witte broek horen er bij Urban living keuze in trouwpakken! STEUTEL Loop op Zeeuwse strand levert ii.ooo euro voor Roemenië op s PZC Dinsdag 10 februari 2009 1 9 www.tmcwoonwinkeis.nl Onze nieuwe collectie is binnen. Goes, Lange Kerkstraat, 1 e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl RENESSE - De derde strandsponsor- loop van de Care Foundation heeft 10.953 euro opgebracht. Deze organisatie zet zich in voor zigeu ner- en weeskinderen in Roeme nië. De strandloop vond plaats tus sen Vrouwenpolder en Oostdijk op Goeree-Overflakkee. „Het was superleuk", zegt Leonie- ke Geerings - loper én vrijwilliger in Roemenië - nog nagenietend. Op verschillende plekken langs de route zijn de 56 deelnemers bij wij ze van sponsoring in de watten ge legd door ondernemers. Zo werd de ploeg bij hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse ontvangen in een tipi. „Iedereen was heel gast vrij", roemt Geerings alle betrok ken bedrijven. De Zeeuwse kust werd voor het eerst aangedaan. www.carefoundation.nl Goes Marconistraat 15a (0113) 22 41 00 Projectgroep Schouwen collecteert voor reis BRUINISSE - Jongeren van de Pro jectgroep Schouwen gaan volgen de week langs de deuren in Brui- nisse (maandag), Nieuwerkerk (dinsdag en woensdag), Burgh- Haamstede (donderdag en vrijdag) en Renesse (zaterdag). Ze halen geld op om de reis naar een ont wikkelingsland te betalen. Leden van de groep gaan jaarlijks naar diverse arme landen om te helpen bij bijvoorbeeld het bou wen van scholen. De reis erheen moeten ze zelf betalen. Meer info: www.projectschouwen.nl Lezing over eetbare planten in groentetuin ZIERIKZEE - Groenjournalist Peter Bauwens geeft morgenavond voor de Groei en Bloei-afdelingen Beve land en Schouwen-Duiveland een lezing over eetbare planten in de groentetuin en het kweken van groenten, fruit en kruiden in pot ten op het balkon. Bauwens publi ceert veel over eetbare planten en heeft een eigen kwekerij. De lezing is om 19.30 uur in het Multi Functioneel Centrum aan de De Huijbertstraat in Zierikzee. Toegang voor niet-leden is vijf eu ro. Auto's vernield door aanhanger van tractor WiLHELMlNADORP - Bij een ongeval in de Brugstraat in Wilhelmina- dorp zijn gisterochtend rond 09.20 uur twee personenauto's onherstel baar beschadigd, nadat een aan hanger van een tractor was losge schoten. De 44-jarige tractorbe stuurder uit de gemeente Goes reed in de richting van de Oostha- vendijk, toen zijn niet geborgde aanhanger losliet. Die ramde ver volgens twee auto's, die langs de weg waren geparkeerd. Ook het wegdek raakte hierdoor bescha- digd. Brabantse voedselbank zet voet in Zeeland THOLEN - De West-Brabantse voed selbank Goed Ontmoet probeert voet aan de grond te krijgen in Tholen en heeft het gemeentebe stuur om steun gevraagd. „We wil len alleen horen dat ze achter ons staan", zegt Yvonne Holland van Goed Ontmoet. „Dat is voorlopig alles." De Brabantse voedselbank heeft inmiddels enkele tientallen cliënten op Tholen. Die moeten hun voedselpakket afhalen in Ber gen op Zoom. Een uitgiftepunt op het eiland zou voor hen een stuk handiger zijn. Lezing Meijer over rechten van de mens MIDDELBURG - Martha Meijer van Aim for Human Rights houdt zon dag een lezing over de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens (UVRM). Dat doet ze voor het Humanistisch Verbond afde ling Bevelanden/Schouwen-Duive- land en Walcheren. Aanleiding is dat het dit jaar zestig jaar geleden is dat deze universele verklaring aanvaard werd. De le zing wordt gegeven in de kantine van Zorgstroom aan de Breestraat in Middelburg. De bijeenkomst be gint om 10.15 uur. Een strao-viering in Burgh-Haamstede omstreeks 1925. Op de plaats waar de paarden staan, begint de strao nog steeds. Paarden en ruiters passeren slot Haamstede tijdens de strao van 2003 in Burgh-Haamstede. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61