prijzen op de benzinepomp 'Shell was een buitenkansje voor ons' Parochies werken samen Parkeervakken bij sporthal deugen niet Archief Hulst verhuist later Apollo Sluis staat stil bij aanval op hotel z PZC Donderdag 12 februari 2009 1 9 Soms wordt visie een handje geholpen contact wist te komen. Een 'buitenkansje' dus. niet bij de Shellpomp in de Rooseveltlaan in door geluk. Bever Innovations kende van- En omdat iemand bij Lété weer bekend was Vlissingen. „Voor de internationale markt leve- uit een vroegere samenwerking iemand met Bever, lift de Walcherse sociale werkvoor- ren we alleen de displays, voor de Nederlandse bij Shell International, en daar waren ze net be- ziening mee op dat succes. De samenwerking markt ook de behuizing", vertelt Delfgaauw. zig met een nieuwe internationale huisstijl, die eind 2004 voorzichtig begon, bloeide op in Die is te zien bij bijvoorbeeld de onbemande „Shell zocht kennis over displays die wij kon- 2006. Shell begon in Nederland het snelwegpro- pompen van Tinq en Tango. „En Lété maakt den leveren", schetst directeur Remko Delf- ject: alle benzinestations gaan over op de nieu- sinds kort voor ons ook kleinere prijzenborden gaauw het relatieve gemak waarmee het bedrijf we huisstijl. Daarom staan de bij Lété gemaak- die binnen opgehangen kunnen worden. Onze met zo'n grote internationale opdrachtgever in te borden al wel bij Arnemuiden, maar nog samenwerking gaat steeds een stapje verder." Straks één pastoraal team voor zes parochies in midden en west. door Frank van Cooten OOSTBURG - Een aantal parochies in West-Zeeuws-Vlaanderen en de Kanaalzone zal nauw samenwer ken, in verband met de pastorale, personele en financiële situatie. Het gaat om Heilige Antonius in Oostburg, Elisabeth in Sluiskil, Em manuel in Biervliet, Heilige Johan nes de Doper in Sluis, Heilige Ma ria Hemelvaart in Aardenburg en Onze Lieve Vrouw ten Hemelop neming in Eede. De besturen geven gehoor aan de oproep van de bisschop van Breda om te werken aan een pastoraal sa menwerkingsverband. Ze stellen vóór 1 januari 2012 een gezamen lijk pastoraal beleidsplan op en ontwikkelen gezamenlijk beleid voor pastorale beroepskrachten en vrijwilligers, financiën en gebou wen. In het samenwerkingsver band is dan straks sprake van één pastoraal beleidsplan, één pasto raal team en één werkgever. Als het beleidsplan is vastgesteld, wordt de bestuursvorm gekozen die de beste garanties biedt voor de uitvoering van gezamenlijk be leid. HULST - De verhuizing van het ge meentearchief van Hulst is uitge steld van begin maart tot medio april. Dat is de uitkomst van over leg tussen cursusleider genealogie Ferrie Moubis, wethouder Frans de Vries en gemeentesecretaris Syl vester ter Wal. Door het uitstel kan Moubis in ieder geval dit jaar zijn cursus tot een goed einde brengen. De lessen kwamen in de knel omdat het archief door de ver huizing van 's Landshuis naar het stadskantoor in een kleinere ruim te terecht komt. De gemeente no digt de Vrienden van het Hulster archief uit om de ruimte van de toekomstige leeszaal in het stads kantoor te komen bezichtigen. Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 door Wout Bareman terneuzen - Bezoekers van het sportcentrum De Vliegende Vaart in Terneuzen moeten zich in alle mogelijke bochten wringen om hun auto in of uit te stappen. „Bij de aanleg van het ruime par keerterrein is men er ten onrechte vanuit gegaan dat alleen 'topspor ters' gebruik zouden maken van de parkeerplaats. Immers, het in- en uitstappen zonder daarbij de naast geparkeerde auto te raken is ware topsport", stelt WD-fractie- voorzitter Erik Beumer vast. Het is, volgens hem, bijna aandoenlijk te zien dat mensen noodgedwon gen via de achterklep of het rech terportier de auto in moeten, sim pelweg omdat het linkerportier wordt geblokkeerd door een ande re auto. Veel auto's hebben door de krappe parkeervakken al kras sen en deuken opgelopen. Beumer vraagt B en W de parkeerplaatsen te vergroten. Daarnaast moet de rij richting van de op- en afrit beter worden aangeduid, want mensen, die ter plaatse niet zo bekend zijn, rijden vaak verkeerd. Tenslotte ad viseert de VVD'er het college het parkeerterrein te voorzien van trot toirbanden, die de scheiding tus sen het groen en de parkeerplaat sen aangeven. Volgens Beumer hoeven de ingrepen niet al te duur te zijn en kunnen ze uit het nor male budget worden gefinancierd. OOSTBURG - Muziekgezelschap Apollo Sluis en het Rajhans en semble staan op zaterdag 7 maart samen op de planken van het Le- deltheater in Oostburg met 'Bhii, Concerto voor klarinet en orkest in C'. Het concerto is gecompo neerd gedurende en beïnvloed door de aanval op het Taj Mahal hotel in de Indiase stad Mumbai in november vorig jaar. Het ensem ble bestaat uit Stephan Ver- meersch klarinet) en Hans Ver- meersch (viool). Apollo speelt ook filmmuziek, samen met koninklij ke harmonie de Zeegalm uit Knok- ke-Heist en strijkersensemble. Het concert begint om 20.15 uur. Kaar ten kosten 7,50 euro. De digitale prijzenborden worden uitgebreid getest: branden de lampjes en doet de software het? foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39