'Eluana stierf door uitdroging' Veel akkers in China verdorren Alles wat SieMatic groot heeft gemaakt, past ook in uw keuken ruimte. ATAG PZC Donderdag 12 februari 2009 7 UDINE - Eluana Englaro is overle den aan een hartstilstand na medi sche problemen door uitdroging. Dit blijkt uit de eerste resultaten van de lijkschouwing op de coma patiënte. Eluana (38) overleed maandaga vond plotseling, nadat haar toe stand eerder op de dag nog was omschreven als stabiel. Tegenstan ders van euthanasie vonden dat verdacht, ook omdat deskundigen eerder hadden gezegd dat zij het nog zeker enkele dagen zou kun nen volhouden. Er moet nog toxicologisch onder zoek worden verricht op weefsel monsters die tijdens de lijkschou wing zijn genomen. De uitslagen kunnen twee a drie weken op zich laten wachten. Eluana's vader had afgelopen vrij dag de kunstmatige toediening van voedsel en vocht laten staken, nadat Eluana na een auto-ongeluk meer dan zeventien jaar in coma had gelegen. Beppino Englaro kreeg toestemming van de rechter voor de passieve euthanasie na een jarenlange juridische strijd. De zaak-Eluana heeft in Italië ge leid tot een emotioneel debat over euthanasie en een constitutionele crisis. Volgens de oppositie mis bruikt premier Silvio Berlusconi de zaak om zijn eigen macht te ver groten ten koste van de president en het parlement. De comapatiënte overleed, terwijl de Senaat een noodwet behandel de die het stopzetten van de voe ding zou moeten terugdraaien. De Italiaanse regering wil vanwege de commotie nu zo snel mogelijk wetgeving uitvaardigen waarin het recht om te sterven precies wordt omschreven. Englaro wordt in kleine kring ge cremeerd. Onduidelijk is wanneer. Grootste droogte in ruim vijftig jaar teistert tarweprovincie Henan. door onze correspondent Remko Tanis XIAN JIANG - Schijn bedriegt. De velden rond Xian Jiang lijken groen, maar wie er middenin staat, ziet dat er alleen wat eerste blaadjes te zien zijn van gewassen die al lang tot kniehoogte hadden moeten staan. Onder die blaadjes niets dan dorre planten. De vierhonderd families van Xian Jiang, een dorp in de centraal-Chi- nese provincie Henan, hebben al sinds augustus geen regen meer ge zien. Ze zijn de wanhoop nabij. Zhang Guai Ren (68) zakt door z'n knieën en plukt een stuk kool uit de droge grond. De vergeelde groente valt in zijn handen uit el kaar. „Dit hele stuk", wijst de boer naar zijn akker, „is waardeloos." De boeren van Xian Jiang zijn niet de enigen. De graanschuur van China, het gebied tussen de Gele Rivier en de Yangtze, wordt geteis terd door de ergste droogte in ruim vijftig jaar. Henan, de groot ste tarweproducent van het land, is de zwaarst getroffen provincie. Twee derde van de oogst dreigt hier verloren te gaan. Daarmee verdampt het inkomen van 13,5 miljoen mensen. Boven dien is er een groot drinkwaterte kort, waar ook miljoenen stuks vee onder te lijden hebben. Als er voor het eind van de maand geen regen valt, loopt de voedselvoorzie ning van heel China gevaar. Peking heeft de boeren miljarden aan hulp toegezegd. De overheid is erg benauwd voor onrust op het platteland, nu ook in de steden de situatie snel verslechtert. De autori teiten hadden gehoopt dat de ont wikkeling van het platteland Chi na door dit economisch zware jaar zou helpen, maar door de droogte dreigt dat plan finaal te mislukken. met Zanu-PF van Mugabe. Daarmee is in naam een einde gekomen aan drie decennia van bijna volledige al leenheerschappij van Mugabe. De partijen tekenden in september al een overeenkomst over deling van de macht. Sindsdien steggelden zij over de uitvoering van het akkoord, foto Tsvangirayi Mukwazhi/AP Man zit liever in de cel dan thuis bij zijn vrouw VITERBO - Een 56-jarige Italiaan zit liever vijf maanden in de gevange nis dan thuis bij zijn vrouw. Voor een rechtbank in Viterbo verzette de man zich met hand en tand te gen huisarrest. De man beging een verkeersovertreding en verzette zich bij zijn arrestatie. „Het is voor mij onmogelijk zo'n lange tijd met mijn vrouw door te brengen", aldus de overtreder. „We ruziën voortdurend en dan kan ik het huis niet uit om aan haar verwijten te ontsnappen", be argumenteerde de Italiaan. Chauffeurs