Nadal warmt op met nederlaag Fase plaatst zich op 1000 meter Kleintjes Klassiek LEZERSE^TRA PZC Stene Brug draagt" zege op aan Rijn Bennie Provoost blijft in de race B PZC Dinsdag 10 februari 2009 [33 Spanjaard verliest in Rotterdam eerste ronde van het dubbelspel. door Gertjan van Geen ROTTERDAM - Verliezen is Rafael Nadal niet gewoon. Ook in het dubbelspel niet. Het is weliswaar niet zijn stiel, maar hij staat deson danks zijn mannetje. Het dubbel dat hij gisteren in Rotterdam met zijn Mallorcaanse maatje Ignacio Coll-Riudavets afwerkte, gebruikte hij slechts als opwarmer voor zijn optreden in het enkelspel morgen avond. Nadal wilde een wildcard voor het hoofdtoernooi en toernooidirec teur Richard Krajicek was niet te beroerd om die aan de pu bliekstrekker van het 36e ABNAM- RO World Tennis Tournament te gunnen. Zijn service is er niet voor gemaakt en aan volleren heeft Na dal een broertje dood. Niettemin mogen zijn kwaliteiten, als er nog drie anderen op de baan verschij nen, niet onderschat worden. Na dal won als prof meer dubbels dan dat hij er verloor (73 om 45), heeft vijf titels (waaronder die in Doha begin dit jaar) op zijn naam staan en is terug te vinden op de 79ste plaats van de wereldranglijst. Toch was hij met Coll-Riudavets op voorhand natuurlijk kansloos (6-3, 6-4) tegen het gelouterde Franse koppel Arnaud Clement/Michael Llodra, die in Ahoy' zijn titel in het enkelspel ver dedigt. Maar als de nummer 1 van de we reld een verzoek indient, ben je als toernooidirecteur natuurlijk gek om zoiets te weigeren. Krajicek weet heel goed dat hij de sterren 'Ik dubbel in de eerste plaats voor de lol, in de tweede plaats om te wennen' op zijn toernooi met de nieuw ver worven 500-status - de derde cate gorie op de ATP-kalender na de vier Grand Slams en de negen toer nooien in de Masters Series, nog net even iets meer in de watten moet leggen dan de overige spe lers. Nadal hield er een heel simpe le filosofie op na. „Ik dubbel in de eerste plaats voor de lol, in de tweede plaats om te wennen aan de omstandigheden, en ten derde om een vriend te helpen." De 21-ja- rige Coll-Riudavets, niet tussen de beste 500 spelers van de wereld te rug te vinden, had hem op Mallor- ca geholpen bij zijn voorbereidin gen op de Australian Open. „Een jonge speler met talent", zei de slechts vijftien maanden oudere Nadal vaderlijk. Hij had zijn zesde grandslamtitel ingetogen gevierd. „Met wat vrien den en familie op Mallorca, dat is alles. In tennis is het heel simpel. Als je verliest heb je een week la ter een nieuwe kans. Als je wint, heb je geen tijd om er lang bij stil te staan. Daarnaast was ik erg moe." EINDHOVEN/BREDA - Schaatsster Anouk Fase uit Sint Annaland heeft zich geplaatst voor het NK af standen voor junioren B. Dat toer nooi is op 7 en 8 maart in Breda. Fase verdiende in Eindhoven een startbewijs op de 1000 meter. Ze reed de afstand in 1.26,76. Op def 500 meter noteerde ze 43,44, wat nog niet goed was voor kwalifica tie. Ook op de 1500 meter, waarop ze in Breda 2.14,42 reed, heeft, ze zich nog niet verzekerd van deelna me. Middelburger Niels Mesu is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen. De schaatser richtte zich in Breda voornamelijk op de 3000 meter, maar kwam met 4.21,87 tekort. GOES -■ De driebanders van De Ste ne Brug leden afgelopen week een zwaar verlies als gevolg van het overlijden van teamcaptain Ries Rijn. De 8-o-zege op het bezoeken de Smikkelhoek/Marielux werd dan ook aan hem opgedragen. Het viel de thuisploeg zwaar de*" strijd tegen de Dordtenaren te la ten doorgaan een dag na de crema tie van hun vriend en teamgenoot. Met een minuut stilte werden de partijen aangevangen en het ver- lies voor even van zich afgeschud. Het werd een gemakkelijke en rui me overwinning op de degradatie kandidaten. BEEKBERGEN - Bennie Provoost blijft in de race voor een plaats in de finale van het NK dammen. Hij speelde in de halve finale een pri ma partij tegen Willem Leijenaar, maar zijn voordeel bleek niet toe reikend. Ook het duel tegen zijn concurrent Wouter Ludwig eindig de Vreedzaam'. Eén ronde voor het eind deelt Provoost met Wim van der Kooij en Ludwig de twee de plaats. Kleintjes Klassiek is een unieke collectie klassieke muziek van 5 cd's, die inspeelt op verschillende gemoedstoestanden (blij, relaxed, boos, verdrietig, moe). Elke cd bevat ook een kleurrijk geïllustreerd 24 pagina's tellend boekje. Met achtergrondinformatie, praktische tips en ervarin gen van andere ouders. BON KLEINTJES KLASSIEK Hierbij bestel ik; (aantal) x 'Kleintjes Klassiek' a 14,95 per stuk VOORLETTERSVOORNAAM NAAM OM Ov Adviesprijs 39,95 1 Lezersprijs 14,95 *exclusief€ 4,95 verzendkosten. De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. I GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener Nieuwsmedia BV om eenmalig het verschul digde bedrag af te schrijven. Bank-/girorekening Handtekening H ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel *exclusief verzendkosten 4,95 Stuur de volledige in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Webwin kel, o.v.v. 'Kleintjes Klassiek', Postbus 130,8200 AC Lelystad De PZEgaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op site informatie die u aan ons verstrekt is de. Wet 8eschermicig,Persoonsgegevensvan.toèp3Sssng.. In het colofon van de kranten op wsvt.pzc.nt treft u nadere informatie aam. Rafael Nadal moet samen met Ignacio Coll-Riudavets (links) het onderspit delven tegen Arnaud Clement en Michael Llodra, foto Rick Nederstigt/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87