Fout politie Vlissingen stort vrouw in ellende mSlKX'T Uté zet wereldwijd IK RUiL Ruim 16.000 euro voor museum Polderhuis Ëiü Middelburger vrijgesproken Camping Westkapelle kan na elf jaar juridische strijd verhuizen I jagi 1 8 Donderdag 12 februari 2009 PZCW door Theo Giele MIDDELBURG - Het weren van het vrachtverkeer op de Stationsbrug in Middelburg en het aanpassen van het kruispunt met de Blauwe- dijk heeft de veiligheid van fietsers verbeterd. Deze conclusie' trekt DTV Consultants na gesprekken met Fietsersbond, de politie en uit eigen waarneming. Nadat een fietsster in 2006 was ver ongelukt op de brug, besloot de ge meente in overleg met de eigenaar, de provincie Zeeland, maatregelen te nemen. De brug kreeg de aan blik van Tietsstraat' waarop nog wel personenauto's en streekbus sen mochten rijden. Maar de brug werd taboe voor vrachtwagens, tractoren en andere zware jongens. Op basis van harde cijfers durft door Carla van de Merbei WESTKAPELLE - „Natuurlijk zijn we blij", zegt Annelies Boogaard van camping Moens in Westkapelle. De camping mag nu echt verhui zen van de K. de Vosweg naar de Joossesweg. Dat heeft de Raad van State bepaald. Met de uitspraak van de Haagse be- stuursrechtbank komt 'een einde aan de jarenlange juridische strijd tussen de camping en de nieuwe buren. Camping Moens wil al lang verhuizen naar de nieuwe stek om dat daar ruimte is voor uitbrei- ding. De Vereniging van Eigenaren Zui- derstrand en Joossesweg ziet de komst van de grote camping niet door Carla van de Merbei WESTKAPELLE - Dijk- en oorlogsmu seum Polderhuis in Westkapelle krijgt van het ministerie van Volks huisvesting, Welzijn en Sport (VWS) een subsidie van ruim 16.000 euro. Het geld is bestemd voor het project Memories to share. Met de ruim 16.000 euro kan het museum de benodigde software la ten ontwikkelen, bestanden laten digitaliseren en vertalingen laten maken voor het project. Ada van Hoof van het Polderhuis kreeg dinsdag bericht van het mi nisterie dat haar verzoek om subsi die wordt gehonoreerd. „VWS heeft via het subsidieprogramma 'Erfgoed van de oorlog' 2 miljoen DTV Consultants nog geen defini tieve conclusie te trekken. Er zijn alleen cijfers uit 2007 beschikbaar. In dat jaar waren er vier ongeval len zonder dat daarbij slachtoffers vielen. De Fietsersbond heeft nog wel wensen. De brug functioneert nog niet als fietsstraat zolang au to's fietsers links of rechts passe ren. Verder is het voor fietsers die naar de stalling bij het busstation willen onduidelijk hoe ze zich moeten opstellen om de Kanaal- weg over te steken. Deskundigen pleiten verder voor een groene golf voor fietsers zodat ze niet op of net over de brug hoeven te wach ten. Wethouder Frank Streng zegt dat er nog geen reden is om trots te zijn op de situatie op en rond de brug. „We zijn er nog niet." zitten en wist de plannen via juri dische procedures elf jaar te vertra gen. Vorig jaar april verklaarde de rechtbank in Middelburg de be zwaren ongegrond. Vervolgens ging de vereniging tegen deze uit spraak in beroep bij de Raad van State. Nu, bijna een jaar later, heeft camping Moens groen licht voor verhuizing en uitbreiding. „We hadden op deze uitspraak ge hoopt", zegt Boogaard. „Maar na elf jaar word je toch wel voorzichti ger. Nu kunnen we eindelijk ver der. We hopen over een aantal we ken te beginnen met de werkzaam heden. Nog deze zomer of dit na jaar willen we de eerste gasten op de nieuwe plek ontvangen." euro te vergeven; er was voor 11 miljoen aangevraagd." Museum Polderhuis schenkt met Memories to share aandacht aan persoonlijke herinneringen aan de Tweede Wereldoorlog. Daarbij wordt samengewerkt met het Im perial War Museum in Londen, het Royal Marines Museum in Portsmouth en sinds kort ook met het Haus der Geschichte in Bonn en het Bundes Archiv in Koblenz. In zowel het Polderhuis, de Britse musea als het Haus der Geschichte wordt komt een touch screen te staan waarmee bezoekers vanaf 2 oktober herinneringen aan de oor log kunnen beluisteren, bekijken en lezen. Van Arnemuiden tot Ghana, van Canada tot Australië - overal waar benzine wordt getankt, staan prijzenborden die in Middelburg zijn gemaakt. Door de sociale werkplaats van Lété. door Maurats Sep Met grote precisie prikt een mede werkster van Lété rode ledlampjes in een groene print plaat. Een paar werkbanken verder soldeert een dame de volgende ele- mentjes vast. Als de lampjes op MIDDELBURG - Een 48-jarige Mid delburger is gisteren door de Mid delburgse rechtbank vrijgesproken van mishandeling van zijn zus. Volgens het Openbaar Ministerie zou hij op 17 augustus 2006 zijn zwangere zus hebben getrapt. Daarbij zou haar placenta bescha digd zijn, zodat haar kindje een ernstige hersenaandoening kreeg en een week na de geboorte stierf Volgens de rechtbank