Minister Glos was het gepest beu WNF slaat alarm over situatie in Amazone NEW YORK mummies ontdekt in Egypte pzc Dinsdag 10 februari 2009 7 in een zondag ontdekt graf in de Egyptische dodenstad Saqqara zijn dertig mummies gevonden. Volgens het hoofd van de Egyptische archeolo gische dienst, Zahi Hawass, is het graf 2600 jaar oud en ligt het op de bodem van een elf meter diepe bron. Acht mummies liggen in sarcofagen, de overige zijn in nissen in een muur geplaatst. Hawass omschreef de plek als 'een opslagplaats voor mummies'. Een medewerker van Hawass, Abdel Hakim Karar, zei dat het gebruik van dergelijke nissen zeldzaam is voorde periode waaruit de mum mies dateren. De meeste mummies zijn slecht gecon serveerd. Archeologen zijn al 150 jaar actief in Saqqara, een uitgestrekte begraafplaats waar ontdekkingen zijn gedaan uit verschil lende perioden. De dodenstad ligt dertig kilometer ten zuiden van Caïro. Supreme Council of Antiquities/AP Zahi Hawass Duitse bewindsman tegen wil en dank stapt per direct op. door onze correspondent AchiMe Prick BERLIJN - Met de 37-jarige baron Karl-Theodor zu Guttenberg (CSU) heeft Duitsland sinds giste ren de jongste minister van Econo mische Zaken ooit. De plotse be noeming werd noodzakelijk nadat minister Michael Glos (CSU) afge lopen weekeinde zijn functie ter beschikking stelde. Glos wilde na de komende verkiezingen in sep tember stoppen met politiek om dat hij dan 65 jaar wordt, luidt de officiële reden. Daarom maakt hij alvast plaats voor nieuw bloed. Er is niemand die dat gelooft. Glos is gestopt omdat hij er schoon ge noeg van had keer op keer door zijn eigen partij voor schut te wor den gezet. „Dit is een geval van pesten op het werk", zei politico loog en CSU-kenner Heinrich Ob- berreuter. De druppel zou een krantenbe richt van afgelopen zaterdag zijn geweest. Daarin speculeert CSU- leider Horst Seehofer openlijk over een opvolger van Glos voor als die er een keer mee zou stop pen. Daarop schreef Glos zijn ont slagbrief en stuurde die aan Seeho fer. Dat was vreemd, want Glos moet zijn ontslag indienen bij bondskanselier Angela Merkel. 'Hij heeft dit probleem doelbewust bij Seehofer neergelegd, uit pure wraak', schreef de krant Der Ta- gesspiegel gisteren. Seehofer werd compleet overval len door het bericht, dat hij van journalisten moest vernemen. Glos had namelijk zijn ontslag brief naar Seehofers privéadres in Ingolstadt gestuurd, terwijl deze in München verbleef Michael Glos werd in 2005 met grote tegenzin minister van Econo mische Zaken. De CSU had nie mand anders en hij kon niet weige ren. Fractievoorzitter Fritz Kuhn van de Groenen noemde hem ooit 'een slaappil op twee benen'. Zijn eigen partijleider Seehofer merkte eens op dat hij bij sommige minis ters af en toe moet kijken of ze niet dood zijn. Iedereen wist wie bedoeld werd. Bij de kredietcrisis was Glos ner gens te bekennen. Die liet hij over aan bondskanselier Merkel (CDU) 'Hij heeft dit probleem doelbewust bij Seehofer neergelegd, uit pure wraak' en de SPD-minister van Financiën Peer Steinbrück. Dat leverde hem veel kritiek op. Zijn positie werd compleet ondergraven. De 37-jarige baron Karl-Theodor zu Guttenberg uit Beieren ver vangt Glos. Hij komt uit een adel lijk geslacht dat al generaties lang politiek bedrijft. Op dertigjarige leeftijd werd Zu Guttenberg in de Bondsdag gekozen en sindsdien geldt hij als een politiek talent. De buitenlandse politiek was zijn ter rein en hij wordt geroemd om zijn talenkennis. Vanuit de Duitse economie werd gisteren gematigd enthousiast ge reageerd op zijn benoeming, want op zijn nieuwe beleidsterrein is Zu Guttenberg relatief groen. Hij kan zich daarbij alleen beroepen op de ervaring in het familiebedrijf in bouwmaterialen dat hij een tijd leidde. Nederland kan grote rol spelen voor grootste regenwoud ter wereld. brasilia - Nederland kan als be langrijke handelspartner van Brazi lië en als de grootste Europese im porteur van soja veel meer doen aan het behoud van de Amazone. De Nederlandse veesector zou minder afhankelijk moeten wor den van onverantwoord geprodu ceerd soja. Ook zou Nederland meer moeten investeren in duurza me projecten en markten. Dat staat in een rapport van het Wereld Natuur Fonds (WNF), dat is opgesteld door wetenschappers van de Universiteit Utrecht en de Vrije Universiteit Amsterdam. De onderzoekers hebben zich vooral op Brazilië gericht. Circa 65 pro cent