Lété zet wereldwijd t ZMF keert zich ook tegen plan Schorebrug Boerenschuur mag kantoor worden Driehonderd kinderen trappen keet met Cathy mm j M Taxatie antiek in Bruinisse Werk aan riolering bijna ten einde 18 Donderdag 12 februari 2009 PZC s door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Hoe klinken viool en trompet? Wat is rappen en wat is dirigeren? Al deze vragen werden gisteren aanschouwelijk beant woord tijdens 'Cathy's Music Show' in de Nieuwe Kerk van Zie- rikzee. Daar begon de vijfde editie van het muziekproject 'Keet in de Kerk', bedoeld voor leerlingen uit de bovenbouw van het basisonder wijs. Ditmaal was de muziekken- nis verstopt in een Amerikaanse talkshow, met de Zierikzeese pia niste Cathy Kotoun als host (gast vrouw) en kerkbestuurslid Hans Erberink als sidekick (rechterhand) onder het pseudoniem Johnny Brinker. Als gasten doken achter eenvolgens op: componist Mar van der Veer, trompettist Anton Kempe, drummer Gerard van door Piet Kleemans KERKWERVE - Wat het dagelijks ge meentebestuur van Schou- wen-Duiveland betreft mag A. Kort uit Kerkwerve zijn schuur aan de Provincialeweg bij Kerkwer ve omvormen tot kantoor. Twee andere schuren mogen als opslag gebruikt worden. Dat schrijft het college in een brief aan de raad. Voor het gebied waar de schuren staan, geldt het bestemmingsplan Buitengebied Middenschouwen. Het bewuste perceel heeft daarin de bestemming 'agrarisch gebied met ruime flexibiliteit' met de sub bestemming 'open landschap'. Kort wil aan de Provincialeweg een evenementenbureau voor bui door Martijn de Koning SCHARENDIJKE - De overlast van de rioleringswerkzaamheden onder de Dijkstraat in Scharendijke is zo goed als voorbij. De gemeente Schouwen-Duiveland laat momen teel, als laatste deel van het werk, een nieuwe riolering aanleggen on der het voetpad tussen de Dijk straat en de Elkerzeeseweg. Dat duurt nog ongeveer twee weken. De werkzaamheden waren nodig om regelmatige wateroverlast in Wagtendonk, de rappers Delano en Jimmy en (uit het publiek) Ro salie, die viool speelde. De show was goed voorbereid. Aan het be gin moest een aantal kinderen hun zelfgemaakte gedichtje inleve ren, waarvan Van der Veer er back stage vier van op muziek zette. Aan het eind werden de vier lied jes gespeeld. Het leukste liedje - in de laatste les van gisterochtend ging dat over bloemen - werd on der leiding van Van der Veer inge studeerd. Met de inmiddels op het podium teruggekeerde gasten als begeleiders en de kinderen als koor leverde dat een mooie slotuit- voering op. Komische noot kwam van Johnny, die telkens te laat was om de kinderen aan te vuren bij de yell en daarvoor van Cathy op zijn kop kreeg. Volgende week woensdag zijn er weer drie shows. tensport Forest Hill onderbrengen. Eén schuur wordt kantoor, in de andere wil hij buitensportmateria len opslaan. Strikt genomen is wat Kort wil in strijd met zowel het genoemde be stemmingsplan Buitengebied Mid denschouwen als het ontwerp-be- stemmingsplan Buitengebied. In de visie van het college wordt met het omvormen van de schuur tot kantoor een Nieuwe Economische Drager (NED) gecreëerd. Dat is voor B 8c W reden toch toestem ming te verlenen voor uitvoering van het plan. Het college kan hier voor vrijstelling verlenen. Een ver klaring van geen bezwaar van de provincie is niet nodig. de Dijkstraat op te lossen. Daarom is ook een waterberging aangelegd. De grond die vrijkwam, lag vroe ger op een vuilstortplaats. Uit bo demonderzoek van de gemeente bleek dat het werk geen gevaar voor de gezondheid van omwo nenden en passanten oplevert. De grond wordt opgeslagen op het ter rein van de vroegere gemeente werkplaats aan de Dijkstraat en la ter afgevoerd naar een grondver- werkingsbedrijf Van Arnemuiden tot Ghana, van Canada tot Australië - overal waar benzine wordt getankt, staan prijzenborden die in Middelburg zijn gemaakt. Door de sociale werkplaats van Lété. door Maurits Sep Met grote precisie prikt een mede werkster van Lété rode ledlampjes in een groene print plaat. Een paar werkbanken verder soldeert een dame de volgende ele- mentjes vast. Als de lampjes op bruinisse - Het Zeeuws Veiling huis verzorgt vrijdag 20 februari een gratis taxatiemiddag in het Vis serijmuseum in Bruinisse. Het eve nement is onderdeel van het win- terprogramma van de Stichting Brusea. Het Zeeuws Veilinghuis stuurt vijf taxateurs naar het vis sersdorp. De lijst met voorwerpen waarover men een oordeel kan vra gen is lang. Bruenaars kunnen er terecht met schilderijen en siera den, maar ook met munten, merk lappen, glas, kristal en porselein. Zijn voorwerpen te groot of te zwaar om mee te nemen - bijvoor beeld meubels - dan kunnen de