-3 achterkwam, dat ophaalde tot 3-3 maar met 3-4 alsnog de boot in ging-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42