Ambulance op stoep zomerhuisje 31 Blues voor bet goede doel Hasjsmokkelaar hoort dertig maanden eisen Vlissinger half jaar cel in voor internetfraude Officier eist twee jaar voor vechtersbaas Projectbureau fiks beschadigd door brand Lonink: Checkpoint blijft dicht s pzc Dinsdag 10 februari 2009 23 Officier denkt dat Amsterdammer meer deed dan hij toegeeft. door Emile Calon MIDDELBURG - Een 40-jarige Am sterdammer beweerde gisteren te genover de Middelburgse rechters dat hij slechts 'heel zijdelings' be- In Domburg staan een ziekenauto en broeders klaar om uit te rukken. door Henk Postma domburg - Een ambulancepost? Welnee, 'gewoon een zomerhuisje met een parkeerplaats waar een ambulance op staat', zegt inte rim-directeur Ricks Meppelder van de Zeeuwse ambulancedienst RAVZ. Kan wel zijn, maar de ge meente Veere is nu wel een stukje veiliger. In ieder geval voor de pak weg twintig zwangere vrouwen per jaar die een beroep op de am bulance zullen doen, in de hoop daarmee op tijd in Goes te gera ken. Het doet wat vreemd aan. De hele dag een ambulance op de stoep van zomerhuisje nummer 31 van de Eb en Vloedweg, midden in het deze maanden uitgestorven ogend vakantiedorp Hof Domburg. Sinds zaterdag wordt het zomerhuisje permanent bewoond: 24 uur per dag bivakkeren er twee ambulance broeders, klaar om meteen uit te rukken. De hele dag gezellig duimen draaien tot er misschien een tele foontje van de meldkamer komt? Nog voordat die vraag kan worden gesteld, geven de twee hulpverle ners nadrukkelijk te kennen dat ze geen antwoorden zullen geven. Hun opdrachtgever, vervoersmaat schappij Connexxion, zou hen een slot op de mond hebben gezet. Dat kan pas worden geopend wan neer het hoofdkantoor daar toe stemming voor geeft. En helaas, daar is niemand bereikbaar. Ieder een bij Connexxion die iets met het ambulancevervoer te maken heeft, is vertrokken naar een bij eenkomst, en wordt niet meer te rug op kantoor verwacht. Sinds afgelopen zaterdag, een dag nadat het Zeeuws provinciebe stuur er een voorschot voor op ta fel legde van 100.000 euro, staat in Hof Domburg een ambulance plus bemanning gereed om de Veerse dorpen aan een betere verbinding te helpen met het ziekenhuis in trokken was bij de import van 1277 kilogram hasj via de Vlissingse ha ven. Dankzij de inzet van een drugshond vond de douane op 17 april van het vorige jaar die hasj in de dubbele bodem van een cam per die per schip in Vlissingen arri veerde. Na de arrestatie van de ei genaar van die auto kwam ook de Amsterdammer in beeld. Want hij Goes. Dat is eigenlijk zes weken te laat. Immers op 1 januari werd in het Vlissings ziekenhuis de afde ling voor verloskunde opgeheven. Sindsdien moeten vrouwen naar Goes voor gynaecologische hulp. Voor de vier ambulances van de RAVZ, die bij de brandweerkazer ne in Middelburg zijn gestatio neerd, is Goes niet snel aan te rij den. Ze zullen er in veel gevallen langer over doen dan 45 minuten om vrouwen uit de kop van Wal cheren naar het Goese ziekenhuis te vervoeren. Daarmee worden de veiligheidsnormen overschreden. De ambulance in Domburg rukt niet alleen uit voor zwangere vrou wen. „Als in de omgeving een on geluk gebeurt, of iemand moet om een andere reden met spoed naar een ziekenhuis, dan kan de ambu lance ook worden ingezet", zegt in terim-directeur Meppelder van de had wat reisdocumenten geregeld en was in het bezit van een sleutel van de auto. Volgens de Amster dammer leek het er inderdaad op dat hij een rol had gespeeld bij het hasjtransport. Hij hield de rechters echter voor dat het hele dossier ook op een andere manier gelezen kon worden. Officier van justitie G. van der Hofstede geloofde niets Zeeuwse ambulancedienst. Er schuift dan meteen een ambulan ce uit Middelburg door naar Dom burg om daar de standplaats bezet 'Als in de omgeving een ongeluk gebeurt, wordt ambulance ook ingezet' te houden. Want tijdige verloskun dige hulp moet blijven gewaar borgd. De standplaats Domburg wordt gerund door de Zeeuwse ambulancedienst RAVZ, maar 'be mand' door de ambulance-afde ling van vervoersmaatschappij Connexxion. Die huurt er perso neel voor in bij uitzendbureau Confesso. Minister Ab Klink be loofde de standplaats te betalen,, nadat beroering was ontstaan door de geboorte van een baby in van het verhaal van de Amster dammer. Volgens de officier had de man wel degelijk een belangrij ke rol had gespeeld bij het hasj transport. De Middelburgse recht bank veroordeelde vorig jaar een andere betrokkene bij dat hasj transport tot een celstraf van twee jaar. Uitspraak 26 februari. een auto op weg naar Goes. Door dat het provinciebestuur alvast 100.000 euro voorfinancierde, kon den uiteindelijk riog vrij snel spij kers met koppen