'Supertrio' blijft in gebreke Hiddink al snel op veld bij Chelsea Noren langs Duitsland 27 29 Verona van de Leur in kort geding lijnrecht tegenover haar vader Tip? sport@pzc.nl Atleet Daniel Ward blaast zijn carrière nieuw leven in Donderdag 12 februari 2009 LONDEN - Elke andere dub dan Chelsea had vergeefs bij hem aan geklopt. Maar Guus Hiddink kon de dolende Engelse topdub niet weigeren. De Achterhoeker combi neert tot de zomer de baan van bondscoach in Rusland met het trainerschap in Londen. Hiddink zwichtte voor de nood kreet van Chelsea, of liever gezegd de steenrijke eigenaar Roman Abramovitsj, die tevens de groot ste financier van de Russische voet balbond is. De Nederlander heeft een goede band met Abramovitsj. „Het is een vriendendienst. Abra movitsj doet zo veel voor het Rus sische voetbal dat ik iets terug wil de doen", lichtte Hiddink toe. Hiddink volgt de ontslagen Luis Felipe Scolari op. Hij neemt een dezer dagen nog contact op met zijn Braziliaanse voorganger. De Achterhoeker denkt dat hij de tij delijke functie bij Chelsea goed kan combineren met het bonds- coachschap van Rusland. „We spe len eind maart twee kwalificatie wedstrijden en daarna weer in juni. Daarna is de competitie in Engeland afgelopen. Een dezer da gen ga ik naar Londen. Ik ver wacht volgende week op het veld te staan." Hij wil zaterdag al het duel in de FA Cup van Chelsea met Watford bezoeken. Oefenduel met Tunesië levert meer twijfels op dan nieuwe inzichten. door Leon ten Voorde TUNIS - Op weg naar misschien al het beslissende kwalificatieduel eind maart tegen Schotland, is bondscoach Bert van Marwijk wei nig wijzer geworden van een be zoek aan Tunis. Het 'oefenduel met Tunesië leverde hem gister avond meer frustratie en twijfels op dan nieuwe inzichten (1-1). Van Marwijk zat zich langs de kant niet alleen kapot te ergeren aan het inspiratieloze optreden van zijn beoogde basisformatie, ook de soms brute wijze waarop de Tunesiërs Oranje in de eerste helft tegemoet traden, voedde het onbestemde gevoel dat hij aan de trip naar Noord-Afrika zal hebben overgehouden. Van Marwijk wilde in Tunis enke le dingen graag bevestigd zien, maar hij werd allesbehalve tevre den gesteld. Doelman Maarten Ste kelenburg, al weken niet in vorm, kreeg de kans om ritme op te doen maar zat mis bij de gelijkma ker van de Tunesiërs. Debutant Edson Braafheid faalde niet, maar liet bij zijn kennismaking met Oranje ook niet direct zien dat hij de oplossing is voor het probleem op links achterin. En in de spits wist Dirk Kuijt, voor het eerst sinds tijden weer eens opgesteld als meest centrale aanvaller, zich opnieuw niet te ma nifesteren als de nieuwe aanvalslei der van Oranje. Het was een hard gelag voor Kuijt, dat uitgerekend zijn vervanger Klaas-Jan Huntelaar na rust de enige treffer van Oranje maakte. Het was voor de gepasseer de en getergde Huntelaar de eerste goal sinds maanden en daarmee onderstreepte de Achterhoeker nog maar eens zijn doelgericht heid in Oranje. Elf treffers in ne gentien interlands mag je gerust een indrukwekkende score noe men. Daar steken de cijfers van Tunesië-Nederland Kuijt (50 interlands, 9 goals) in elk geval schril bij af Hoewel Van Mar wijk een duidelijk signaal afgaf door Huntelaar te passeren, weet de bondscoach ook dat hij geen aanvaller heeft die zo vaak en mak kelijk scoort in