Waar bemoeien ze zich mee? sv 1 1 H .m 2500 auto's in politiefuik wr** w te ver' 'Wijk van de toekomst stap ZMF keert zich tegen plan Schorebrug Benefietconcert voor Kika FEBRUARI ACTIES W PZC Donderdag 12 februari 2009 121 Dental Goes B V Wij werken aan uw glimlach! Voor informatie of reparatie van uw kunstgebit. Van de Spiegelstraat 56 «ét; - ?o dentalgoes@excent eu Zeeuwse voorzitter vogelvereniging hekelt Vlissings dierenverbod. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Ook al heeft het die renverbod zijn eigen gemeente (Middelburg) nog niet bereikt, 'eendenman' Piet Maas uit Sint Laurens is daar wel beducht voor. Over het naderende verbod in Vlis- singen is hij boos, zo niet kwaad. „Het is een landelijke trend", ver zucht de Zeeuwse voorzitter van vogelvereniging Aviornis. „Het mi nisterie van Vrom heeft de bal bij gemeenten gelegd: voortaan mo gen zij zelf regels vastleggen rond om overlast van dieren. Bovenop de regels die al bestaan. Dat resul teert in Vlissingen in een uitster- vingsbeleid. Op Schouwen-Duive- land hebben we het gelukkig kun- 'lk weet wel, als die wet ook in Middelburg komt, dan ben ik hier weg' nen tegenhouden, maar je ziet het overal in het land ontstaan." Zelf heeft Maas dus eenden. Tien tallen, in een bijna-paradijselijke tuin van wel duizend vierkante meter. Harlekijneenden, ijseen den, brileidereenden, nonnetjes... Alles kwettert vrolijk rond. „Stel dat ook Middelburg zo'n verbod uitvaardigt, dan mogen de eieren niet eens meer uitkomen als je een, excusez-le-mot, zeikerd in de straat hebt. Nou hebben wij die ge- KRUININGEN - Ook de Zeeuwse Mi- lieufederatie (ZMF) keert zich nu tegen de aanleg van bedrijventer rein Schorebrug langs het Kanaal door Zuid-Beveland. Eerder zag de ZMF wel wat in het plan omdat het goed zou zijn voor de binnen vaart. Maar daarvoor is het terrein te kleinschalig, zo wordt nu ge steld. Schorebrug lost voorname lijk een probleem op voor Goese betonbedrijven. En die, aldus de ZMF kunnen veel beter verhuizen naar Vlissingen-Oost. Dat biedt de binnenvaart betere kansen. Zee- land-Seaports onderzoekt dat. lukkig niet in de Noordweg. Wel drie geitjes, in het weitje van de overbuurman. Het hele dorp komt erop af. Sommige gemeenten ver geten dat dieren een educatieve werking hebben op kinderen. Laat ons toch lekker dieren houden." Want van een échte dierenliefheb ber, die heel goed voor zijn bees ten zorgt, kun je geen last hebben, beweert Maas. Van hem tenminste niet. „Stinken doet het hier niet, want ik zorg gewoon dat er geen door Theo Ciele MIDDELBURG - Bij de presentatie van de Middelburgse wijkplannen voor 2009 heeft wethouder Albert de Vries de vraag opgeworpen of de wijk- en dorpstafel wel de stap moet maken van daadwekelijke wijkaanpak naar wijkontwikke- ling. Hij deed dit na de ervaring in Nieuw- en Sint Joosland, waar een programma voor het 'dorp van de toekomst' is opgezet en de Middel burgse wijk Griffioen waar op dit moment wordt gewerkt aan 'de wijk van de toekomst'. modder komt. Ja, die ganzen schet teren wel eens. Maar ik weet dat er binnen de bebouwde kom ook an dere geluiden zijn, waar buten last van kunnen hebben." De 'eendenman' raakt er helemaal gefrustreerd door. Want waar be moeit de overheid zich toch mee? „Ik erger me zó aan die knel- en knevelwetten die onze hobby in perken. Ze worden opgesteld door .mensen die niet weten waar ze over praten. Mensen die de dieren In de wijkaanpak benoemen de 'ta fels' projecten die met een beetje goede wil op korte termijn uitge voerd kunnen worden. Die zijn te vinden in de wijkplannen die de ze week huis-aan-huis verspreid worden. Het gaat dan bijvoorbeeld om de speeltuin aan de Baarsjesstraat in 't Zand, de vernieuwing van de Van Cittersweg in Arnemuiden, de aanleg van een jeu de boules- baan voor Palet in Zuid en een ska- tebaan in Sint Laurens. Bij het ontwikkelen van ideeën voor het dorp of de wijk van de zielig vinden. Zij hebben altijd de grootste mond. Ik weet wel, als die wet ook in Middelburg komt, dan ben ik hier weg." Maas komt vanavond, samen met de secretaris van de kleindierenver- eniging, inspreken in