Voedselbank vraagt steun 'Checkpoint blijft dicht' Ook de Duitsers zijn onder de indruk 'Dode vos educatief materiaal' 'Meer toerisme is goed voor het eiland Tholen' 'Carnavalsgrap in Hulst is smaad' pzc Dinsdag 10 februari 2009 23 Hulpstichting Goed Ontmoet klopt aan bij gemeente Tholen. door Rob Paardekam THOLEN - De West-Brabantse voed selbank Goed Ontmoet probeert voet aan de grond te krijgen in Tholen en heeft het gemeentebe stuur om steun gevraagd. „We wil len alleen horen dat ze achter ons t staan", zegt Yvonne Holland. „Dat is voorlopig alles." De voedselbank heeft inmiddels enkele tientallen cliënten op Tho len. Die moeten hun voedselpak ket afhalen in Bergen op Zoom. Een uitgiftepunt op het eiland zou voor hen een stuk handiger zijn. „We zijn op zoek naar een ruimte, die we één middag per week kun nen gebruiken", zegt Holland. „En liever niet op een plek midden in een dorp. Dat heeft met privacy te maken. Veel mensen worden lie ver niet gezien als ze een voedsel pakket ophalen. Er zit soms toch een stukje schaamte. Een ruimte net buiten een kern, bijvoorbeeld op een bedrijventerrein, zou ide aal zijn." De zoektocht naar een onderko men voert de stichting helemaal zelf Er is onlangs wel een gesprek geweest met de gemeerïte, maar dat was puur bedoeld om woorde lijke steun te krijgen. „Wij zouden het fijn vinden als de gemeente een intentieverklaring tekent waar in ze uitspreekt achter ons te staan en onze doelstelling en werkwijze goed te keuren", legt Holland uit. „Meer vragen wij op dit moment niet." De steun van de gemeente is Wi Voedselbank Goed Ontmoet is in de gemeente Tholen op zoek naar een ruimte die één keer per week kan worden gebruikt om voedselpakketten uit te delen. voor Holland belangrijk, omdat ze graag wil samenwerken met de af deling sociale zaken. „We willen meer dan alleen voedselpakketten uitdelen", legt ze uit. „Nog veel lie ver halen we mensen uit hun si tuatie van armoede. Een goede sa menwerking met de gemeente is dan van groot belang." Wethouder Velthuis kan nog niet zeggen of de voedselbank de ge vraagde ondersteunende woorden krijgt. „We moeten dat bespreken in het college." O Een stelling over dit onderwerp staat op www.pzc.nl/tholen. De Lofzang uit Goes viert 40-jarig bestaan met Urker mannenkoor. door Rob Paardekam GOES - Bij mannenkoor De Lof zang in Goes zijn ze naar eigen zeg gen heel dankbaar. In de eerste plaats vanwege de -veertigste ver jaardag, maar ook omdat het Ur ker mannenkoor Crescendo bereid is om te komen zingen op de jubi leumavond. „Dat koor heeft nu al afspraken staan voor 2011, zo populair is het", vertelt penningmeester Centi- nus Geluk van De Lofzang. „Is het dan niet geweldig dat ze onze avond komen opluisteren?" Het Goese mannenkoor begon veertig jaar geleden met zo'n 25 le den. „Het repertoire bestond enkel uit psalmen", weet Simon de Groot te vertellen. Hij kwam kort na de oprichting bij het koor en is momenteel het langst zittende lid. „We zongen in die tijd a capella. Een beetje noodgedwongen, want we zongen uit een vierstemmen- boek, maar er was geen sterveling te vinden die vierstemmig kon spe len op het orgel." De tijden zijn veranderd. Het koor zingt niet meer a capella en het re pertoire is uitgebreid. De Lofzang brengt nu psalmen, gezangen en vaderlandse liederen. „We leggen nog steeds alles wat we willen zin gen voor aan de kerkenraad van de gereformeerde gemeente", ver telt penningmeester Geluk. „Geluk kig hebben we zelden een blad te ruggekregen met de mededeling dat het niet goed was." Met 79 leden is- het koor momen teel springlevend. „Gelukkig heb ben we -veel jonge aanwas", stelt Geluk. „Heel veel leden zitten tus sen de twintig en dertig jaar. Ons jongste lid is zestien jaar oud." De zangers komen voor een aan zienlijk deel van buiten Goes, mis schien wel zo'n vijftig procent. Ze komen uit onder meer Arnemui- den, Kruiningen en Kapelle. De Lofzang geeft elk jaar een aan tal optredens, meestal een beetje in de buurt, want anders gaan te veel leden niet mee. In de zomer is er meestal een concert in Zoute- lande. „Voor de toeristen", vertelt De Groot. „Die vinden het prach tig. De Duitsers zijn meestal erg onder de indruk." Maar het jaarlijk se hoogtepunt is toch wel de grote zangavond in de Sionkerk, die al tijd op carnavalszaterdag wordt ge- 'We hebben zelden een blad teruggekregen, omdat het niet goed was' houden. „We doen dat om de jeugd een beetje weg te houden van het carnaval", legt Geluk uit. Dat werkt, want er komen altijd heel wat jonge mensen luisteren." Dit jaar heeft de zangavond een extra feestelijk tintje, vanwege het veertigjarig jubileum van De Lof zang. Het Urker visserskoor Cres cendo geeft acte de présence. „We zingen apart, maar zullen ook vier verzen samen ten gehore breng en", stelt Geluk. „Dat wordt vast geweldig. We verheugen ons alle maal erg op deze avond." De zangavond vindt zaterdag 21 fe bruari vanaf 19.00 uur plaats in de Sionkerk aan de Louise de Colig- nylaan. De toegang is gratis. tholen - De meeste bezoekers van de PZC-site, die stemden op een stelling over het toerisme op Tho len, vinden dat nieuwe ontwikke lingen welkom zijn. Liefst 68 procent van de 120 stem mers antwoordde 'eens' op de stel ling 'nieuwe toeristische ontwikke lingen zijn goed voor Tholen'. 