Train je Hersenen Zhou doet intrede bij PSV Angelo van der Veeke heeft een brede selectie LEZERSE^TRA PZC Houd uw brein fris en jong j2 J_Dinsdag 10 februari 2009 PZC Het is mogelijk om dagelijks een paar snelle oefeningen uit te voeren, die uw geheugen trainen en zorgen dat u alert en vitaal blijft. Ook kunt u een compleet trainingsprogramma volgen waarbij de computer iedere dag een aantal oefeningen uitzoekt. Met de Brain Test volgt u wekelijks de vorderingen. Als extra hersenkraker kunt u ontelbare Sudoku en Kakuro puzzels maken. Adviesprijs 35,99 1 Lezersprijs 17,95 exclusief verzendkosten 4,95 Meer informatie en bestellen i; bestel i opwww.pzc.nl/webwinkel De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON TRAIN JE HERSENEN BOX Hierbij bestel ik(aantal) x de Train je Hersenen box a 17,95* VOORLETTERSVOORNAAM NAAM OM Ov GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckaroo Payment Service om in opdracht van Wegener Nieuwsmedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIROREKENING exclusief verzendkosten van 4,95. Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. Train je Hersenen box, Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. Chinese middenvelder krijgt bij Eindhovense club nummer 19. EINDHOVEN - Het was koud, het was nat en na een dik uur trainen had Zhou Haibin het gisteren wel gehad. Even moest hij naar adem happen om bij te komen van alle veranderingen in zijn leven. Zaterdagochtend verliet hij China, zondag bezocht hij Volen- dam-PSV en gisterochtend stond hij met een stevige jetlag op het trainingsveld van De Herdgang. De nieuwste aankoop van PSV wordt vanmiddag medisch ge keurd en krijgt daarna zijn nieuwe werkkleding overhandigd door Willy van der Kuijlen. Zhou, zoals zijn familie- en voet- balnaam luidt, zal bij PSV het shirt met rugnummer 19 gaan dra gen. PSV sloot gisteren een éénja rig contract af met Zhou. Daarin is een optie opgenomen voor nog eens 2,5 jaar. Volgens technisch ma nager Adrie van Kraaïj is bewust gekozen voor de termijn van een jaar. „In die periode krijgt hij alle kans zich te bewijzen. Als je hem vastlegt tot het einde van dit sei zoen is hij misschien nog niet eens echt gewend op het moment dat je een beslissing moet nemen", refereert Van Kraaij aan de lange acclimatiseringsperiode die bij voorbeeld Park Ji-sung in het verle den nodig had. Zhou is in eigen land een topspe- ler. Misschien zelfs wel de grootste vedette van zijn generatie, zo zeg gen insiders. Óndanks zijn relatief jonge leeftijd (23) speelde hij al 35 A-interlands. Daarnaast was hij aanvoerder van het Olympisch elf tal. Met zijn club Shandong Lu- neng Taishan veroverde Zhou twee landstitels in de laatste drie jaar. Lesley Kerkhove klaar in Albufeira ALBUFEIRA - Tennisster Lesley Kerk hove is er niet in geslaagd door te dringen tot het hoofdschema van het ITF-toernooi van Albufeira. De Zierikzeese strandde in de vier de ronde van de kwalificaties. Kerkhove kreeg gisteren in de der de ronde een walk-over. Bij het in spelen gaf haar tegenstandster op met een rugkwetsuur. In de vierde ronde verloor ze vervolgens in drie sets: 6-3 2-6 6-4. Skiester Vonn wint WK-titel afdaling VAL D'ISERE - Skiester Lindsey Vonn heeft gisteren haar tweede wereldtitel in Val d'Isere veroverd. De Amerikaanse was de beste op de afdaling. Vonn, die eerder de wereldtitel op de super-G binnenhaalde, bleef de pas 17-jarige Zwitserse Lara Gut en de Italiaanse Nadia Fanchini voor. Aksel Lund Svindal won de we reldtitel op de super-combinatie. Hij troefde Julien Lizeroux af Overwinningen voor Van Liere en Bleijie HEINKENSZAND - In manege Stal Vermue streden in Heikenszand de ruiters uit klasse Li en B paar den en pony's. De combinaties van het organiserende Allround wisten het thuisvoordeel optimaal uit te buiten. Dinja van Liere toonde zich met Zibbeddy's Way de beste bij de paarden Li. In de klasse B paarden ging het Goud naar Doenja Bleijie met NT Stijn. Duel Noord-Bevelandse voetbalselectie afgelast GOES - De vriendschappelijke voet balwedstrijd tussen de