Wulken en ast in Hulst, de meest Vlaamse stad www.pzc.nl/uit Beste bieren PZC Donderdag 12 februari 2009 1 3 Met de klok mee: Delfts Blauw bij Holland House, wermbloaze met de dweilband van De Vossen, exclusieve schoenen van Schirris en visboer Herman van Dijk met zijn boterzachte wulken, of karakollen zoals zijn Vlaamse klanten de op wijngaardslakken lijkende schelpdieren noemen. foto's Mechteld Jansen mooi door de brandgeschilderde ramen en over de eeuwenoude grafstenen. Wat te doen? Genieten van het historisch en stedelijk schoon (zie www.bezoekhulst.nl) of even een hapje gaan eten? Res taurants genoeg. Roes bijvoor beeld (www.restaurantroes.nl), dat alleen verse seizoensproducten ge bruikt en vanaf half twaalf een lunch aanbiedt. Een prima plek om te pauzeren, tot twee uur, als alle winkels de deuren openen. Eerst even de Gentsestraat in. Vers winkel Marlou Segers is landelijk gekozen tot beste notenspecialist en tot één na beste vleesspecialist. En inderdaad, de truffelsalami en runderham smaken fantastisch. Hier wordt ook de ast (een bijzon dere hamsoort) verkocht die keurs lager Marc Biesbroeck, net om de hoek, elke week volgens oud Huls- Hulst was in de middeleeu wen een brouwersbol- werk. Wie meer wil weten van Hulst en zijn bieren, kan in Bierbrouwerij De Halve Maan aan de Absdaalseweg 2 komen kijken hoe het bier vroeger en nu gebrou wen werd én in het belendende proeflokaal - gevestigd in het vroe gere stationsgebouw - de streekbie- ren proeven. Wel reserveren! Wij vonden de Zeeuwsche Witte een aangename verrassing, maar proef ook eens de Java enkel, dobbel of triple, de Lazarus, het Grof Ge schut of de Zondebok. zie ook www.halvemaan.com door Ondine van der Vleuten Winkelen kan, elke zon dag, in de meest Vlaam se stad van Zeeland: Hulst. Vóór twee uur zijn de mees te winkels nog gesloten. Wij had den dat niet door, en staan om half twaalf wat verloren op de Gro te Markt. In een van de zijstraten zorgt de dweilband van De Vossen voor wat reuring, want op 21 fe bruari barst in Hulst het carnaval los en het warmblazen is begon nen. De prachtige basiliek van de H. Willibrordus heeft de deuren uitnodigend geopend. Binnen valt het zonlicht adembenemend In het proeflokaal van Bierbrouwerij De Halve Maan kun je voor 6,50 euro drie bieren proeven, of méér. Wel even reserveren. ter recept maakt. Bij Schirris, ver derop, moet je zijn voor schoenen uit het hoogste segment. Even wat namedroppingPrada, Miumiu, Tod's, Hogan, Chloé, Van Bom mel, Mare Jacobs, Dick Bones, Paul Smith..als het wat mag kos ten, zit je hier goed. Het Holland House heeft een halve wand inge ruimd voor Delfts Blauw. De rest van de winkel is één bonte uitstal ling van porselein, kristal, ver- bronsde beelden, poppen, klom pen en andere Hollandse nostal gia. Bijna vertrekken we met een verzameling presse-papiers met kleurige kwallen erin, maar we be heersen ons en lopen snel nog even de Steenstraat in, waar we de mooie letters bewonderen op het hoekpand van Modehuis Reiss van den Berghe (sinds 1885). Jet ty's Mode zoekt het in de duurde re merken, met kleding van onder meer Christian Lacroix, Marithé et Francois Girbaud en Indian Rose. We vinden hier nóg een Schirris, deze keer met Prada's, Bikkem- bergs of Aigle's in de allerkleinste (kinder)maatjes. Wie daar aparte kinderkleding bij zoekt, kan te recht bij Puur dames- en kinder mode (onder meer Miss Grant, American Outfit en Liu Jo). We zoüden nog wel een uur of wat willen winkelen. Helaas zijn we na bijna vier uur verleiding in Hulst zo goed als blut. Er is nog net genoeg geld voor een lekker- bekje. Voor de kerk staat visboer Herman van Dijk, al 35 jaar trou wens, die ons een blik gunt in zijn kookketel met wulken. Wulken lij ken wel iets op wijngaardslakken, vooral als ze zo groot zijn als Van Dijk ze vandaag heeft. Hij laat ze met peper, zout en kruiden héél zachtjes trekken, vier uur wel voor wulken van deze omvang. „Maar dan zijn ze ook heerlijk mals!" De Belgen weten het wel, die komen hier altijd om karakollen. Lange Belling^33 Gentsestraat f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91