selectie www.pzc.n ËÉii selectie 4 Donderdag 12 februari 2009 PZC Safety First Toneelgroep Alaska brengt met de voorstelling Safety First een verhaal over de vraag of privacy alleen belangrijk is voor mensen met geheimen. De familie Zwart verkoopt een gevoel van veiligheid en controle en heeft de tijdsgeest mee. Donderdag 12 februari, Arsenaal theater, Vlissingen, 20.15 uur. Geen Excuses Cabaretier Daniël Arends neemt het publiek in zijn pro gramma Geen Excuses mee naar een wereld waar zijn wetten gel den. Balancerend op de grens van sympathie, hard maar eer lijk. Hij zegt waarheden die de zaal liever niet wil horen. Donderdag 12 februari, Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. Purper De heren van Purper treden aan met een sophisticated gast-ve- dette: Gerrie van der Klei. De formule is gehandhaafd: zinnig amusement, close harmony en een geraffineerd soort humor. Maar de lat van lach en plezier wordt wat hoger gelegd. Donderdag 12 februari, De Mythe, Goes, 20.00 uur. door Mark Minnema Belle Perez is pas 32, maar ze heeft genoeg meege maakt om terug te blik ken, vindt de Vlaamse zangeres met Spaans bloed. Diez heet haar nieuwe theatertour nee, Tien dus, het aantal jaren dat haar carrière tot nu toe om vat. In Vlaanderen is ze een grote ster, ze speelde vele keren het Sportpa leis van Antwerpen vol. In Neder land is haar ster gestaag rijzende, zeker sinds ze samen met lan Smit de Tros Muziekfeesten presenteer de. In het tourschema van Diez ligt het zwaartepunt niet voor niets op de Nederlandse theaters. „Mijn car rière gaat hier nog niet tien jaar te rug. Het stukje dat ontbreekt wil ik aanvullen." Dat doet ze in een show, waarin ze de afgelopen jaren laat passe ren: van haar Engelstalige debuut Hello World, via de grote Spaansta lige hits naar werk van het nieuw ste album Gipsy. Perez omringt zich met onder an deren drie percussionisten en twee volbloed flamencogitaristen. Spanjaarden dus. „Oh, er zullen best Belgen of Nederlanders zijn die dat kunnen, maar bij hen krie belt het toch net iets meer. Eentje leest geen noten, net als ik, maar dat maakt het puur en recht uit het hart, ik zou ook niet anders kunnen." De grote concerten van Belle Perez in sporthallen en arena's zijn vaak heftig, maar in het theater grijpt ze de kans om intiem te zijn. Ze begint het concert zittend op het randje van het podium. „Op megafestivals moet je beuken om het publiek mee te krijgen. In het theater kunnen mensen je op nieuw ontdekken. Je bent er kwets baar, grijpbaar, letterlijk en figuur lijk. Ik vind dat mooi. Maar het zal altijd een combinatie zijn, want Ahoy blijft ook heel apart." „Muziek heeft altijd in mijn leven gezeten", vertelt de in Neerpelt ge boren en getogen zangeres. „Ik ben opgegroeid met muziek. Mijn ouders zijn allebei Spaans. Mijn va der is geboren in Andalusië en mijn moeder komt uit het binnen land van Spanje. Ze hebben elkaar leren kennen in Eindhoven in een trefpunt voor Spaanse gastarbei ders. Mijn grootouders zijn in de tijd van Franco naar Nederland ge komen voor werk. Die zijn trou wens allang weer terug naar Span je. Maar als klein meisje kwam ik elke zondag in hun huis in Eindho ven. Daar werd veel gelachen en muziek gemaakt." ,,Mijp opa speelde flamencogitaar. Dan werd ik in mijn flamencojurk je op tafel gezet en mocht ik zin gen en dansen voor de familie. Ik denk dat ik vijfjaar was of zo. ik heb geen enkele muzikale educa tie. Ik heb me gestort op een oplei ding economie en moderne talen. Was wel altijd met muziek bezig, maar niet op conservatoriumni veau. Ik kan geen noot lezen, maar de muziek komt wel uit mijn hart. Ik ken genoeg mensen die wel een conservatoriumdiploma hebben, maar die met hun muziek niet kunnen communiceren met de mensen. Dat is toch het belang rijkste. Ik moet zeggen dat ik het dopr de mensen om me heen niet mis dat ik geen noten kan lezen. Een paar keer per jaar neem ik zangles. Probeer ik mijn techniek een beetje op te frissen. Als ik vroeger een weekendje was gaan stappen, was ik de maandag erop hees. Dat kan ik me nu niet per mitteren." „Voor mij is het een ritueel dat ik een uur voor ik opga mijn stem ga opwarmen. Ik heb een iPodje bij me met boxjes en dan daarmee ga ik inzingen. Wat voor muziek ik bij me heb? Spaanse muziek, maar Belle Perez: „Ik heb in tweestrijd gestaan: ben ik Spaans of ben ik Vlaams.' er staat ook werk op van Kane en van Di-rect. Best heftige muziek. Dan sta ik in de kleedkamer te roe pen en te schreeuwen. Omdat ik een energieke show heb, moet ik zorgen dat ik er vol energie aan kan beginnen. Ik geef toe, het komt wel eens voor dat ik moe ben. Maar op het moment dat ik op het podium stap is het net of ik de energie van de mensen in de zaal opzuig en dat het mij kracht geeft voor het concert." Het was 1999 toen ze in de Bel gische voorronde voor het Songfes tival stond. Twee weken later zat ze in het vliegtuig naar Amerika met een contract op zak. Ze toerde door Latijns-Amerika, haar kostje leek gekocht. Wat wil je nog meer, zou je zeggen. Wel, Perez wilde haar onafhankelijkheid terug. „Ze wilden een soort Britney Spears van mij maken, een pop COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te, is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Eshuis in Concert Margriet Eshuis brengt veel nieu we liedjes met herkenbare teksten, speciaal voor haar geschreven door singer/songwriter Maarten Peters. Ook de mooiste nummers van haar laatste cd In Concert komen voorbij. Samen met haar band zorgt zij voor meerstemmige-voca len en een mix van spannende mu ziekstijlen. Vrijdag 13 februari, zaal Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur. Nicolas van Poucke Het Rubens Kwartet speelt met de jonge, getalenteerde Nicolas van Poucke (15) (tweede van rechts op de foto) o.a. het pianoconcert nr. 12, KV 414 van Mozart in kamer- muziekbezetting. Actrice Marieke van Leeuwen verzorgt een korte in leiding in de vorm van eenakter naar een script van Natalie Koch, musicoloog en schrijfster. Vrijdag 13 februari, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. Lawrence Jansen De 20-jarige virtuoze violist La wrence Jansen uit Canada geeft tij dens zijn 14-daags verblijf in Ne derland één concert in Zeeland. Onder de titel Klassiek Festival brengt hij een programma met werken van Mozart, Haydn, Vival di, maar ook met composities van Amerikaanse componisten als Sou- sa en Mulder. Vrijdag 13 februari, Grote Kerk, Tholen, 20.00 uur. Een gat in de lucht Meerdere generaties hebben mee gezongen met de liedjes van het duo Elly Rikkert. Bekende num mers zijn vooral De kauwgombal- lenboom en We zullen opstaan en met Hem meegaan. Onder de titel Een gat in de lucht brengen Elly 8c Rikkert een kinderconcert met oude en nieuwe liedjes. Zaterdag 14 februari, zaal De Ontmoeting, Oosterscheldestraat 1, Middelburg, 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82