Verdieping brede scholen Borsele Blues voor het goede doel Oud-leraren geven les HOGE KORTINGEN Lezing over leer Bruno Gröning Conferentie met zang in Yerseke op onze showroommodellen BPZC Dinsdag 10 februari 2009 21 Scholen moeten een spilfunctie vervullen in het dorpsleven. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - In alle dorpen in Borsele moeten brede scholen een spilfunctie in het dorpsleven ver vullen, met name voor kinderacti viteiten. Tot nu toe is dit te weinig van de grond gekomen, is geble ken uit een evaluatie van het bre de scholen-beleid in Borsele in de periode 2001-2007. Vele miljoenen euro's heeft Borse le de afgelopen jaren in nieuwe schoolgebouwen gestoken, in on der meer 's-Gravenpolder, Hein- kenszand, Borssele, 's-Heerenhoek en Oudelande. Maar met stenen stapelen alleen kom je er riiet, reali seert de Borselse politiek zich, wat ook is gebleken uit een evaluatie van het sinds 2001 gevoerde brede scholen-beleid. In brede scholen moeten activitei ten op het gebied van onderwijs, welzijn en andere sectoren samen komen, is één van de ideeën ach ter het concept. Een belangrijk ele ment is ook samenwerking tussen -basisscholen, peuterspeelzalen en kinderopvang. Kinderen kunnen dan al van jongs af aan worden ge volgd. Als zich leerachterstanden voordoen, kan daar sneller iets te gen worden gedaan. In Borsele hebben op dit vlak van af 2001 diverse proefprojecten ge draaid onder begeleiding van het Regionaal Pedagogisch Centrum Borsele zoekt wegen om brede scholen een spilfunctie te laten vervullen in het dorpsleven. Tot nu toe is daar te weinig van te rechtgekomen. Zeeland (RPCZ). Viel de begelei ding na de proefperiode weg, dan werd er geen vervolg aan gegeven, volgens de evaluatie. Instellingen hadden er geld en tijd voor. Buiten schoolse activiteiten in de scholen kwamen ook niet van de grond, omdat er geen of onvoldoende vrij willigers waren. Op verzoek van het Borselse colle ge van B en W is onlangs een noti tie verschenen met tal van voor stellen voor het verdiepen van de functies van brede scholen. Struc tureel overleg tussen alle deelnè- ■mers in brede scholen moet wor den uitgebreid, met het RPZC als begeleider. Een ander idee is een gemeentelijke coördinator brede scholen aan te stellen die ervoor zorgt dat activiteiten worden opge zet en blijven bestaan. Voor elk dorp moet een huisvestingsplan komen, waarbij ook de positie van dorpshuizen en sportvoorzienin- gen wordt meegenomen. En on derzocht wordt welke rol brede scholen kunnen vervullen bij de opvang van kinderen tussen 's och tends zeven uur en 's avonds ze ven uur. De raad Borsele praat 9 april over deze voorlopige ideeën. Studentes ronden studieopdracht af in 's-Heer Abtskerke. door Raymond de Frei 'S-HEER ABTSKERKE - Combineer het aangename met het nuttige, moeten de studenten Neelke Baas, Lotte Hemmes, Tamara de Jager en Roosmarijn de Boo van de Ho geschool Schoevers in Rotterdam hebben gedacht. Als je dan toch een pittige afstudeeropdracht moet vervullen, maak het dan ook maar meteen leuk voor jezelf En voor anderen. Zo gezegd, zo gedaan. Op vrijdag 27 februari houden zij in dorps huis Versvliet in 's-Heer Abtskerke het bluesfestival Everybody Needs Bromfietscertificaat kwijt na wilde rit RILLAND - Een 17-jarige bromfietser uit de gemeente Reimerswaal moest gisteren zijn bromfietscerti ficaat inleveren omdat hij veel te hard over een (brom)fietspad reed. Tijdens videosurveillance zag de politie hem voorbij razen over een pad waar een maximumsnel heid geldt' van 45 kilometer per uur. De jongen reed echter 85 kilo meter per uur, en moest daarom zijn bromfietscertificaat inleveren. Somebody. Ten behoeve van hun ei gen studie, maar vooral om geld in te zamelen voor het Ronald McDo nald Kinderfonds. Neelke, Lotte en Tamara hebben geen Zeeuwse roots, maar voor Roosmarijn (25) is 's-Heer Abtsker ke bekend terrein. Ze verdient er regelmatig wat bij als er grote fees ten en partijen zijn in het dorps huis. „Ik woon in het weekend in Kwadendamme. In de buurt van