Chocoladewinkeltje in oude stijl 'Gemeente negeert eigen plan' in Wilhelminapolder VU W i Ib 1 p' ■■fe. Mogelijk nieuwbouw Diefstal Yerseke en Maartensdijk Inbraak woning Joachimkade FEBRUARI ACTIES B PZC Donderdag 12 februari 2009 21 Dental Goes B.V. Wij werken aan uw glimlach! Voor informatie of reparatie van uw kunstgebit. Van de Spiègelstraat 56 .4461 LN Goes T -1-31 (0)113 231220 F -1-31 "(0)113 250335 wwv/.excent.eu denialgoes@excent.eu Carola Klop ziet haar lang gekoesterde wens in vervulling gaan: een eigen chocoladespeciaalzaak in Kamperland. Carola Klop opent eerste bonbonzaak op Noord-Beveland. door Raymond de Frel kamperland - Stiekem had Carola Klop (40) al een tijdje een oogje op Veerweg 15 in Kamperland. Prachtige locatie, schitterende wo ning en bovendien een stek waar ze haar grootste droom in vervul- ling zou kunnen brengen: een ei gen chocoladewinkeltje. Toen ze, op weg naar de bank, op eens een bord in de tuin van de voormalige kleermakerij zag staan, was ze al helemaal verkocht. En het huis niet veel later ook. Nu haar twee dochters naar de basis school gaan en haar droomplek grondig is verbouwd, laat Klop haar ideaal vanaf morgenavond werkelijkheid worden. Dan opent burgemeester Henny van Kooten om 19.00 uur Nummer 15, de eer ste chocoladespeciaalzaak van Noord-Beveland. Wie Nummer 15 binnenstapt, waant zich onmiddel lijk in grootmoeders tijd. Het win keltje van Klop staat vol met au thentieke spulletjes. „We hebben heel wat rommelmarkten afge struind. Vooral in Frankrijk, hét chocoladeland bij uitstek. Als we ergens een bonbonnière zagen staan, sloegen we meteen onze slag. Ik ben een liefhebber van bro- cante, dus zag ik het als een uitda ging om een heel authentiek win keltje te maken. En zowel mijn man Marten als ik zijn natuurlijk dol op chocolade", vertelt Klop. Nummer 15 betrekt de meeste zoe tigheden bij Caringe Chocolade werken uit Goes. Daar maken ze 'Ik moet het niet van heel hete zomerdagen hebben. Dat is geen chocoladeweer' wat Carola Klop in haar hoofd heeft. Het echtpaar broedt nog op een idee voor een typisch Noord-Bevelands bonbonnetje. Voorlopig blijft Klop haar winkel als 'hobby' zien. „Ik houd mijn werk als verpleegkundige aan. Dat foto Willem Mieras is veelal avondwerk, zodat ik over dag in de winkel kan staan. Maar het is natuurlijk wel de bedoeling om iets moois op te bouwen. Dat moet gewoon lukken. Duizenden toeristen struinen door deze straat. Niet alleen in de zomer; bij De Roompot is er het hele jaar be drijvigheid. Ik moet het trouwens niet echt van heel hete zomerda gen hebben. Dat is geen 'chocola deweer'. Pasen, Moederdag en Va lentijnsdag, dat zijn 'mijn' momen ten." Klop hoopt dat haar initiatief ande re ondernemers op ideeën brengt. „Het zou mooi zijn als Kamper land meer van dit soort winkeltjes krijgt, want het dorp kan best een beetje verfrissing gebruiken." goes - De gemeente Goes heeft het eigen groenstructuurplan gene geerd, door een kapvergunning te verlenen voor de bomen aan het Goese Diep. Dat concluderen Bèr Kemps en George Henni van Vere niging Bewoners Goese Meer. Te gen die kapvergunning heeft de vereniging bezwaar gemaakt, om dat in het Goese Meer grote weer stand bestaat tegen bebouwing in het noordelijk deel van de Goese Schans. Op het bezwaar is nog geen antwoord gekomen. Naar aanleiding van een voorstel om de kapvergunning te schrap pen uit de plaatselijke