Lété zet wereldwijd IK RUIL jzjgm! De Rede moet ruim drie ton terugbetalen Senioren zingen in Axel Luistertoets Vragen politiek Hulst over gratis vervoer MBL V&D 1 8 Donderdag 12 februari 2009 PZC School hield geld over aan lessen die werden overgeheveld naar ROC. DEN HAAG - De Raad van State heeft gisteren beslist dat scholenge meenschap De Rede in Terneuzen 376.000 euro aan minister Plasterk van Onderwijs moet terugbetalen. Plassterk werd door de hoogste be- stuursrechtbank in het gelijk ge steld. Het terug te betalen bedrag had hoger kunnen uitvallen, zegt de Raad van State. Het draait allemaal om subsidie aan kinderen van asielzoekers. Die stonden ingeschreven bij De Rede. De kinderen volgden echter onder wijs bij het Regionaal Opleidings centrum Westerschelde (ROC), waarmee De Rede een samenwer kingsverband heeft. De" Rede had geen plaats terwijl het ROC wel be- Man raakt gewond bij botsing Kioosterzande KLOOSTERZANDE - Een 63-jarige man uit Kioosterzande is maandag avond gewond geraakt aan zijn voet na een aanrijding op de Churchillhof in zijn woonplaats. Een 33-jarige automobiliste had de man niet gezien omdat het hard re gende. Ze hoorde opeens een klap en trof de man liggend in het gras aan. Het slachtoffer is naar het zieken huis in Terneuzen gebracht. Jubileumconcert van Zanglust Breskens BRESKENS - Ouderenkoor Zanglust in Breskens bestaat volgende maand veertig jaar. Dat wordt ge vierd met een miniconcert in de Samen Op Weg kerk aan de Dorps straat op zondag 22 maart om 15.00 uur. Dat gebeurt samen met het startersorkest van Excelsior in Cadzand. Ouderenkoor Zanglust telt 26 leden. schikte over ruimte én taaldocen ten. Na onderzoek werd van de 2,5 miljoen subsidie die De Rede van Onderwijs kreeg 376.000 euro te rug geëist. Volgens de Rede was al het geld wel degelijk aan het on derwijs voor asielzoekerskinderen besteed. De Rede betaalde voor het gebruik van de locaties en leer krachten. Dat was minder dan uit gekeerd. Het geld dat De Rede overhield, werd besteed aan testen en begeleiden van de leerlingen én voor het opvangen van tegenval lers. De Raad van State oordeelde dat alleen subsidie wordt verleend voor leerlingen die ook daadwerke lijk les krijgen op de school die het geld ontvangt. Plasterk heeft in het terug geëiste bedrag rekening gehouden met het geld dat De Re de overhevelde naar het ROC en met de overheadkosten van De Re de per uitbestede leerling. Van Arnemuiden tot Ghana, van Canada tot Australië - overal waar benzine wordt getankt, staan prijzenborden die in Middelburg zijn gemaakt. Door de sociale werkplaats van Lété. door Maurits Sep Met grote precisie prikt een mede werkster van Lété rode ledlampjes in een groene print plaat. Een paar werkbanken verder soldeert een dame de volgende ele- mentjes vast. Als de lampjes op Open dagen Creatief op Zolder in Groede GROEDE - De kunstenaars en do centen van creatieve activiteiten houden open dagen op zaterdag 14 en zondag 15 maart bij Creatief op Zolder aan de Scherpbierseweg 9 in Groedewan 10.30 tot 16.30 uur. Workshops en cursussen in onder meer beeldhouwen, portret boetse ren, keramiek opbouw- en schilde ren, digitale fotografie, glas in lood, glasmozaïek, papierschep pen, boetseren en zijdeschilderen. 'Zwemportretten' in bibliotheek te Hulst HULST - De vitrinekast in de biblio theek Hulst is tot en met 2 maart ingericht met schilderijtjes van Hans Romkes uit Hulst. Dagelijks maakt hij portretjes, niet vanaf het palet, maar rechtstreeks uit de tu be. Vaak zijn het zwemportretten, maar Romkes maakt ook land schappen en zonsondergangen in olieverf op doek. hun plek staan en alle printplaten in hun stalen behuizing zitten, la ren ze zien hoe duur de benzine is van Shell. Of van Total, Tinq, Tan go of welke benzinepomp dan ook. Of die nu langs de Zeeuwse snelweg bij Arnemuiden staat, of op de evenaar in Ghana. De digitale prijzenborden voor benzinepompen die de sociale werkplaats in Middelburg maakt, gaan de hele wereld over. Op drachtgever is Bever Innovations in Zierikzee, dat ze weer levert aan lichtreclameproducenten in Duits land en Maleisië, die de borden op hun beurt weer leveren aan de oliemaatschappijen. „Wij deden al het onderhoud van zulke borden voor anderen, maar wij vonden dat we ze zelf