het Vlissing- se stadhuis. Ook al hoeft de raad geen goedkeuring meer te verle nen; de heren proberen die toch te beïnvloeden. Maas heeft goede hoop. „Ik heb namelijk gehoord dat er een duivenmelker bij zit." toekomst wordt de realiteitszin weieens uit het oog verloren, is de ervaring van De Vries. Als voorbeeld noemde hij de rond weg door de Griffioen. Dat is niet alleen een zaak van de wijk zelf, maar ook van de andere Middel burgers die de weg gebruiken. „Er spelen soms hogere belangen dan het belang van één bepaalde wijk." Bij het maken van wijkplan nen zou De Vries ook partijen als de politie, de wooncorporatie Woongoed en het maatschappelijk werk SWM willen betrekken. „Dan verbreed je de aanpak." Helpende handen voor mooie tanden. Lesprijs 33,50 voor 50 minuten Pakket vanaf 1.036,- incl. examens ook 10-daagse en 8-weekse opleidingen Telefoon (0113) 22 07 13 www.accent-rijopleidingen.nl DOMBURG - Kika, de kankerstich ting voor kinderen, organiseert een benefietconcert in Domburg. De artiesten Alwin, Annemarie, Kevin de artiest, de band D.i.T. en Lesly Wiiliams zullen op 19 april vanaf 14.00 uur optreden in thea terzaal De Parel aan de Babelweg. Voor de kinderen zijn er in de pau ze ook allerlei activiteiten. Zo komt er een googelaar en kunnen ze geschminkt worden. De artiesten treden belangeloos op en ook al het materiaal is gespon sord. De volledige opbrengst van het concert gaat dan ook naar Ki ka. De voorverkoop van de kaar ten is begonnen. Normale kaarten kosten 22,50 euro. Aan de kassa is dit 25 euro. Ook zijn er vipkaarten te koop voor 55 euro. Dit is inclu sief een hapje en een drankje en een goodybag. www.kikazeeland.nl. Belastingdienst int bij 31 automobilisten 1,2 ton aan schulden. door Henk Postma VLISSINGEN - De belastingdienst deed gisteren goede zaken in Vlis singen en Middelburg. Tijdens ver keerscontroles op drie plekken is bij 31 automobilisten een totale be lastingschuld geïnd van 119.135 eu ro. Dat gebeurde onder meer door be slaglegging op vijftien voertuigen. Daarvan werden er dertien wegge sleept. Achttien andere bestuur ders konden dit voorkomen door ter plekke hun openstaande belas tingschuld te voldoen. De actie was op touw gezet door het interventieteam axi-taxi van de politie en de belastingdienst. Er werden 2500 voertuigen staande gehouden. Daarbij werd speciaal ook op taxi's gelet. Er werd onder andere gekeken of de belasting op personenauto's en motorrijwielen (bpm) was betaald Ook werd gecontroleerd op taxiver gunningen, taxi-chauffeurspassen, accijns op brandstoffen, voertuig papieren, apk-keuring, dragen van autogordels en aanwezigheid van identiteitspapiereh. De politie schreef zestien bekeurin- Tijdens verkeerscontroles op drie plekken in Vlissingen en Middelburg regende het gisteren schuldvereffeningen, be keuringen en waarschuwingen. gen uit wegens verlopen apk-keu- ringen, niet dragen van de autogor del, niet-handsfree bellen, rijden met te donker getinte autoruiten en ontbreken van het kentekenbe wijs. De Belastingdienst onderwierp vier taxi's aan een nadere inspec tie. Daarbij is een taxi in beslag ge nomen. De douane deelde vier waarschu wingen uit voor onterecht rijden in een voertuig met een buiten lands kenteken. Mochten betrokke nen daar een tweede keer op wor den betrapt, dan zal de douane als nog een naheffing BPM, plus een boete opleggen. Tijdens de controles werd verder nog een auto aangetroffen waar van het kenteken was geschorst. Bonaparte Tapijt -10% Korting Ado Stoffen -10% Korting Dekbedden Kussens -10% Korting Vinyl Lethem -10% Korting Quick Step Laminaat - 5% Korting Brezza Matrassen - 5% Korting Met omruilgarantie Stoffen van Leffring de Wilde -10% Korting AKTIE: CINDERELLA DEKBEDOVERTREKKEN 1 l/l/;; -.-.r, 1 vv,j rcicu/ycu Minderhoud Wonen i minderhoud wonen Zuidstraat 116 4361 AJ Westkapelle www.minderhoudwonen uconui'c/y auvicd aai i iiuic>::: m Openingstijden: Ma. t/m vrij. van 9.00 - 17.30 uur 1 Zat. van 9.00 - 16.30 uur 0118-571212 Piet Maas in zijn tuin vol uitheemse eenden. „Laat ons toch lekker dieren houden. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23