verordening bestudeerden Kemps en Henni het groenstructuurplan en vonden daarin munitie voor hun wapens tegen de kap en dus tegen de be bouwing. De bomen aan het Goe se Diep zijn volgens het groens tructuurplan onderdeel van een stadsparkje en de zogenaamde hoofdgroenstructuur van Goes. Voor die bomen laat hetzelfde groenstructuurplan, door de ge meenteraad vastgesteld, kap alleen toe in 'een breedgedragen alge meen belang'. goes - Uit een woning aan de Al- bert [oachimkade in Goes is dins dagavond computerapparatuur en gereedschap ontvreemd. De die ven kregen toegang tot de woning door een deur te forceren.De waar de van de goederen is niet bekend. De politie onderzoekt de zaak nog. Lesprijs 33,50 voor 50 minuten Pakket vanaf 1.036,- incl. examens ook 10-daagse en 8-weekse opleidingen Telefoon (0113) 22 07 13 www.accent-rijopleidingen.nl Goes wil recreatie en landelijke woonvormen in het buitengebied. door David Duijnmayer goes - Er komt wellicht nieuw bouw in de Wilhelminapolder. De gemeente Goes overweegt de mo gelijkheid om in de polder kleine 'wooneilandjes' aan te leggen, ver gelijkbaar met de bestaande buurt schappen Roodewijk en Blauwe- wijk. Dat staat in het landschaps ontwikkelingsplan, dat het college vandaag presenteert aan de ge meenteraad. Ook zouden oude landbouwschu- ren gebruikt kunnen worden om wooneenheden in te bouwen. „Ik ben ervan overtuigd dat er voor zulke landelijke woonvormen veel interesse is", zegt wethouder Joost Adriaanse. „Veel mensen zijn het zat om in woonwijken te zitten. Ik denk dat er veel behoefte is aan wonen in de natuur." De belangrijkste boodschap van het landschapsontwikkelingsplan is dat het buitengebied aantrekkelij ker en toegankelijker moet wor den. „Goes kent prachtige land schappen, zoals het kreekruggenge- bied en het voormalige eiland van Wolphaartsdijk", geeft Adriaanse aan. „Maar als je ten westen van Wolphaartsdijk fietst, kom je ner gens iets tegen waar je even wat kunt eten of drinken." Adriaanse wil daarom plekken aan wijzen waar toeristische voorzie ningen kunnen komen, zoals een theehuis of een zeeaquarium. Ook kan de bereikbaarheid van het bui tengebied nog verbeterd worden door meer fiets- en wandelroutes te maken. Het Poelbos kan ook veel aantrek kelijker gemaakt worden. Op wel ke manier hangt af van het al dan niet aanleggen van bedrijventer rein Poel V. Adriaanse: „Als Poel V er komt, kan dat worden gecombi neerd met een uitbreiding van het bos. We kunnen dan een bedrij venterrein in een bosgebied creë ren, een aantrekkelijke vestigings plaats voor kantoren." yerseke - In een bedrijfspand aan de Kanaalweg in Yerseke en in een kantoor aan de Schakelweg in Sint-Maartensdijk zijn in de nacht van dinsdag op woensdag inbra ken gepleegd. In Yerseke is door de inbrekers een onbekend geldbe drag gestolen. In Sint-Maartensdijk is een kluis ontvreemd. Bonaparte Tapijt -10% Korting Ado Stoffen -10% Korting Dekbedden Kussens -10% Korting Vinyl Lethem -10% Korting Quick Step Laminaat - 5% Korting Brezza Matrassen - 5% Korting Met omruilgarantie Stoffen van Leffring de Wilde -10% Korting I AKTIE: CINDERELLA DEKBEDOVERTREKKEN Wij verzorgen ook deskundig advies aan huis!!! Minderhoud Wonen MiNDERHOÜDWONËN Zuidstraat 116 4361 AJ Westkapelle Openingstijden: Ma. t/m vrij. van 9.00 - 17.30 uur 1 Zat. van 9.00 - 16.30 uur 0118-571212

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55