32 procent ziet liever niet meer toeris ten naar het eiland komen. Op Tholen zijn momenteel allerlei initiatieven. Een grote jachthaven bij Gorishoek en de uitbreiding van camping De Pluirnpot sprin gen het meest in het oog. Of op de Speelmansplaten iets gaat gebeu ren, is onzeker nu de raad het gro tere plan heeft afgewezen. door Dewi Gigengack MORiAANSHOOFD - Nu ligt het stof felijk overschot nog opgerold in de vriezer van de dierenambulance van Stichting Dierenhulp in Mo- riaanshoofd. Maar deze week gaat een jonge vos, die op 25 januari werd gevon den op de Kraaijensteinweg bij Westenschouwen, naar het infor matiecentrum van de Boswachte- rij. Daar wordt het dier onder zocht en opgezet. „Wij kregen meldingen dat daar een grote rode kater zou liggen", zegt Ria Engelen van de dierenam bulance. „Het bleek een vosje te zijn. Hij was nog helemaal gaaf toen ik hem ophaalde, met een prachtige dikke pluimstaart." Voor zover bekend leven er geen vossen op Schouwen-Duiveland. Boswachter Dirk Fluijt: „We heb ben vaker meldingen gehad over vossen, maar die konden we niet bevestigen. Zelf hebben wij ze nooit gezien." Toch is hij niet verbaasd over de vondst. „Ze leven ook op Tholen en Noord-Beveland, dus waarom niet op Schouwen? Hier is hun bedje gespreid, kippen en eenden lopen hier veel meer los dan bij voorbeeld op de Veluwe." De kans op ziekten is minimaal, denkt dierenarts Ingeborg Buitink. „Zoals alle dode dieren kan het bacteriën bij zich gedragen heb ben. Maar de kans op hondsdol heid is klein. Die ziekte bestaat bijna niet meer in Nederland." Burgemeester Lonink gelast definitieve sluiting van coffeeshop. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Coffeeshops Check point lijkt geschiedenis te worden. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen heeft de definitieve slui ting van de voorziening gelast op basis van de tweede overtreding van de gedoogbeschikking vorig jaar. In het voorjaar van 2008 wer den bij een inval van politie en jus titie in de Terneuzense shop enke le tientallen kilo's softdrugs aange troffen op verschillende plaatsen. In de shop zelf betrof het een hoe veelheid handelswaar die de ge doogde halve kilo ruim overtrof Lonink heeft de aanzegging tot sluiting de deur uitgedaan op basis van proces-verbaal van politie en het OM. De uitbater van Check point, tegen wie nog een onder zoek loopt voor vermeende deelna me aan een criminele organisatie, tekent bezwaar aan tegen de defini tieve sluiting. Volgens Lonink werd dat ook wel verwacht. „Zo lang hij niet door een rechter is veroordeeld, kan hij nog proberen om zijn gedoogbeschikking voor zijn zaak te houden", aldus de Ter neuzense burgemeester. Lonink zal zolang de bezwaarprocedures lopen geen gedoogbeschikkingen verlenen aan andere gegadigden voor een coffeeshop. „Kandidaten zijn er zat, maar voorlopig gaan we niet op verzoeken in." door Harold de Puysseleijr HULST - Horecaondernemer Peter Ummenthum uit Hulst heeft bij de politie aangifte gedaan van smaad door collega-kroegbaas Den ny MacTaggart. Ummenthum voelt zich aangetast in zijn goede naam door de adver tentie die MacTaggart voor zijn ca fé Pimm's Pub liet plaatsen in de carnavalskrant van stichting De Vossen. MacTaggart laat daarin weten dat zijn etablissement tijdens carnaval is omgedoopt tot The Pimm's of Wales en dat er onder meer een gastoptreden is gepland van het Franse komische duo 'Um et Um'. „Zwaar beledigend voor mijn zaak. Dit kost mij klanten", zegt Ummenthum. Hij overweegt ook een civiele procedure aan te span nen tegen MacTaggart en wil dat burgemeester Jan-Frans Mulder diens horecavergunning intrekt. MacTaggart zegt op zijn beurt dat de advertentie bedoeld is als 'een vrolijke knipoog'. „Als iedereen die in de carnavalskrant een sneer krijgt naar de rechter zou stappen, zouden ze het op de rechtbank in Middelburg heel druk krijgen." Jong en oud zingt bij De Lofzang. De jongste zanger is zestien jaar, de oudste tachtig. foto Koor de Lofzang

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81