bang voor wurging met eigen das BRUSSEL - Veel bestuurders op de bussen en trams van de Vlaamse maatschappij de Lijn weigeren nog langer een stropdas te dragen. Zij zijn bang dat agressieve passa giers hen daarmee wurgen. De aanleiding is een incident in november, waarbij een zwartrijder twee controleurs van de Lijn aan viel. Volgens de vakbonden wer den zij aan hun stropdas door de bus gesleurd. De bonden vroegen de directie te vergeefs de verplichting een das te dragen af te schaffen. Politie adviseert over stuk Romeo en Julia LONDEN - De directeur van de Ro meo en Julia-productie in het Sha kespeare's Globe Theatre in Lon den heeft de hulp ingeroepen van de politie. Directeur Bill Buckhurst vreest ver heerlijking van geweld als jonge ren de 'realistische' messengevech ten in het stuk zien. De vechtscène is er na overleg met de politie niet uitgehaald. De regie heeft enkel wat politieadviezen voor de messengevechten overge nomen. Romea en Julia is een spe ciaal educatief theaterstuk. Vliegtuigjes botsen boven Wales PORTHCAWL - Vier mensen zijn gis teren omgekomen toen twee vlieg tuigjes elkaar raakten in de lucht boven Wales. De slachtoffers zou den leden zijn van de Royal Air Force. De vleugels van hun trai ningstoestellen zouden elkaar heb ben geraakt, waarna de vliegtui gen neerstortten in het natuurre servaat van Kenfig bij de kust plaats Porthcawl. Het Britse ministerie van Defensie wilde alleen bevestigen dat twee toestellen elkaar in de lucht had den geraakt. Zuid-Afrika verstrekt meer aidsremnmers KAAPSTAD - Twee keer zoveel men sen krijgen de komende drie jaar in Zuid-Afrika de beschikking over aidsremmers. De minister van Financiën maakte gisteren be kend 70 miljoen euro extra vrij te maken voor de behandeling van mensen met hiv of aids. Ook wordt geld gestoken in preventie en begeleiding van zwangere vrou wen. In Zuid-Afrika krijgen nu 630.000 mensen op kosten van de overheid medicijnen om te voorko men dat hiv leidt tot aids, of om de ziekte te vertragen. Aanslagen In Kabul eisen 27 levens KABUL - Bij aanslagen op het minis terie van Justitie en andere over heidsgebouwen in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn gisteren naast acht aanvallers negentien mensen om het leven gekomen. Tientallen mensen raakten ge wond. Alle daders droegen bont- gordels, maar slechts drie van hen brachten die tot ontploffing. Allen vonden de dood in een vuurge vecht met veiligheidstroepen. De Taliban-rebellen hebben de ver antwoordelijkheid voor de aansla gen opgeëist. 'Verdachten Citmo in hongerstaking' AMSTERDAM - Ongeveer vijftig ge detineerden op de Amerikaanse le gerbasis in Guantanamo Bay ('Git- mo') in Cuba zijn in hongersta king tegen hun detentie en de on menselijke wijze waarop zij wor den behandeld. Dat meldde Am nesty International gisteren. De meeste hongerstakers krijgen on der dwang voedsel toegediend. Een van de hongerstakers is de Brit Binyam Mohamed, wiens Amerikaanse advocaat Yvonne Bradley dinsdag een ontmoeting had met Britse parlementsleden. Barkeeper beschuldigd van doodslag tiener BERLIJN - Een 28-jarige barkeeper in de Duitse hoofdstad Berlijn wordt beschuldigd van doodslag omdat hij een tiener 45 glaasjes te quila liet drinken. De barman deed een wedstrijd drinken met het 16-jarige slachtof fer en vier andere jongens in de leeftijd van 17 tot 21 jaar. De bar man deed alsof hij tequila dronk maar hij nam vooral water. De jongste raakte in coma en overleed later. De andere deelnemers worden ook vervolgd. Individueel Design. Uw keuken wordt speciaal voor u ontworpen. Perfect passend in de ruimte maar ook bij uw manier van leven, koken, eten en genieten. Daarom zult u met een SieMatic meer en langer tevreden zijn. Lees er alles over in het grote SieMatic Keukenideeënboek. Cadeau in de showroom. Welkom! AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tel, 0115-5640 70 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmkldelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter L0GUS - De Hoop (ook voor tegels en badkamers) Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logusdehoop.nl wij adviseren-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7