PZC Kliniek in Mortiere of Vrijburg WALC 18 en 19 17 22 Sleutelwerkplaats staat open voor jongeren deDRVKKERY Marktsi Middelburg T0118886886 Luistertoets Sociale werkplaats Lété zet wereldwijd prijzen op de pomp Donderdag 12 februari 2009 Aluminiumsmelter Zalco wil 500 man korter laten werken Tip? walcheren@pzc.nl Medisch Centrum Zeeland kan in januari 2012 deuren openen. door Emile Calon VLISSINGEN - Vrijburg of het zuid oostelijk deel van de Mortiere (tus sen A58 en de Mortiereboulevard). Die locaties, op Vlissings grondge bied grenzend aan Middelburg, heeft directeur Arnold Slik van Da- vaci op het oog om een Walchers privé-ziekenhuis te bouwen. Het Vlissingse college van B en W heeft deze week kennis genomen van die plannen en ziet voorlopig geen reden ze af te wijzen. Woord voerder Mirjam longejan bena drukt echter wel dat het college nog niet besloten heeft de plan nen van Davaci en een consor tium te ondersteunen. „Daar is het nog te vroeg voor, want we heb ben nog niets concreets gezien." Slik is blij met de positieve hou ding van Vlissingen. De financie ring van het nieuwe ziekenhuis is volgens hem inmiddels ook rond. De oud-Middelburger en directeur van het Zwitserse consultancycon- cern wilde gisteren nog niet de naam van de twee financiers prijs geven noch hoeveel ze bereid zijn ter beschikking te stellen. Wel ver zekerde hij dat hij nog voor de zo mer een compleet en uitgewerkt plan presenteert voor het Zeeuws Medisch Centrum, de naam die Het Medisch Centrum Zeeland kan op 2 januari 2012 in gebruik worden genomen, zegt Davaci. Dit bedrijf komt nog voor de zo mer met definitieve plannen. hij wil geven aan het nieuwe Wal- cherse ziekenhuis. Philips en bouwbedrijf Heijmans zijn vol gens hem partners in het project. Andere namen wilde hij niet noe men. Volgens Slik kan het ZMC, als alles volgens plan verloopt, op 2 januari 2012 de deuren openen. Hij wil samenwerken met het aca demisch ziekenhuis in Gent. Maar het ligt volgens hem ook in de be doeling om met andere gespeciali seerde zorginstellingen samen te werken. Hij doelt dan vooral op oncologie en orthopedagogie. Vol gens hem moet het geen enkel pro bleem zijn om voldoende perso neel voor een nieuw ziekenhuis te vinden. „Als we starten met de of ficiële procedures hebben we nog ruim twee jaar om voldoende mensen te contracteren." Hij sluit samenwerking met Oran ge Cure niet uit. Die financier wil samen met de Vlissingse huisarts Mookhram de Midden-Zeeuwse ziekenhuizen overnemen. Volgens Slik is nieuwbouw echter noodza kelijk om zijn ideeën uit te voeren. MIDDELBURG - De brommer- en scooterzaak van Pieter Remijn aan de Koudekerkseweg in Middelburg loopt al een tijdje, maar sinds gisteren staat de deur ook open voor jongeren die in hun vrije tijd graag sleutelen. Remijn heeft voor hen drie werkplekken ingericht. Een deel van de week worden die ge bruikt door de scholieren die bij Remijn in de leer zijn, onder wie Yamie Rootering (14) uit Oost-Souburg (foto). Op woens dag, donderdag en vrijdag van 15.00 tot 18.00 en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur kunnen alle jongeren er terecht. De sleutelwerkplaats aan de Koudekerkseweg wordt donderdag 5 maart officieel geopend door wethouder Albert de Vries. foto Lex de Meester 0 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu bloemkoolsoep, gegrilde kip of gebakken camembert en cirruscake 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond 19.30-20.30 uur Leen de Broekert over Wilhelm Furtwangler (entree €8,00) Meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl vrijdag 13 februari 15.30-17.30 uur De Literatuurfabriek over verfilmde literatuur (entree 8,00) zaterdag 14 februari, 15.00-16.30 uur Lost Key on tour Rebelchild en Renée Stevense ZEEUWSE Moordneigingen kreeg ze ervan, die zeventienjarige Zeeuwse. Ter wijl ze haar uiterste best deed om geen woord te missen van de luis tertoets waarmee ze haar cijfer voor Frans hoopte op te krikken, was op de gang een hele bende brugpiepers een feestje aan het vie ren. Of zoiets. Hoe meer ze probeer de zich af te sluiten, hoe minder ze Tip? redactie@pzc.nl zich kon concentreren. Ze besloot haar ouders alvast een beetje voor te bereiden op een grandioze onvol doende en gaf een indringend ver slag van het volstrekt onacceptabe le gedrag van de brugpiepers. Haar moeder had een goed advies. „Als het weer eens rumoerig is bij een luistertoets, moet je gewoon oordopjes indoen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19