Ward trekt atletiekcarrière weer Eremetaal op NK voor springers van Forza Voetbalschool Noad'67 buiten prijzen Middelkamp houdt jeugdbijeenkomst PWC 's-Cravenpolder 3 handhaaft koppositie Zaalvoetbalduel van Meulvliet gestaakt Zuid-Afrikaan traint rugbyers van Tovaal 28 Donderdag 12 februari 2009 PZC B wemeldinge - Traditiegetrouw houdt de jeugdafdeling van wieler club Theo Middelkamp voor aan vang van het seizoen een bijeen komst voor ouders van jeugdleden en jeugd die belangstelling heeft om lid te worden. Er wordt informatie over het jeugdwielrennen en het wedstrijd programma voor het komende sei zoen verstrekt. Ook gaan de ren- nertjes onder begeleiding van de Middelkamp-trainers de weg op .om te trainen. De bijeenkomst be gint zaterdag om 10.00 uur bij cam ping Klein Stelle in Wemeldinge. middelburg - PWG 's-Gravenpol- der 3 blijft koploper in de Zeeuw se damcompetitie. In de vijfde ron de won het achttal met het kleinst mogelijke verschil van Souburg: 9-7- ..Aagtekerke won met 11-5 van GZC en blijft tweede, met een punt ach terstand op PWG 3. Tholen/DSVF verloor het duel met BDV met 10-6, waardoor de ploeg uit Ber gen op Zoom naar de derde plaats steeg. Lammerenburg drukte het kwakkelende Middelburg steviger op de laatste plaats na een 10-6 ze ge- tholen - In de strijd tegen de drei gende degradatie had Meulvliet/Gerustverzekeringen goede zaken kunnen doen tegen concurrent Troy/IDEAL Car Rent als de onderlinge confrontatie niet gestaakt was. De ploeg uit Tholen leidde vier minuten voor affluiten met 4-3 toen de tegenstander uit ongenoegen over de leiding van het veld stapte en niet meer terug keerde. Bij Meulvliet was Mourad Tihana de meest opvallende speler met vier doelpunten. middelburg - De selectie van de Goese Rugbyclub Tovaal krijgt morgenavond een gasttraining van Vuyisile Mbula. Deze 28-jarige Zuid-Afrikaan is sinds kort trainer bij ereklasser REL uit Etten-Leur. Hij was in eigen land - dat vorig jaar voor de tweede keer de we reldtitel veroverde - eerder Rugby Development Officer bij het toon aangevende Western Province. De training wordt gehouden op sportpark Het Schenge in Goes en begint om 19.45 uur. Vermue, Wielaert en Wisse andere Zeeuwen op NK indooratletiek. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Voor het eerst in zes jaar doet atleet Daniel Ward mee aan het Nederlands kampioen schap indooratletiek. De 25-jarige sprinter uit Hulst komt zaterdag en zondag in Apeldoorn uit op de 400 meter. „Ik wil mijn atletiekcar rière weer op gang trekken", zei hij gisteren. „En ik dacht: laat ik het meteen goed doen en op een NK beginnen." Ward liep in 2003 op de indoor- baan in Gent, waar tot 2008 de NK's gehouden werden, de 60 me ter. Met een tijd van 6,75 seconden werd de Zeeuws-Vlaming derde. Hij was slechts drie honderdsten van het goud verwijderd. In de ja ren daarna was hij nooit in staat aan de nationale titelstrijd deel te nemen, omdat hij voor zijn studie in Amerika zat. „Sinds juli ben ik daarmee klaar. De baan die ik nu heb, kan ik overal ter wereld uitoe fenen, zolang ik maar toegang heb tot internet." Het gevolg is dat de atleet van RKHAV, die zich in de Verenigde Staten specialiseerde in de langere sprints, het komende jaar veel meer in Nederland zal zijn. Daar door zal hij in binnen- en buiten land ook meer wedstrijden lopen, te beginnen met het NK indoor. Hij is op het toernooi met de tijd 47,19 als tweede geplaatst. „Die tijd is natuurlijk wel van een paar jaar geleden. Ik weet niet of ik nu ook nog in een 47,19-vorm verkeer. Nor maal kan ik voorafgaand aan een seizoen mijn mogelijkheden wel re delijk inschatten, maar dit keer to taal niet." Michiel Willaert, de andere Zeeuws-Vlaamse deelnemer in Apeldoorn, weet wel waar hij toe in staat moet zijn. Hij wil op de 60 meter 'laag in de 7 seconden' lo pen. „Of eronder natuurlijk, maar dat zit er denk ik nog niet in." De dertigjarige clubgenoot van Ward is al een paar weken bezig aan zijn indoorseizoen, met wisse lend succes. „In de eerste drie we ken ging het prima, maar daarna kreeg ik last van mijn rug. Daar door heb ik twee weken verloren. Pas afgelopen weekend, bij een wedstrijd in Gent, ging het weer