Uitslag Israël verlamt vredesproces Rondreizen GRIEKENLAND Regering Belgie blijft eigenaar van Fortis kras.nl Water teistert Marokko Doden door storm Oklahoma n n 1 *"i im£l Aartsrivalen Kijk voor nog meer voordelige reizen op www.kras.nl/griekenland BOEK ONLINE of bel 0900-9697 tscpm 3 6 Donderdag 12 februari 2009 PZC SIDI SLIMANE - De zware regen- en sneeuwval die Marokko de afgelo pen weken teisterde, heeft duizen den mensen dakloos gemaakt. Ook zijn door de overstromingen oogsten verloren gegaan op zeker 60.000 hectare landbouwgrond. In de Gharb, ten noorden van hoofdstad Rabat, moesten zeker ze venduizend mensen worden geë vacueerd. LONE GROVE - Zeker vijftien men sen zijn om het leven gekomen door een wervelstorm in de Ameri kaanse staat Oklahoma. De torna do raasde door de 4500 inwoners tellende plaats Lone Grove en richtte grote schade aan. Bomen zijn ontwricht, huizen beschadigd en elektriciteitskabels losgetrok ken. Enkele tientallen mensen zit ten zonder stroom. Brussel gaat in tegen wens aandeelhouders van geplaagd concern. BRUSSEL - De Belgische regering blijft 'volwaardig' eigenaar van For tis, ondanks een 'nee' van aandeel houders van de bankverzekeraar. Dat heeft de Belgische premier Herman van Rompuy gisteren la ten weten. „Voor de klanten van Fortis Bank verandert er niets", aldus de pre mier. De overheid neemt volgens Van Rompuy haar verantwoorde lijkheid als aandeelhouder van For tis Bank en zal 'alle maatregelen nemen opdat deze financiële in stelling optimaal kan functione ren'. Fortis is wettelijk tot 28 februari ge bonden aan de overeenkomst met BNP Paribas die afgelopen oktober werd getekend. Dat heeft de Fran se bank gisteravond gezegd. BNP Paribas stelde de uitslag van de stemming door Fortis-aandeelhou- ders te bekijken. Boze aandeelhouders van Fortis hebben tijdens een aandeelhou dersvergadering gisteren in Brus sel 'nee' gezegd tegen de verkoop van het concern aan de Belgische staat en de Franse bank BNP Pari- bas. Door de tegenstem van de aandeelhouders staat de verkoop van 75 procent in Fortis Bank Bel gië aan BNP Paribas op losse schroeven. BNP Paribas zei eerder haar bod op Fortis in te trekken bij een 'nee' van de aandeelhou ders. De beleggers keurden ook de ver koop van de Nederlandse onderde len van Fortis aan de Nederlandse staat af met ongeveer 57 procent van de stemmen. Maar deze trans actie is al afgewikkeld. De handel in de bankverzekeraar Fortis wordt vandaag weer hervat. De handel in het aandeel was giste ren opgeschort wegens de aandeel houdersvergadering in Brussel. HARARE - President Robert Mugabe (r) van Zimbabwe beëdigt Morgan Tsvangirai (I) als premier. Tsvangi- rai's Beweging voor Democratische Verandering moet in een regering van nationale eenheid samenwerken Netanyahu en Livni op bezoek bij mogelijke coalitiepartners. JERUZALEM - Een onbestemde ver kiezingsuitslag legt Israël, en zeker het vredesproces met de Pales- rijnen, voorlopig lam. Zowel minis ter Tzipi Livni van Buitenlandse Zaken als haar conservatieve rivaal Benjamin Netanyahu zijn gisteren begonnen met het zoeken naar re geringspartners. Livni en Netanyahu eisen beiden de overwinning op van de verkie zingen op dinsdag. Volgens de zo goed als complete uitslagen won Livni's centrumpartij Kadima 28 zetels en de rechtse Likud van Netanyahu 27 zetels. Een beslissende rol lijkt toegewe zen aan de partij van de havik Avigdor Lieberman, die met een ultranationalistisch en anti-Pales tijns verkiezingsprogramma de der de plaats veroverde op de Arbeid- spartij van minister Ehud Barak van Defensie. Liebermans