Oranje als de bank zitter van Real. Het meest teleurstellende van de avond was dat het beoogde 'super trio' op het middenveld de schitte ring op papier geen moment om zette naar de praktijk. Robin van Persie, Wesley Sneijder en Arjen Robben speelden met zijn drieën 121 interlands, maar opvallend ge noeg stonden ze nooit eerder geza menlijk aan de aftrap. Door blessu res van Sneijder en Robben hoef de Van Marwijk tot aan het duel met Tunesië 90k nog geen serieu ze knopen door te hakken in de strijd om de meest begeerde posi ties in Oranje. Gezien het karakter van de wedstrijd tegen de Noord-Afrikanen zal Van Marwijk niet meteen al te hoogdravende conclusies aan de avond in Tunis verbinden, maar hij had ongetwij feld meer verwacht van de samen werking tussen Van Persie, Sneij der en Robben. De meest begaaf de voeten van Nederland vonden elkaar maar zelden in betoverend aanvalsspel. Sneijder en Van Persie kwamen na rust niet meer terug in het elftal, dat met Babel, Huntelaar, Van der Vaart, M^ndes da Silva, Schaars, Huntelaar en debutant Van der Wiel als nieuwe gezichten in elk geval wat meer spelvreugde uit straalde dan de ploeg in de eerste helft. Huntelaar bracht Oranje op voorsprong, maar omdat Stekelen burg zich even later verkeek op een zwabberschot van de Tunesiër Shamel wist Oranje in de regen van Tunis zelfs niet een minimale zege in de wacht te slepen. Het Nederlands elftal komt in Tu nesië niet verder dan een gelijk spel (1-1). Invaller Klaas-Jan Huntelaar zorgt na rust voor de enige treffer van Oranje. RIJSWIJK - Duitsland heeft gister avond in eigen land verloren van Noorwegen. In Düsseldorf won nen de Scandinaviërs, in de kwali ficatie voor het WK ingedeeld bij Oranje, met 1-0. Middenvelder Christian Grindheim van Heeren veen maakte het enige doelpunt. Het was de eerste keer sinds 1936 dat de verliezend finalist van het EK 2008 (tegen Spanje) verloor van Noorwegen. Bondscoach Joachim Löw koQ in het duel wel beschikken over zijn- beste spelers. Noorwegen daarentegen miste zes vaste krachten. België won in Genk van Slovenië. Het werd 2-0 voor de Rode Dui vels, dankzij twee doelpunten van verdediger Daniël van Buyten (Bayern München). Bij België kwa men in totaal zes spelers (Vermae- len, Swerts, Vertonghen, Simons, Dembele en Martens) in actie die in de eredivisie spelen. Argentinië was te sterk voor Frank rijk (2-0). In het Velodrome van Olympique Marseille scoorden Jo- na Gutierrez en Lionel Messi. Voor bondscoach Diego Maradona was het zijn tweede zege in evenzoveel interlands. Sergio Romero, doel man van AZ, zat op de bank bij de Argentijnen. Oostenrijk-Zweden eindigde even eens in 0-2. Viktor Elm (SC Hee renveen) maakte de 0-1. Tunesië - Nederland 1-1 (0-0). 63. Huntelaar 0-1, 67. Saihi 1-1. Scheids rechter: Abdelfattah (Egy). Gele kaart: Demaii, Ben Khalfallah, Souissi, Jo- maa (Tunesië), De Jong (Nederland). Aantal toeschouwers: 23.248. Nederland: Stekelenburg; Heitinga (84. Van der Wiel), Ooijer, Mathijsen en Braafheid; De Jong (59. Mendes da Silva) en Van Bommel (59. Schaars); Van Persie (46. Babel), Sneijder (46. Van der Vaart) en Robben; Kuijt (46. Huntelaar). Ipp Klaas-Jan Huntelaar haalt met links uit in het duel met Tunesië. Verdediger Jaidi (links) kan de 0-1 niet meer voorkomen. foto Ed Oudenaarden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27