goed." Willaert liep in Gent 7,11 secon den. „Maar ik had net daarvoor meegedaan aan de 4x200 meter, ik was dus een beetje moe. Die 7,11 vertekent daarom een beetje. Ik moet op dit moment wel wat snel ler kunnen." En dan zou de RKHAV-atleet zater dag dus de series van de 60 meter moeten kunnen overleven. „Ik ben negentiende geplaatst. Voor de hal ve finales plaatsen de 24 besten zich. Ik hoop dat ik daar bij zit." De uit Lewedorp afkomstige Es- 'lk weet niet of ik nu ook nog in een 47,19-vorm verkeer' ther Vermue kwam in de afgelo pen jaren vaak uit op de 800 me ter, maar op het NJK indoor kiest de atlete voor de 1500 meter. Door dat ze in de afgelopen tijd veel cros sen heeft gelopen en ook tijdens trainingen meer duurvermogen heeft opgebouwd, durfde ze de overstap naar de langere afstand wel aan. „Het NK heeft een heel sterk deelnemersveld", zei Ver mue, die met 4.34,01 de nummer vijf van de plaatsingslijst is. „Het is een uitdaging om tussen al die goe de atletes een mooie tijd neer te zetten." Het toernooi van komend weekein de is voor de twintigjarige Vermue de eerste van drie nationale kam pioenschappen. Over twee weken doet de hardloopster van Rotter dam Atletiek nog mee aan het NK cross en een week later verdedigt ze haar titel op het NK cross voor studenten. „Soms is het lastig omschakelen tussen de baan en het veld", beken de de Bevelandse. „Ik heb deze winter een paar goede crossen gelo pen, maar over mijn baanwedstrijd in Dortmund, goed twee weken ge leden, was ik niet tevreden. Dat had alles met die omschakeling te maken. Voor dit NK zal ik daar geen last mee van hebben, denk ik." Van de vier Zeeuwen op het NK is Yvonne Wisse de voornaamste medaillekandidaat. Op de 60 me ter horden is de Vlissingse met 8,45 seconden als tweede ge plaatst, bij het verspringen staat ze met 6 meter 19 boven aan de plaat singslijst. Voor Wisse is het toernooi een tus sendoortje. Voor haar is het NK meerkamp, een week later in dezelfde hal, beduidend belangrij ker. Presentatie jeugdleden bij jury Richard Krajicek Foundation Award. door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Voetbalvereniging Noad'67 heeft gistermiddag naast de Richard Krajicek Foundation Award gegrepen. De club uit Sint Philipsland eindigde in Rotterdam buiten de top drie. De voetbalschool van Noad'67, een jaarlijkse jeugdactiviteit in de .herfstvakantie waarbij ook aan dacht wordt besteed aan werken in de techniek, was de Zeeuwse in zending bij de verkiezing tot beste jeugdsportproject van Nederland. In sportpaleis Ahoy, waar deze week het ABN/Amro-tennistoer- nooi van toernooidirecteur Ri chard Krajicek is, konden alle twaalf genomineerden zich pre- Een Gronings fïetsproject wint in Rotterdam de Richard Krajicek Foundation Award. Aan die prijs is een bedrag van 10.000 euro verbonden. senteren aan een jury. Die koos een Gronings fïetsproject als win naar. De hoofdprijs was 10.000 eu ro. De nummers twee en drie kre gen 5000 en 2500 euro. „Uiteraard zijn we teleurgesteld", zei Theo Gorissen, één van de ini tiatiefnemers. „Maar we hebben hier een schitterdende dag gehad. En aan onze presentatie heeft het niet gelegen hoor. De vier jeugdle den die het verhaal deden, heb ben het fantastisch gedaan." Komend najaar is de vijfde editie van de voetbalschool van Noad'67. MIDDELBURG - Op het NK groeps- springen in het Limburgse Bocholtz zijn drie ploegen van For za Gymnastica uit Goes in de prij zen gevallen. Twee teams, onder leiding van Renate Traas, kwamen op de mi- nitrampoline in de B-categorie uit. Zowel de senior- als juniordames behaalden een duidelijke overwin ning. Voor de leden van het senio renteam was de Nederlands titel te vens een - zeer succesvol - einde van hun springcarrière. In de A-categorie verschenen Goe se turnsters aan de start op het on derdeel tumbling. Deze groep, on der leiding van Astrid Geeratz én Christel Onderdijk, had net als de teams van Forza in de B-categorie met een zwaar deelnemersveld te maken. Toch slaagde zij erin de zil veren medaille mee naar Zeeland te nemen. Daniel Ward (rechts, in baan 3) finisht in 2003 tijdens zijn laatste NK indoor als derde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60