Yisrael Beiteinu won vijftien zetels, de Arbeidspartij der- Kadima is dus de grootste partij, maar qua mogelijkheden om een meerderheidscoalitie te vormen staat Likud er veel beter voor. De rechtse en religieuze partijen won nen samen 65 zetels, de cen trum-linkse en Arabische partijen wonnen er 55. Er worden wekenlange coalitiebe sprekingen verwacht. De eerste ge- Na de parlementsverkiezingen wacht Israël waarschijnlijk een lange periode met coalitiebespre kingen. Het vredesproces - met de Palestijnen ligt stil. sprekken begonnen gisteren al. Netanyahu sprak met de leider van de ultra-orthodoxe Shas-partij en Livni sprak met Lieberman. Wat er ook uit komt, hervatting van het vredesoverleg met de Pa lestijnen zal voorlopig niet aan de orde zijn. En dat kan een nieuwe regering in aanvaring brengen met de Amerikaanse president Barack Obama. Die heeft een vredesak koord in het Midden-Oosten tot een van zijn prioriteiten gemaakt. Het gebrek aan politieke duidelijk heid belooft ook weinig goeds voor de pogingen van Egypte een bestand tussen Israël en de Ha- mas-leiders in Gaza te bewerkstelli gen. Harnas zou, als het nu een bestand tekent, het risico lopen dat dit als nog wordt verworpen door de nieuwe Israëlische regering. Wie het eerst mag proberen een coalitie samen te stellen, Livni of Netanyahu, wordt beslist door pre sident Shimon Peres. Hij praat vol gende week met de partijleiders en zal naar verwachting rond 20 februari een formateur aanwijzen. Die krijgt vervolgens zes weken de tijd om een regering te vormen. Maak vanaf slechts 599 uitgebreid kennis met Kreta! Dit eiland staat niet alleen bekend om haar mooie stranden, maar ook om de afwisselende natuur en witte dorpjes. 8 dgn KRETA COMPLEET v.a. 599 De naam van deze reis zegt het al; alle highlights van Kreta komen aan bod! Van het populaire Chania tot de ruige Kotsifou- kloof in het zuiden en van het archeologische Knossos tot de badplaats Aghios Nikolaos. Ook het bekende Heraklion, Elounda en Spinalonga worden niet vergeten op ons programma. Vertrekdata: 9/4, 7-21/5, 4-18/5, 2/7, 10-24/9, 8-22/10. Prijs is p.p. bij 2 pers. Zie www.kras.nl/35651 Cultuurliefhebbers opgelet! Wat dacht u van een reis langs de highlights van Griekenland? Bij KRAS.NL boekt u deze al vanaf slechts 899 inclusief excursies, ontbijt en 5 diners! 8 dgn ANTIEK GRIEKENLAND v.a. 899 Tijdens deze reis maakt u kennis met de culturele hoogtepunten van het Griekse vasteland! We bezoeken o.a. Athene met de imposante Akropolis, Epidaurus met het oude theater, Mycene, Olympia, het orakelheiligdom van Delphi en de Metéora-kloosters. U kunt deze reis met 4 dagen aan de Atheense Rivièra verlengen. Vertrekdata: 13/4,18/5,15/5,14/9,12/10. Prijs is p.p. bij 2 pers. Zie www.kras.nl/35656 of voor verlenging www.kras.nl/35657 Unieke bestemming! De honderden eilanden van de Cycladen behoren absoluut tot het mooiste van Griekenland! Bij KRAS.NL boekt u deze bijzondere reis al vanaf slechts 1199! 15 dgn DE IDYLLISCHE CYCLADEN v.a. 1199 Een avontuurlijke en prachtige reis waarbij we met ferryboten van eiland naar eiland reizen. Vanuit Piraeus, de havenstad van Athene, doen we Santorini, Naxos, Paros, Mykonos en Delos aan. De azuurblauwe wateren, grillige baaien en schilderachtige vissersdorpjes zullen u zeker versteld doen staan! Vertrekdata: 27/4, 4-25/5, 22-29/6, 7-21/9, 5/10. Prijs is p.p. bij 2 pers. Zie www.kras.nl/35658 waarom zou je verder zoeken of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van "jj-reiZB1I of "V/ Arke jfk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6