van het Amazonewoud ligt in dat land. De auteurs van de studie Keeping the Amazon forests standing, die vandaag wordt gepresenteerd, noe men de ontwikkelingen in het Amazonegebied alarmerend. „Het beeld dat we hebben van de Ama zone als een eindeloze, uitgestrek te groene deken, slechts onderbro ken door glinsterende rivieren, klopt nog maar ten dele", aldus de opstellers van het rapport. Het WNF acht de kans groot dat in 2030 bijna 60 procent van het Amazonewoud is vernietigd of ern stig beschadigd. „De uitstoot van koolstofdioxide leidt tot opwar ming van de aarde, hierdoor neemt de hoeveelheid neerslag in het Amazonegebied af en deze droogte beschadigt de natuur nog verder", stelt het WNF. Het WNF wil daarom dat er snel een prijskaartje komt te hangen aan de diensten die het regen woud oplevert. Volgens de opstel lers van het rapport is de uitbrei ding van de veeteelt als vanouds de hoofdoorzaak van ontbossing. Tientallen doden door aanslag in Sri Lanka colombo - Een zelfmoordaanslag van de Sri Lankaanse afscheidings beweging Tamil Tijgers heeft giste ren aan zeker 28 mensen het leven gekost. Negentig mensen raakten gewond. Een vrouwelijke strijder van de Tamil Tijgers zou zich heb ben gemengd onder burgers die het oorlogsgebied in het noorden van Sri Lanka ontvluchtten. Zij bracht zichzelf tot ontploffing bij een controlepost van het leger. Vliegvelden in Parijs dicht wegens storm parijs - De luchthavens in de Fran se hoofdstad Parijs zijn gisteren om 20.00 uur gesloten in verband met een naderende zware storm vanaf de Atlantische Oceaan. Weerdeskundigen voorspelden windsnelheden tot 120 kilometer per uur voor Parijs en omgeving. De vliegvelden, waaronder Char les de Gaulle, blijven in ieder geval tot vanochtend dicht. Agenten opgepakt voor aanval op synagoge caracas - Zeven Venezolaanse agenten en vier burgers zijn gear resteerd op verdenking van betrok kenheid bij een aanval op een sy nagoge in de Venezolaanse hoofd stad Caracas vorige maand. Een van de agenten, een officier, zou de leider van de aanvallers zijn. De agent zou vier jaar lijf wacht van de rabbi zijn geweest. Een van de opgepakte burgers is een beveiliger van de synagoge. Zelfmoordenaar doodt militairen VS in Irak mosul - Zeker vier Amerikaanse militairen en een tolk zijn gisteren om het leven gekomen door een zelfmoordaanslag in het noorden van Irak. Dit jaar kwamen nog niet eerder zoveel Amerikaanse mi litairen om het leven tijdens een enkel geweldsincident in Irak. De dader liet een met explosieven ge vuld voertuig ontploffen bij een controlepost in Mosul. Doden door mislukt ritueel in Zuid-Korea seoul - Bij een religieuze viering op een bergtop in Zuid-Korea zijn gisteren zeker vier doden en dertig gewonden gevallen. Vijftiendui zend mensen vierden de eerste vol le maan van het nieuwe jaar. Om de goden gunstig te stemmen wer den grashopen in brand gestoken. Een windvlaag blies de vlammen de menigte in. Mensen sloegen in paniek op de vlucht. Sommigen sprongen het ravijn in. Saudische prinses wil zelf auto rijden riyad - De Saudische prinses Ami- ra al-Taweel zou graag ook in Sau- di-Arabië auto willen rijden, iets wat voor vrouwen verboden is. „Ik heb een internationaal rijbewijs en rijd in elk land van de wereld waar ik naartoe reis", aldus de prinses gisteren in een interview in de krant Al-Watan. Zij brak ook met de traditie door zich zonder sluier te laten fotograferen. 5-daagse vlieg-/stedenreis NÉRGENS VOORDELIGER, NU OF NOOIT! Vertrekdatum: do. van 26/2 t/'m 28/6 New York, nu of nooit! Dit is dé kans om zeer voordelig kennis te maken met 'The Big Apple'. Bij KRAS.NL boekt, u nu een 5-daagse stedentrip inclusief vliegreis vanaf Brussel en luchthavenbelastingen al vanaf slechts 599! U verblijft in het 3-sterren Best Western Oritani Hotel, vanwaaruit u met het openbaar vervoer binnen 15 minuten bij het Vrijheidsbeeld, het Empire State Building en Wall Street staat! Bovendien kunt u kiezen uit maar liefst 8 verschillende en zeer voordelige excursiepakketten, waaronder een prachtige helikoptervlucht, boottocht naar Liberty Island of een leuke fietstocht. Zo leert u deze bruisende metropool optimaal kennen! Maar let op, deze aanbieding geldt alléén t/m juni en VOL=VOL! Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/25956 waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 is cPm ft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7