worden geslagen. „Een mooi staaltje daadkracht van de minister", zegt de Veerse burge meester Rob van der Zwaag. „Ik ga ervan uit dat het een substantiële bijdrage levert aan de oplossing van het aanrijtijdenprobleem. Maar het lost natuurlijk niet de zie- kenhuisproblematiek op. Degenen die de ziekenhuiszorg willen con centreren in Goes, sluiten de ogen voor de problemen die daardoor ontstaan op Walcheren. Daar laat men een ander voor opdraaien." RAVZ-directeur Meppelder erkent dat de 'Domburgse' ambulance niet vaak gebruikt zal worden. „Maar naarmate meer acute zorg naar Goes wordt overgeheveld, neemt de noodzaak toe." middelburg - De Middelburgse rechtbank heeft gisteren een 31-ja- rige inwoner van Vlissingen ver oordeeld tot een celstraf van zes maanden voor internetfraude. Hij bood februari vorig jaar enkele .i-pods te koop aan op Markt- plaats.nl. Velen maakten vervol gens geld naar hem over zonder dat ze er iets voor terug kregen. Vervolgens bood hij via die site ook kaartjes aan voor theatervoor stellingen, musicals en concerten. Wederom leverde hij niets. Twee weken geleden eiste het Openbaar Ministerie een celstraf van vijftien maanden. De rechtbank vond dat wat te veel. De man moet wel zijn slachtoffers schadeloos stellen. MIDDELBURG - Noodweer. Iets an ders was het niet, zo betoogde gis teren raadsman D. Olie. Zijn cliënt, een 40-jarige inwoner uit de gemeente Reimerswaal, had zich op 13 april in Goes alleen maar verdedigd toen hij werd aan gevallen door enkele vrienden van zijn ex-vrouw. Volgens de raads man was hier sprake van een wraakoefening. Officier van justi tie R. Rammeloo vond dat het tijd wordt dat de man langdurig wordt opgesloten omdat hij regelmatig geweld gebruikt. Hij vroeg de rechtbank de man voor twee jaar op te sluiten in een inrichting voor stelselmatige daders. Uitspraak 26 februari. VLISSINGEN - Het projectbureau Scheldekwartier/Kenniswerf van de gemeente Vlissingen is flink ge dupeerd door een brand in het ge bouw aan de Prins Hendrikweg, zondagochtend. Net geplaatst meu bilair is weg en het bureau moet op zoek naar tijdelijk onderdak. Over twee weken zou het gebouw in gebruik worden genomen. De inrichting was in volle gang. Er stond al wat meubilair en er werd geschilderd. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Er zijn geen spo ren van strafbare feiten ontdekt. Studentes ronden studieopdracht af in dorpshuis Versvliet. door Raymond de Frel 'S-HEER ABTSKERKE - Combineer het aangename met het nuttige, moeten de studenten Neelke Baas, Lotte Hemmes, Tamara de Jager en Roosmarijn de Boo van de Ho geschool Schoevers in Rotterdam hebben gedacht. Als je dan toch een pittige afstudeeropdracht moet vervullen, maak het dan ook maar meteen leuk voor jezelf. En voor anderen. Op vrijdag 27 februa ri houden zij in dorpshuis Vers- vliet in 's-Heer Abtskerke het bluesfestival Everybody Needs So mebody. Ten behoeve van hun ei gen studie, maar vooral om geld in te zamelen voor het Ronald McDo nald Kinderfonds. Voor Roosmarijn (25) is 's-Heer Abtskerke bekend terrein. Ze werkt er af en toe in het dorps huis. „Ik woon in het weekend in Kwadendamme. In de buurt van Peter Kempe, de drummer van bluesband The Juke Joints. Via hem kwamen we bij 'blues' uit." Tijdens Everybody Needs Somebo dy treden vier bands belangeloos op. Blues's'hot, Kees Schipper, The Willies en The Blue Clay (met een gastoptreden van Peter Kempe) spelen vanaf 20.00 uur. De entree is tien euro. Q Meer informatie is te vinden op www.blues4kids.wordpress.com. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Coffeeshop Check point lijkt geschiedenis te worden. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen heeft de definitieve slui ting van de voorziening gelast op basis van de tweede overtreding van de gedoogbeschikking vorig jaar. Vorig voorjaar werden bij een in val van politie en justitie in de Ter- neuzense shop enkele tientallen ki lo's softdrugs aangetroffen op ver schillende plaatsen. In de shop zelf betrof het een hoeveelheid han delswaar die de gedoogde halve ki lo ruim overtrof. Lonink heeft de aanzegging tot sluiting de deur uit gedaan op basis van proces-verbaal van politie en het Openbaar Minis terie. De uitbater van Checkpoint, tegen wie nog een onderzoek loopt voor vermeende deelname aan een criminele organisatie, te kent bezwaar aan tegen de defini tieve sluiting. Lonink zal zolang de bezwaarpro cedures lopen geen gedoogbeschik- kingen verlenen aan andere gega digden voor een coffeeshop. „Kan didaten zijn er zat, maar voorlopig gaan we niet op verzoeken in." De extra ambulance voor Walcheren is gestationeerd op vakantiepark Hof Domburg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65