Beenhakker richting uitgang Rechtbank in plaats van schijnwerpers Volle bak voor Nadal PZC Donderdag 12 februari 2009 27 Liefde tussen Poolse bond en Nederlandse coach is flink bekoeld. door Elro van den Burg WARSCHAU - De Poolse voetbal bond ziet niets in een dubbelfunc tie van Leo Beenhakker als bonds coach van Polen en als adviseur bij Feyenoord. Hierdoor is de sfeer tussen Beenhakker en de Poolse voetbalbond nog grimmiger gewor den. Het had een rustig trainingskamp Verona van de Leur tijdens kort geding tegenover haar vader. door Herman Wissink DEN HAAG - In 2002 stond Verona van de Leur als sportvrouw van het jaar nog volop in de schijnwer pers. Met haar prestaties en haar ontwapenende glimlach veroverde de turndiva de harten van Neder land. Hoe anders is het op 11 fe bruari 2009? Dit keer geen podium en spot lights in de RAI. Geen bijeen komst om trots op te zijn. Ze staat tijdens een kort geding in een naar geestig kamertje in het Paleis van Justitie tegenover haar eigen vader. Dit keer geen glitterjurkje of strak turnp'akje en mooi gekapte haren. Ze hebben plaatsgemaakt voor een grijze slobberbroek, een zwart jack en de haren in een eenvoudige paardenstaart. Geen flitsende camera's, geen moeten worden voor het Poolse nationale elftal in het Portügese Faro. Maar een publicatie in het sportdagblad Przeglad Sportowy deed de bom barsten. In de voet balkrant gaf bondsvoorzitter Grze- gorz Lato toe dat Beenhakker hem had verzocht ook voor Feyenoord te mogen werken. De afwijzing van de dubbelfunctie door Lato heeft maar weinigen in Polen verbaasd. De affaire bracht echter ook aan het licht hoe ver ziekt de verhoudingen inmiddels zijn tussen het bestuur en de ruimte voor de pers, maar een rechtszaak, op verzoek van haar va der, achter gesloten deuren. 'Van de Leur, zonder vaste woon- of verblijfplaats', staat er op de rol van de rechtbank in Den Haag. Verona van de Leur eist van haar vader het lieve bedrag van 62.000 euro, zijn boekhouding, ze wil per soonlijke bezittingen terug en eist dat haar vader de internetsite 'vero- naturnt.tk' direct stopzet. De site staat momenteel weliswaar op zwart, maar is tot ergernis van de meervoudige nationaal kampioene nog steeds niet definitief van het wereldwijde web verdwenen. De relatie tussen de inmiddels oud-turnster en haar familie is op zijn zachtst gezegd bekoeld. In het kort komt het er op neer dat Vero na haar familie verwijt dat het geld dat ze met turnen heeft ver diend is opgegaan aan allerlei za ken. Scholing, het voetbal van haar broertje, kerstdiner en een ei gen internetsite... bondscoach. Beenhakker wilde het bestuur van de bond de ruim te geven over zijn verzoek na te denken en verklaarde daarom geen contact met Feyenoord te hebben gehad. Hij had echter niet gerekend op vice-voorzitter Piech- niczki, met wie hij al eerder een ruzie in de media uitvocht en die zijn bloed wel kan drinken. Piechniczki informeerde de media voortijdig over de plannen van Beenhakker. Die moest hierop te genover de media diep door het stof en gaf toe over Feyenoord ge- Vader ziet haar vriend Robbie, naar schatting een kleine twintig jaar ouder dan Verona, ook niet zit ten. Verona komt er thuis niet meer in en zelfs de sloten op de deuren van haar ouderlijk huis in Waddinxveen zijn vervangen. „Omwille van het belang van de zaak kunnen we niets zeggen", 'Ik woon nu de ene keer bij mijn vriend, de andere keer bij kennissen' houdt advocaat mr. W. Nomen, die Verona van de Leur bijstaat, de pers op afstand. Als vader en dochter niet samen tot oplossing van het conflict ko men, zal de rechter op 25 februari een uitspraak doen. Hoewel Verona de familiaire pro blemen enkele maanden geleden zelf in de media heeft gebracht, laat ze nu niet veel los. „Het valt logen te hebben. De flirt van Been hakker met Feyenoord komt in een periode dat de liefde tussen Beenhakker en Polen aan het be koelen is. Zijn contract, met een basissalaris van 800.000 euro, zal hij echter wel uitdienen. De Polen zullen hem ook niet voortijdig ontslaan, omdat ze de bondscoach dan tot het einde van de contractduur door moeten beta len. De overeenkomst verbindt bei de partijen dus aan elkaar, maar van