beter zouden kunnen maken", vertelt di- Het Shell-station langs de A58 bij Arnemuiden heeft een digitale display dat door Lété in Middelburg is gemaakt. recteur Remko Delfgaauw van Be ver Innovations. „In 2004 zijn we begonnen met het project Leds do it. Omdat Lété al eens bij ons had geïnformeerd naar opdrachten, was het contact snel gelegd. Want wij willen geen fabriek oprichten, wij doen alleen het productiema nagement. Wij steken de intelligen tie in het product." En Lété heeft 'de handjes' om het te maken, vertelt Wim Berrevoets, bedrijfsleider productie van de Walcherse werkvoorziening. Ge middeld werken vijftig mensen aan de productie van de prijzen borden en de bakken waarin ze zit ten. Lété doet bijna alles zelf: alu minium kasten maken, printpla ten in elkaar zetten, prijzenborden monteren en testen. Directeur Jos Rijk: „We hebben er een aparte projectorganisatie voor opgezet en extra machines gekocht. De ene week moeten we twintig displays leveren, de volgende week 150. Het hangt dus van de opdracht af hoeveel mensen we inzetten. Dat kan ook, want wij kunnen men sen van de ene naar de andere af deling verplaatsen. Die flexibiliteit is onze kracht." Lété is als sociale werkvoorziening afhankelijk van de mensen die ze binnenkrijgt. De kwaliteit van het personeel is daardoor heel wisse lend. „Het eindproduct van de digi tale prijzenborden is hoogwaardig, maar we moeten het maken met mensen met zeer uiteenlopende kwaliteiten", zegt Berrevoets. Dat dat lukt en tot een wereldwij de levering leidt, maakt het bedrijf extra trots op de order. Bever be hoort inmiddels tot de top-vijf van de commerciële klanten' en is zo uitgegroeid tot een visitekaartje van Lété. Vanwege de omvang van de opdracht is de ruimte waarin de displays in elkaar worden gezet, al verdubbeld. „Het is geen lijnpro- ductie, iedereen maakt zijn eigen bak", legt werkleider assemblage René Carbaat uit. „Hier komt alles samen en hier doen we ook de kwaliteitstesten. Of alle lampjes branden, of de software werkt. Het duurt twintig minuten om een kleine prijzenbak in elkaar te zetten, drie kwartier om een grote te maken." Bever-directeur Delf gaauw looft de kwaliteit van Lété. „Goede tarieven en ze zitten dicht bij. Het klikt vanaf het begin." zie ook de video op www.pzc.nl IMfl Moordneigingen kreeg ze ervan, die zeventienjarige Zeeuwse. Ter wijl ze haar uiterste best deed om geen woord te missen van de luis tertoets waarmee ze haar cijfer voor Frans hoopte op te krikken, was op de gang een hele bende brugpiepers, een feestje aan het vie ren. Of zoiets. Hoe meer ze probeer de zich af te sluiten, hoe minder ze Tip? redactie@pzc.nl zich kon concentreren. Ze besloot haar ouders alvast een beetje voor te bereiden op een grandioze onvol doende en gaf een indringend ver slag van het volstrekt onacceptabe le gedrag van de brugpiepers. Haar moeder had een goed advies. „Als het weer eens rumoerig is bij een luistertoets, moet je gewoon oordopjes indoen." AXEL - Een 'uitverkochte' grote zaal van De Halle in Axel bezong gistermid dag onder meer uit volle borst de schoonheid van het Tiroler land. Dat ge beurde tijdens de tweede middag voor seniorenkoren uit de streek, een ini tiatief van het Seniorenkoor uit Koewacht. De 125 leden van de zes deelne mende koren kregen bijval van 170 Zonnebloemers. foto Camile Schelstraete HULST - De Hulster fracties van CDA en Groot Hontenisse vragen burgemeestèr en wethouders of de gemeente Hulst zich kan en wil aansluiten bij het systeem van gra tis vervoer voor ouderen zoals dat in de gemeente Terneuzen is inge voerd. Ze krijgen daar vanavond ant woord op tijdens het vragenhalf- uurtje in de raadsvergadering. Bei de fracties willen ook dat het colle ge op korte termijn overlegt met het Samenwerkingsverband Collec tief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen, de gemeenten Sluis en Terneuzen en Stichting Woongoed voor deel name aan het op te zetten aanvul lend vervoersysteem. Februari2009 Tot €25,-inruilkorting op de aanschaf van een nieuwe BK pan! Verkrijgbaar bij de betere huishoudspeciaalzaak en bij □DEQOQQ COOK CO; Bij de afdeling elektronica worden onder meer de printplaten voor de dis plays opgebouwd en gecontroleerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38