Noord-Be- velandse selectie en de Schouwse selectie onder 23, die voor morgen gepland was, is afgelast. Op het veld van Bevelanders in Kamper land kan vanwege de regen niet ge speeld worden. Thomas Ridder, die na vier jaar de Noord-Beve- landse selectie nieuw leven wilde inblazen, hoopt dat de teams el kaar later nog kunnen treffen. Kees de Smit trainer Hansweertse Boys HANSWEERT - Kees de Smit is vanaf volgend voetbalseizoen hoofdtrai ner bij Hansweertse Boys. De 44-jarige trainer verruilt de re serves van Kapelle voor de zon- dag-vijfdeklasser. Kees de Smit wordt bij Hansweertse Boys de op volger van Ron Amperse, die naar Colijnsplaatse Boys vertrekt. Hans weertse Boys bekleedt momenteel de eerste plaats in de 5e klasse B van het zondagvoetbal. Sprintzege McEwen in Ronde van Mallorca CALA MILLOR - Robbie McEwen heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Mallorca in de sprint in zijn voordeel beslist. De Australiër was de snelste na een rit over 176 kilometer, met start en fi nish in Cala Millor. Hij versloeg zijn landgenoot Graeme Brown. Zondag was McEwen in de eerste etappe nog afgetroefd door zijn Belgische ploeggenoot bij Katusha, Gert Steegmans. Duivenmelker uit Clinge is terug van weggeweest. door Fred Rabout CLINGE - In de jaren tachtig zag An gelo van der Veeke als 'jonge gast' hoe de duiven van zijn overleden opa Theofiel Dobbelaer in het toenmalige duivenlokaal van St. Jansteen werden geveild. Hij zag dat met lede ogen aan. Er bleven er een paar over. Niemand wilde die hebben. Kleinzoon Angelo wel. Van der Veeke was de koning te rijk. Ondertussen is hij - met wat horten en stoten - duivenmelker geworden want tussen duivenhou- der en duivenmelker zit een we reld van verschil. Niet alleen in de laatste zes letters. Het seizoen 2008 was hij ineens weer terug van weggeweest nadat hij drie jaar daarvoor wegens privé-omstandig- heden was gekapt met de dui vensport. Die Angelo van der Veeke is ondertussen 44 jaar. Woonachtig in Clinge. Werd afge lopen seizoen Zeeuws kampioen op de over nachtfond. Van beroep internationaal vrachtwagenchauf feur. Niet het ideale beroep voor ie mand die de duivensport beoe fend. Zijn naam gaat het archief in als kampioen op de grote fond Af deling Zeeland 2008, maar dat zou nooit gebeurd zijn zonder zijn partner Annet geeft hij grif toe. „Mijn beroep betekent dat er lange dagen gemaakt worden, dat er niet altijd tijd is voor de duiven en op die momenten is Annet er altijd. Zij verzorgt de renstal door de 'Zonder haar was ik geen duivenmelker meer, hoewel het mijn grote hobby is' week. Voedert, maakt de hokken schoon, verzorgt de trainingen. Zonder haar was ik wellicht geen duivenmelker meer, hoewel het mijn grote hobby is." Van der Veeke won in 1996 het provinciale dagfond concours van uit Argenton. „Met een geschelpte jaarling duivin", weet hij nog. „In die periode deden mijn duiven het erg goed op de dagfond. Daar kwam op een gegeven moment de klad in. Ze vlogen geen platte prijs mee. Ik gooide alles op Bordeaux en ze kwamen gelijk knap naar huis. Vanaf dat moment ben ik ei genlijk 'overnachter' geworden." Tot hij dus drie jaar geleden ande re zaken aan zijn hoofd kreeg dan de duiven. De microbe bleef woe keren. Er kwam op zijn nieuwe adres weer een klein duivenhokje met wel volwaardig uitgegroeide duiven. Het hokje werd groter en in 2008 was hij er weer gereed voor. En hoe! Van de vijf over- nachtconcoursen won hij er in rayon 3 maar liefst vier. In een rayon waar toch geen kleine jon gens zitten op dit speltype won hij St. Vincent, Montauban, Tarbes en Bordeaux. Met name St. Vincent (eerste, zesde, negende, dertiende en vijftiende) en Bordeaux (eerste twee prijzen) waren knappe uitsla gen. Ópvallend is dat hij zijn rayon zeges met vier verschillende dui ven heeft behaald. „Dat betekent dat er meer dan één op mijn hok zit die het kan. Noem het in voet baltermen een brede selectie." Het bezorgde hem de hoogste trede op het podium tijdens de Zeeuwse huldiging in Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86