taxateurs ook op basis van een fo to een eerste oordeel vellen. De taxatiemiddag in het Visserijmu- seum is van 13.00-17.00 uur. hun plek staan en alle printplaten in hun stalen behuizing zitten, la ten ze zien hoe duur de benzine is van Shell. Of van Total, Tinq, Tan go of welke benzinepomp dan ook. Of die nu langs de Zeeuwse snelweg bij Arnemuiden staat, of op de evenaar in Ghana. De digitale prijzenborden voor benzinepompen die de sociale werkplaats in Middelburg maakt, gaan de hele wereld over. Op drachtgever is Bever Innovations in Zierikzee, dat ze weer levert aan lichtreclameproducenten in Duits land en Maleisië, die de borden op hun beurt weer leveren aan de oliemaatschappijen. „Wij deden al het onderhoud van zulke borden voor anderen, maar wij vonden dat we ze zelf beter zouden kunnen maken", vertelt di- door Harmen van der Werf KRUININGEN - De Zeeuwse Milieufe deratie (ZMF) heeft zich gisteren geschaard onder de tegenstanders van het omstreden nieuwe natte bedrijventerrein Schorebrug aan het Kanaal door Zuid-Beveland bij Kruiningen. De ZMF liet zich eerder deze week in haar nieuwsbrief nog vrij posi tief uit over het project, omdat zij 'een groot voorstander is van duur zaam goederenvervoer per binnen vaart in plaats van niet duurzaam per vrachtwagen'. „Maar", stelde ZMF-coördinator Tjeu van Mierlo dit standpunt gisteren bij, „Schore brug lost feitelijk slechts een plaat selijk probleem voor Goese beton- recteur Remko Delfgaauw van Be ver Innovations. „In 2004 zijn we begonnen met het project Leds do it. Omdat Lété al eens bij ons had geïnformeerd naar opdrachten, was het contact snel gelegd. Want wij willen geen fabriek oprichten, wij doen alleen het productiema nagement. Wij steken de intelligen tie in het product." En Lété heeft 'de handjes' om het te maken, vertelt Wim Berrevoets, bedrijfsleider productie van de Walcherse werkvoorziening. Ge middeld werken vijftig mensen aan de productie van de prijzen borden en de bakken waarin ze zit ten. Lété doet bijna alles zelf: alu minium kasten maken, printpla ten in elkaar zetten, prijzenborden monteren en testen. Directeur Jos Rijk: „We hebben er een aparte projectorganisatie voor opgezet en extra machines gekocht. De ene week moeten we twintig displays leveren, de volgende week 150. Het hangt dus van de opdracht af hoeveel mensen we inzetten. Dat kan ook, want wij kunnen men sen van de ene naar de andere af deling verplaatsen. Die flexibiliteit is onze kracht." Lété is als sociale werkvoorziening afhankelijk van de mensen die ze binnenkrijgt. De kwaliteit van-het personeel is daardoor heel wisse lend. „Het eindproduct van de digi tale prijzenborden is hoogwaardig, maar we moeten het maken met mensen met zeer uiteenlopende kwaliteiten", zegt Berrevoets. Dat dat lukt en tot een wereldwij de levering leidt, maakt het bedrijf extra trots op de order. Bever be hoort inmiddels tot de top-vijf van de commerciële klanten' en is zo uitgegroeid tot een visitekaartje van Lété. Vanwege de omvang van de opdracht is de ruimte waarin de displays in elkaar worden gezet, al verdubbeld. „Het is geen lijnpro- ductie, iedereen maakt zijn eigen bak", legt werkleider assemblage René Carbaat uit. „Hier komt alles samen en hier doen we ook de kwaliteitstesten. Of alle lampjes branden, of de software werkt. Het duurt twintig minuten om een kleine prijzenbak in elkaar te zetten, drie kwartier om een grote te maken." Bever-directeur Delf gaauw looft de kwaliteit van Lété. „Goede tarieven en ze zitten dicht bij. Het klikt vanaf het begin." Zie ook de video op www.pzc.nl bedrijven en enkele firma's in Rei- merswaal op. Om de binnenvaart werkelijk te stimuleren is Schore brug te kleinschalig." Concentratie van binnenvaart westelijk van Ter- neuzen en in Vlissingen-Oost is, al dus Van Mierlo, een veel betere op tie. Hij sprak zijn steun uit voor verhuizing van Goese betonbedrij ven naar het Sloegebied, wat Zee land Seaports nu onderzoekt. Van Mierlo liet zich ook kritischer uit over her door de Raad van Sta te vorig jaar afgeschoten bedrijven terrein Sloepoort vlakbij 's-Heeren- hoek. De ZMF deed niet mee in die procedure. Van Mierlo stelt nu: „Sloepoort moet duurzamer wor den ingepast." Drummer Gerard van Wagtendonk, Johnny Brinker en presentatrice Cathy Kotoun tijdens Cathy's Music Show in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema Bij de afdeling elektronica worden onder meer de printplaten voor de dis plays opgebouwd en gecontroleerd. Hii i m ■1 Shell Autogos 'Sii! m m. 111^ Het Shell-station langs de A58 bij Arnemuiden heeft een digitale display dat door Lété in Middelburg is gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66