AZC Goes opent deur pas in juni 3EVELANDEN-TH0LEN 27 JSL 17 18 en 19 Auto's vernield door aanhanger tractor Wintersport Prooi buizerd maakt tongen los Dinsdag 10 februari 2009 mJ M m 'Als we allemaal fatsoenlijk rijden, lost dat al veel op' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.n! Meeste bedrijven in de buurt zien asielzoekers graag komen. door Frank Balkenende goes - Het plan om april al asiel zoekers te huisvesten in een tijde lijk AZC op een kavel naast Stoom trein Goes-Borsele in Goes, is on haalbaar. Het Centraal Orgaan op vang asielzoekers (COA) en de ge meente Goes moeten alle zeilen bijzetten om het opvangcentrum in juni gereed te hebben. Dat bleek gisteren tijdens een in formatieavond voor omwonenden en bedrijven rond het toekomstige AZC, dat maximaal vijf jaar in be drijf mag blijven. Het centrum dat 300 asielzoekers kan huisvesten, zal bestaan uit'zes semi-permanen- te gebouwen (een soort bouwpak ketten), waarvan vier woonblok ken. In de andere twee panden ko men diensten en opleidings- en re creatieruimten. Tussen de woon- units blijft veel groen over. Dat wordt ingericht als speel- en recrea tieterrein. Om te zorgen dat de brandweer het centrum bij calamiteiten goed kan bereiken, wordt aan de Van Doornestraat een tweede ontslui ting gemaakt. De hoofdroute naar het AZC loopt over Poel I. De bouw heeft nog veel heel wat voeten in de aarde, omdat de kavel- vol ligt met nutsvoorzieningen. Bo vendien houdt het COA tot in de tail rekening met de toekomstplan nen van de Stoomtrein Goes-Bor- Het tijdelijk opvangcentrum voor asielzoekers naast de Stoomtrein Goes-Borsele in Goes, opent niet 1 april, maar op zijn vroegst in juni de deuren. sele (SGB), die op de naastgelegen kavel op termijn een museum wil bouwen. „We hebben intensief overleg", zegt Jan van der Veen van de directie huisvesting van het COA. De meeste bedrijven in de buurt zien de asielzoekers graag komen. Sommige hebben mogelijk werk voor ze. Asielzoekers mogen - on der voorwaarden - (vrijwilli gerswerk verrichten. De stoomtrein verwacht dat met de komst van het COA zich nieu we vrijwilligers voor het spoorweg museum zullen aandienen. En de Agrimarkt rekent op nieuwe klan ten, want asielzoekers koken in het centrum hun eigen potje en moeten dus boodschappen doen. Woordvoerder Arie Lindenberg: „Als ze maar weten dat ze niet af kunnen dingen omdat wij al de goedkoopste zijn!" Daarvoor hoeft hij niet bang te zijn. Iedere asielzoekers krijgt een soort inburgeringstraining. Kinde ren, en dat zullen er niet zoveel zijn, krijgen straks onderwijs aan de Ravensteinschool in Vlissingen en de CSW in Middelburg, omdat die daarin gespecialiseerd zijn. goes - Wie wil speechen als Obama, moet jong beginnen. Steeds meer middelbare scho lieren kiezen daarom voor tweetalig onder wijs: zij volgen een groot deel van hun lessen in het Engels. Voor hen was gisteren in het Goese Lyceum aan de Van Dusseldorpstraat de regionale voorronde (Zuidwest Nederland) van de Junior Speaking Contest. De Zeeuwse deelnemers waren Sifra Mathijssen en Eva Mott van het Goese Lyceum en Leon Rosseau (foto) en Pieter de Vries van het Zelden- rust-Steelantcollege in Terneuzen. De win naars waren Hannah Grout uit Breda bij de tweedejaars en Tessa Gabriëls uit Eindhoven bij de derdejaars. Zij gaan in april naar de lan delijke finale. foto Willem Mieras wilhelminadorp - Bij een ongeval in de Brugstraat in Wilhelmina dorp zijn gisteren rond 9.20 uur twee personenauto's onherstel baar beschadigd, nadat een aan hanger van een tractor was losge schoten. De 44-jarige tractorbe stuurder uit de gemeente Goes reed in de richting van de Oostha- vendijk, toen zijn niet geborgde aanhanger losliet. Die ramde ver volgens twee auto's, die langs de weg waren geparkeerd. Beide wa gens zijn total loss. Ook het weg dek raakte beschadigd. ZEEUWSE Het kleine beetje natte sneeuw dat afgelopen weekeinde in Zeeland uit de lucht viel, kon de Terneuze- naar niet bekoren. Gelukkig mag hij over een paar dagen de meters dikke sneeuw in om zich over te ge ven aan de wintersport. Toen naaste collega's hem alvast een fijne vakantie toewensten, vroeg een toevallige passant van een andere afdeling belangstellend naar zijn bestemming. Tip? redactie@pzc.nl „Schifiahren", klonk het opgewekt. Het zei de ander niets. „Waar ligt dat?", wilde hij weten. Het antwoord was een luide lach. „Schifiahren is geen plaats. Het is Duits voor skiën", legde de Terneu- zenaar geamuseerd uit. Maar de interesse bij zijn gespreks partner was verdwenen. „O, met skiën heb ik niks." Die indruk had onze wintersporter al van hem gekregen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75