valt de basis onder Schorebrug weg blijven we in Goes, op fietsafstand voor de werknemers' COA wil één Zeeuws aanspreekpunt B PZC Woensdag 11 februari 2009 23 triegebied maken. Molenaar Beton- industrie, gespecialiseerd in kleine betonproducten voor het stellen van wapening en bekisting, moet weg. „Voor de rest weten we niks. Niet over het tijdstip waarop we moeten verhuizen en waarheen. Ondertussen zitten we hier klem. Dat is heel vervelend. We groeien. Vorig jaar wilden we daarom bij bouwen. Dat mocht niet. Nu zijn we intern het één en ander aan het veranderen, waardoor we onze productiecapaciteit toch kunnen uitbreiden." Haringman Betonwaren is het an dere, moderne betonbedrijf dat in het haven- en industriegebied van Goes op de schopstoel zit. Haring man valt onder de De Hoop-groep in Terneuzen. De Hoop is een con cern met ruim veertig dochterbe drijven en deelnemingen, waaron der ook betonmortelcentrale VTO in Vlissingen-Oost. Wil De Hoop daar heen met Haringman of geeft het concern toch de voorkeur aan Schorebrug? „We geven geen reac tie", hult een woordvoerder van De Hoop zich. in stilzwijgen. „Dat doen we nooit naar de media. De raad van bestuur heeft er geen be hoefte aan." Wat de hoofdkandidaat voor Scho rebrug wil, blijft dus onduidelijk. Secretaris Ad Openeer van de On dernemersvereniging Reimerswaal had dat graag anders gezien. Want wat Haringman doet, is cruciaal voor het al dan niet doorgaan van Schorebrug. Openeer zou het zeer betreuren als het natte bedrijven terrein wordt afgeblazen. „In Midden-Zeeland is gebrejc aan ha vens voor de binnenvaart en - niet te vergeten - zes bedrijven uit Rei merswaal hebben interesse in Schorebrug." Openeer noemt met name Yerseke Engine Services, kortweg YES. „YES moet nu naar Antwerpen om scheepsmotoren in te bouwen. Dat zou mooi in Schorebrug kunnen." Openeer sluit zelfs niet uit dat Reimerswaal- se bedrijven vertrekken, als Schore brug wordt afgeschoten. „Dit zou een gemiste kans zijn." Ondanks de onzekerheid over zijn toekomstige werkplek, maakt laco Molenaar zich niet zenuwachtig. „We hebben dan niets te vertellen, maar van de andere kant: we heb ben alle tijd. Als het aan mij ligt, blijven we nog zeker twintig jaar in Goes zitten." Molenaar Betonindustrie zit voorlopig goed in het Goese haven- en industriegebied en denkt nog niet aan verkassen. foto Willem Mieras Dienst oud-katholieken in Grote Kerk Goes GOES - De oud-katholieke gemeen schap in Zeeland houdt zaterdag een kerkdienst in de dagkapel naast de rooms-katholieke Grote of Maria Magdalenakerk aan de Singelstraat in Goes. Voorganger is pastoor J. van Handenhoven, die belast is met de pastorale zorg voor de oud-katholieke statie Zee land. De dienst begint om 10.30 uur. Er is in de provincie elke twee de zaterdag van de maand een oud-katholieke viering. Daarnaast zijn er ook regelmatig huiskamer bijeenkomsten. Europarlementariër bij ZLTO Noord-Beveland KORTGENE - De afdeling Noord-Be veland van de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie (ZLTO) houdt dinsdag 17 februari de alge mene ledenvergadering in De Ko renbeurs in Kortgene. De ZLTO heeft Europarlementariër Esther de Lange gestrikt voor een uiteen zetting over actuele Europese land bouwzaken, het Europese natuur beschermingsproject Natura 2000 en gewasbescherming. De Lange zit voor het CDA in het Europees Parlement. Zij trapt om 19.30 uur de ledenvergadering af door Frank Balkenende GOES - Het Centraal Orgaan op vang asielzoekers (COA) zou graag één Zeeuws aanspreekpunt heb ben voor de vestiging van nieuwe asielcentra, zodat het niet met elke gemeente afzonderlijk zaken hoeft te doen. Zo'n aanspreekpunt kan de provincie zijn. Het CÖA signaleert het laatste jaar weer een toename van vluchtelin gen die in Nederland asiel aanvra gen. De dienst moet dus snel de opvangcapaciteit uitbreiden. In Goes wil het COA in juni een tijdelijk opvangcentrum voor drie honderd asielzoekers openen. Als dat er staat, wordt met Goes ver der gesproken over een permanen te vestiging voor minstens vijftien jaar. Het AZC in Middelburg sluit in 2011, maar wordt (tijdig) vervan gen door een ander opvangcen trum. Het COA wil in meer Zeeuwse ge meenten opvangplaatsen schep pen, want de huidige centra zitten tjokvol. Het is handig als er één overheid is die de mogelijkheden daartoe inventariseert en als ver bindingsofficier voor het COA op treedt. Overigens zal altijd nauw overleg met de gemeente noodza kelijk zijn, gezien wensen die in de raad leven en planologische proce dures die nodig zijn voor de bouw van opvangcentra. Overigens kan een permanent asielzoekerscentrum gemeenten voordelen opleveren. Moeilijk te ontwikkelen locaties kunnen mo gelijk wel worden ingevuld met het budget dat het ministerie van Justitie voor de bouw van opvang centra beschikbaar stelt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57