is het Open baar Ministerie er niet in geslaagd het overtuigende bewijs te leveren dat die bewuste dag, noch de da gen daarvoor of daarna, er ook maar iets verkeerds gebeurd is. Om die reden vond de rechtbank dat de Middelburger niet langer vervolgd kan worden en sprak hem dan ook vrij. hun plek staan en alle printplaten in hun stalen behuizing zitten, la ten ze zien hoe duur de benzine is van Shell. Of van Total, Tinq, Tan go of welke benzinepomp dan ook. Of die nu langs de Zeeuwse snelweg bij Arnemuiden staat, of op de evenaar in Ghana. De digitale prijzenborden voor benzinepompen die de sociale werkplaats in Middelburg maakt, gaan de hele wereld over. Op drachtgever is Bever Innovations in Zierikzee, dat ze weer levert aan lichtreclameproducenten in Duits land en Maleisië, die de borden op hun beurt weer leveren aan de oliemaatschappijen. „Wij deden al het onderhoud van zulke borden voor anderen, maar wij vonden dat we ze zelf beter zouden kunnen maken", vertelt di- door Frank de Klerk DEN HAAG - Omdat de Vlissingse politie er 'een rommeltje' van had gemaakt, eiste het Openbaar Minis terie gisteren bij het Hof vrij spraak van een 38-jarige vrouw. Vier jaar geleden was de vrouw be trokken bij een schermutseling bij haar voordeur. Drie mannen kwa men kleding terugeisen van haar dochter. Eén van die mannen raak te toen gewond aan het hoofd. Vol gens het proces verbaal was hij door de vrouw met een balk gesla gen. De vrouw houdt vol dat ze slechts met de balk had gedreigd. De hofaanklager geeft de vrouw het voordeel van de twijfel omdat het proces verbaal niet klopte. Een recteur Remko Delfgaauw van Be ver Innovations. „In 2004 zijn we begonnen met het project Leds do it. Omdat Lété al eens bij ons had geïnformeerd naar opdrachten, was het contact snel gelegd. Want wij willen geen fabriek oprichten, wij doen alleen het productiema nagement. Wij steken de intelligen tie in het product." En Lété heeft 'de handjes' om het te maken, vertelt Wim Berrevoets, bedrijfsleider productie van de Walcherse werkvoorziening. Ge middeld werken vijftig mensen aan de productie van de prijzen borden en de bakken waarin ze zit ten. Lété doet bijna alles zelf:" alu minium kasten maken, printpla ten in elkaar zetten, prijzenborden monteren en testen. Directeur Jos Rijk: „We hebben er een aparte projectorganisatie voor opgezet en extra machines gekocht. De ene week moeten we twintig displays leveren, de volgende week 150. Het hangt dus van de opdracht af hoeveel mensen we inzetten. Dat kan ook, want wij kunnen men sen van de ene naar de andere af deling verplaatsen. Die flexibiliteit is onze kracht." Lété is als sociale werkvoorziening afhankelijk van de mensen die ze binnenkrijgt. De kwaliteit van het personeel is daardoor heel wisse lend. „Het eindproduct van de digi tale prijzenborden is hoogwaardig, maar we moeten het maken met mensen met zeer uiteenlopende kwaliteiten", zegt Berrevoets. Dat dat lukt en tot een wereldwij de levering leidt, maakt het bedrijf extra trots op de order. Bever be- hoort inmiddels tot de top-vijf van de commerciële klanten' en is zo uitgegroeid tot een visitekaartje van Lété. Vanwege de omvang van de opdracht is de ruimte waarin de displays in elkaar worden gezet, al verdubbeld. „Flet is geen lijnpro- ductie, iedereen maakt zijn eigen bak", legt werkleider assemblage René Carbaat uit. „Hier komt alles samen en hier doen we ook de kwaliteitstesten. Of alle lampjes branden, of de software werkt. Het duurt twintig minuten om een kleine prijzenbak m elkaar te zetten, drie kwartier om een grote te maken." Bever-directeur Delf gaauw looft de kwaliteit van Lété. „Goede tarieven en ze zitten dicht bij. Het klikt vanaf het begin." Zie ook de video op www.pzc.nl eerste versie zou op het politiebu reau zijn kwijtgeraakt en later op nieuw onjuist zijn opgesteld. De betrokken agent werd veroordeeld wegens meineed, maar later vrijge sproken omdat hij het niet 'opzet telijk' deed. Op basis van het proces verbaal werd de vrouw (inmiddels ver huisd naar Sint Willibrord) veroor deeld tot 270 euro boete. Daardoor raakte ze haar baan kwijt bij de ca tering van de rechtbank in Middel burg. Ze zou er ook een maag zweer aan hebben overgehouden. „Door toedoen van de politie zit ze nu al vier jaar in de ellende", zei haar advocaat. De uitspraak volgt over twee weken. Februari2009 Tot €25,- inruilkorting op de aanschaf van een nieuwe BK pan! ^jjfy Verkrijgbaar bij de betere huishóudspeciaalzaaken bij hhbqqhb cook co't'i-.i--1 [-<< V&D Bij de afdeling elektronica worden onder meer de printplaten voor de dis plays opgebouwd en gecontroleerd. Het Shell-station langs de A58 bij Arnemuiden heeft een digitale display dat door Lété in Middelburg is gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20