Peter Kempe, de drummer van bluesband The Juke Joints. Via hem kwamen we al snel bij 'blues' uit. Dat ligt bij jongeren misschien niet meteen voor de hand, maar bij mij wel: ik weet niet beter of er schalde vroeger thuis een blues man door de speakers." Het kwartet hoopt na het evene- Fietsersbond houdt vergadering in Stenge HEINKENSZAND - De Bevelandse af deling van de Fietsersbond komt donderdag bijeen in De Stenge in Heinkenszand. De film van de jon- gerenraad Borsele over jongeren in het verkeer wordt gedraaid, als op stapje voor discussie. Ook komen vele Bevelandse fietsacties aan bod, zoals aanleg van een fietspad op de oude Sloelijn en een fietsver- binding onder of over de nieuwe Sloeweg. Aanvang: 19.30 uur. ment de opleiding Associate De gree Officemanagement af te ron den. „Voor het vak projectmanage ment moeten we zonder budget iets op poten zetten. Als het festi val een succes wordt, is het wel licht aardig om het een jaarlijks ka rakter te geven. Maar goed, zover is het nog niet. We moeten de eer ste kaart nog verkopen." Tijdens Everybody Needs Somebody (een ti tel die zowel refereert aan de film The Blues Brothers als aan het doel van de avond) treden vier bands belangeloos op. Blues's'hot, Kees Schipper, The Willies en The Blue Clay (met een gastoptreden van Peter Kempe) spelen vanaf 20.00 uur. De entree is tien euro. J) Meer informatie is te vinden op www.blues4kids.wordpress.com. Hoogleraar vertelt over de verlichting kapelle - Wiep van Bunge, hoogle raar geschiedenis van de wijsbe geerte in Rotterdam, geeft morgen in De Vroone in Kapelle een le zing over de verlichting. Hij praat onder meer over Nederlandse we tenschappers en de verlichting. De lezing in het kader van de filoso fie-avonden van de Cultuurraad Kapelle begint om 20.00 uur. Kaar ten zijn a vijf euro te reserveren in het gemeentehuis van Kapelle. Griepgolf noodzaakt scholen beroep te doen op gepensioneerden. TERNEUZEN - De griepgolf slaat ook gaten in onderwijsland. Zoveel zelfs dat in Zeeuws-Vlaanderen de vervangerspool zo goed als leeg is. Scholen moeten niet alledaagse op lossingen te bedenken. Op de Prins Willem van Oranje- school in Terneuzen staan dezer dagen leerkrachten die al geruime tijd met pensioen zijn voor de groepen. Juffrouw Joke Kind (65) gaat - normaal gesproken - een paar maanden per jaar de hort op WILHELMINADORP - Hulp en gene zing langs geestelijke weg door de leer van Bruno Gröning (i906-'59) is het thema van een lezing die de Bruno Gröning-vriendenkring van avond houdt in het dorpshuis van Wilhelminadorp. Volgens de vrien denkring is het 'medisch bewijs baar' dat op basis van de leer van Gröning genezingen plaatsvinden. De informatieve lezing begint van avond om half acht en de toegang is gratis. met de camper. Maar nu de nood op haar oude school zo groot is, ging ze direct op het verzoek van directeur Sjaak Hamelink in om in te- vallen. Ook oud-directeur Piet de Koning (71) van basisschool De Hille in Terneuzen sprong gisteren bij. De leerlingen van de basis school vonden het prachtig. Niet alleen omdat de oudere leraren zo goed konden vertellen, maar ook omdat ze er blijk van gaven moder ne leermiddelen als het digitale bord niet te schuwen. „Daar draai ik mijn hand niet voor om", ver klaarde Piet. Directeur Hamelink is blij met de inzet van de oudere leerkrachten. yerseke - Bij de Vrije Evangelische Gemeente aan de Kaaistraat in Yer seke is vanavond en morgenavond een Maranatha-conferentie. Ds N. Raadgever uit Ede en ds H. Varke- visser uit Breskens treden op als sprekers over het thema 'De tijd is nabij'. Aan de conferentie wordt ook medewerking verleend door de zangkoren van de Vrije Evange lische Gemeenten uit Goes en We- meldinge. De bijeenkomsten be ginnen om 19.30 uur. www.vanbovenkeukens.nl KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681 Vrijdagavond koopavond, (zaterdagmiddag gesloten) Roosmarijn de Boo hoopt dat het bluesfestival met tweehonderd bezoekers uitverkocht raakt, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79