een goed voetbalhuwelijk is al lang geen sprake meer. haar zwaar", zegt Nomen slechts. Bij het verlaten van het Paleis van Justitie laat Van de Leur nog wel weten dat het goed met haar gaat. Op de opmerking dat ze te boek staat 'zonder vaste woon- of ver blijfplaats' zegt ze: „Ik ben thuis uitgeschreven en woon nu de ene keer bij mijn vriend, de andere keer bij kennissen. Met mensen uit de turnwereld heb ik af en toe nog contact. Ik heb Suus (Suzanne Harmes) nog een sms'je gestuurd om haar succes te wensen met de Olympische Spelen." Op de vraag waar ze momenteel van leeft, antwoordt ze kort: „Ik heb nog wel wat geld hoor." Verona van de Leur stopte na de Europese kampioenschappen van vorig jaar april in het Franse Cler mont-Ferrand met turnen. „Ik ben toen gelijk gaan aftrainen. Nu doe ik helemaal niets meer. Al zou ik nog wel een handstand kunnen." Er verschijnt een voorzichtige glimlach op haar gezicht. Feyenoord neemt afscheid van Timmer ROTTERDAM - Feyenoord gaat na dit seizoen niet meer verder met Henk Timmer. De club uit Rotter dam heeft de 37-jarige doelman la ten weten dat hij kan uitkijken naar een nieuwe club. Hij past niet in de plannen van de nieuwe coach Mario Been. In het contract van Timmer staat dat de overeen komst met nog een jaar zou wor den verlengd als hij dit seizoen der tig duels of meer zou spelen. Dit aantal heeft hij al bijna gehaald. Omdat Been andere ideeën heeft, hebben Feyenoord en Timmer de clausule laten vallen. Snee in duim kost Vorm reuzenslalom VAL D'ISERE - De viering van haar wereldtitel op de afdaling heeft skiester Lindsey Vonn haar deelna me op de reuzenslalom gekost. De Amerikaanse liep dinsdag een snee in haar duim op bij het ope nen van een fles champagne. Aan vankelijk leek de schade mee te val len, maar ze moet nu toch afzien van een start vandaag. „Maar ze is wel van plan te starten op de sla lom", aldus een woordvoerder van het Amerikaanse skiteam. Vonn behaalde naast het goud op de af daling ook de titel op de super-G. Italianen dagvaarden wielrenner Valverde ROME - Het Italiaans olympisch co mité (Coni) heeft de Spaanse wiel renner Alejandro Valverde gesom meerd zich maandag in Rome te komen verantwoorden wegens do ping of poging daartoe. De oproep aan de renner is nog een uitvloei sel van de geruchtmakende affaire 'Operacion Puerto'. In de koelkast van sportarts Fuentes werden in dertijd verscheidene zakken bloed aangetroffen, mogelijk ook van Val verde. Zijn dna zou nu overeen ko men met bij Fuentes in beslag ge nomen materiaal. Inge de Bruijn krijgt plaats in Hall of Fame FORT LAUDERDALE - Inge de Bruijn heeft een plaats gekregen in de in ternationale Hall of Fame voor zwemmers. De Barendrechtse won in haar loopbaan vier keer olympisch goud. Daarnaast verbe terde ze elf wereldrecords. Naast De Bruijn werd ook Iet van Fegge- len opgenomen in de Hall. Als spe cialiste op de rugslag bracht zij eind jaren dertig en begin jaren veertig elf wereldrecords op haar naam, De nieuwkomers bevinden zich in het gezelschap van enkele grootheden uit de zwemsport. Triatlete Van Vlerken doneert prijzengeld GEELONC - Triatlete Yvonne van Vlerken is begaan met het lot van de slachtoffers van de catastrofale bosbranden in Australië. De we reldrecordhoudster op de Ironman heeft het prijzengeld dat ze zon dag won in de triatlon van Geelong, gedoneerd aan hulpin stanties. Van Vlerken finishte als tweede. „Treurig zijn de beelden van de enorme ramp die zich dicht bij ons afspeelt in de provin cie Victoria." Om die reden schonk ze de 930 euro prijzengeld. „Als signaal van mijn medeleven." ROTTERDAM - Ahoy was gisteravond afgeladen de tweede ronde van het ABN AMRO World Ten- Jesse Huta Galung slaagde er net niet in te stun- voor de partij tussen Rafael Nadal (links) en Simo- nis Tournament te bereiken. De nummer één van ten. De Fransman Jo-Wilfried Tsonga was in bei- ne Bolelli. Het publiek inspireerde de Spaanse fa- de wereld rekende in Rotterdam pas na drie sets de sets in de tiebreak te sterk voor de Nederlan- voriet niet, want hij had de grootste moeite om af met de Italiaan: 4-6 6-2 7-5. der: 7-6 (4) 7-6 (4). foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29