Spaansmaar met een Vlaams tintje Spin zet Elliott Brood in De Spot LEZERSEMTRA PZC^ Zwaar verzilverde lepeltjes en vorkjes PZC Donderdag 12 februari 2009 5 DONDERDAG 12 FEBRUARI De Muziekfabriek Leen de Broekert Middelburg, Drukkerij, 19.30 uur. EnsembleS Luci Serene Goes, Erasmusflat, 14.30/Ter Valcke, 19.30 uur. Klassiek Saskia Gerretsen (sopraan), Nel van den Broeke (alt-mezzo) en Natalia Pa vlova (piano). Zierikzee, Cornelia, 19.00 uur. VRIJDAG 13 FEBRUARI De Jantjes Vandaag, zaterdag 14 en woensdag 18 februari (alle uitverkocht) Oostburg, Ledeltheater/20.00 uur. Toneelgroep Waardevol 'Vaarwel Vaarwel'. Waarde, dorpshuis, 19.30 uur. De Feen Brothers Hervormde kerk, 's-Heer Abtskerke, 20.00 uur. Het Echt Rotterdams Theater 'Au, au, au...me rug'. Goes, De Mythe, 20.00 uur. Anja Kopmels Liedjes in Noord-Bevelands dialect. Scherpenisse, Holland Huis, 20.15 uur. Shantykoor Het Veerse Scheepstuig -en Brassband Crescendo Oostkapelle, De Halve Maan, 19.30 uur. ZATERDAG 14 FEBRUARI Theater Chantant Axel, de Halle, 20.00 uur. Het Nederlands Studenten Orkest Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 20.15 uur. Toneelgroep Waardevol Waarde, dorpshuis, 19.30 uur. Toneelgroep tot de Leringhe ende Vermaeck Trouwdag met trubbels'. Sint Laurens, zaal'Cittershof, 20 uur. ValentijnmuzSek John Muis (drums) en James van de Water (gitaar, zang). Zierikzee, Café de Biet, 21.00 uur. De Staat support Roots music alternative stoner. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur. Happy Valentine party Middelburg, Café De Herberg, 22 uur. Cor Bakker Pianist geeft concert met brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke. Goes, theater De Mythe, 19.30 uur. Silly Love Day Terneuzen, De Pit, 15 tot .19 uur. The Massacrista, One Inch Men en Tank86 Oostburg, The Lane, 22.00 uur. Bandjescompetitie Halve finale. Met Capital Sentimental, F.O.D., Flying Nemesis, The Kids Ne ver Lie en Scarabee. Middelburg, De Spot, 20.00 uur. Leo Blokhuis en Ricky Koole Popgeschiedenis Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. Meisjeskoor jedaja Optreden met de familie Stouten. Kerkwerve, Christelijk Gereformeerde Kerk, 19.30 uur. Gelegenheidskoor Krabbendijke Zierikzee, Nieuwe Kerk, 19.30 uur. Blue Jeans Big Band Oost-Souburg, Historische Kerk, 20.00 uur. Valentijnsparty Goes, podium 't Beest, 21.00 uur. Singer-songwriters Rebelchild en Renée Stevense. Middelburg, Drukkerij, 15-16.45 uur. ZONDAG 15 FEBRUARI Plaeto Middelburg, Café Schuttershof, 17uur. Danstheater Retteketet 'Druppel' 2+) Middelburg, Stadsschouwburg, 11.00 uur uitverkochten 13.30 uur. Gato Bizar Dansvoorstelling Backstage (7+). Middelburg, Stadsschouwburg 14 uur. Codarts Blazersensemble Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur. Madeline Bell The Dolf de Vries Music Train Goes, Theater de Mythe, 15.00 uur. The New Orleans Rumples' jazz band Middelburg, hotel Arneville, 16 uur. Pianiste Natalia Pavlova Klassiek concert met drie vocalisten. Vlissingen, Ter Reede, 15.00 uur. DINSDAG 17 FEBRUARI Jan Jaap van der Wal Goes, Theater de Mythe, 20.00 uur. Het Echt Antwaarps Teater 'Alarm in mijnen darmen'. Renesse, Dorpshuis, 20.00 uur. O volledige podiumagenda op de website van deze krant ifikbeStelsnelop www.pzc.nl/webwinkel Voor bands met een grote re putatie in het clubcircuit ligt Zeeland vaak ver bui ten de tourroutes. Een verrassende uitzondering daarop biedt het op treden van de Canadese Elliott Brood en zijn band zondagavond in kunst- en cultuurcentrum De Spot in Middelburg. Dat gebeurt door toedoen van Bart Gabriëlse, eigenaar van cd en lp speciaalzaak Spin aan de Dam in Middelburg. Brood en band zijn momenteel be zig met de tweede wereldtournee ter promotie van hun tweede al bum Mountain Meadows. Elliott Brood staat bekend om energieke liveshows. Zijn groep werd in 2005 in de media al getipt als 'meest spectaculaire countryliveband'. De groep brak in dat jaar dopr met Elliott Brood is bluegrass, folk en country in de meest rauwe vorm. het debuutalbum Ambassador. Daarmee sleepte de band een no minatie voor de prestigieuze luno - award in de wacht. Mountain Meadows blijkt in dat opzicht nog succesvoller. De album kreeg het afgelopen weekend twee Juno-no- minaties toebedeeld: voor beste rootsgroep en voor mooiste al bum-ontwerp. Elliott Brood is bluegrass, folk en country in de meest rauwe en elementaire vorm. „Ik ben supertrots dat ik deze groep in De Spot kan laten optre den. Zelf heb ik Elliott Brood pas afgelopen jaar bij het uitkomen van het tweede album echt ont dekt. Ik wist wel dat zij bestonden, maar Ambassador is destijds wat aan mij voorbij gegaan", zegt Ga briëlse. Vooral de vernieuwing die zij brengen in de traditionele sounds van folk en country spre ken hem zeer aan. Zondag 15 februari, De Spot, Middelburg, 19.30 uur. Op de bühne ben ik de baas, laat ik me gaan. Naast het podium ben ik meer timide, nuchterder ook. Als artiest moet je een gezonde drang hebben om het podium op te stormen. Je moet met ballen op de bühne staan." Belle Perez met 'Diez': vr 13 februa ri, Stadsschouwburg, Middelburg; za 14 februari, Scheldetheater, Terneu zen. Aanvang: 20.00 uur. „Dat was voor mij niet meteen vanzelfsprekend. Mijn idolen zon gen in het Engels. Maar het sloeg wel meteen in als een bom. Het plaatje klopte, daar stond iemand die iets te vertellen had over haar roots. En zo is het ook. Ik heb best in tweestrijd gestaan: ben ik Spaans of ben ik Vlaams. In de mu ziek kan ik daar veel over kwijt." „Het Spaanse in mij, dat is toch de persoon die op het podium staat. foto GPD Luxe zwaar verzilverde set bestaande uit 6 theelepeltjes en 6 gebaksvorkjes. De lepeltjes en vorkjes zijn voorzien van een bloemmotief. De set is verpakt in een luxe geschenkverpakking. aan een touwtje. Ik voelde mij daarin zo gevangen dat ik het con tract verbroken heb en vervolgens een plaat heb uitgebracht in eigen beheer. Dat was een heftige beslis sing aan het begin van mijn car rière. Die had feitelijk al ten einde kunnen zijn. Maar dat maakt je sterker en zet je met beide voeten op de grond." Het was ook het moment dat ze besloot Spaanstalig te gaan zingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83