digitale 'wartaal' beu 'Kabinet mist helft doelen klimaat' @[P PZC Dinsdag 10 februari 2009 5 Milieuorganisatie luidt noodklok, Cramer ziet nog geen problemen. den haag - Het klimaatbeleid van het kabinet schiet ernstig te kort. Slechts de helft van de gestelde doelen voor 2020 wordt bereikt als de regering op deze weg doorgaat. Aanvullende maatregelen zijn noodzakelijk, concludeert stich ting Natuur en Milieu in een tus sentijdse evaluatie. Volgens het mi nisterie van Milieu is het te vroeg om de noodklok te luiden. „Hoewel het kabinet pas halverwe ge is, kunnen we nu al zien dat het zijn doelen niet zal halen", zegt directeur Mirjam de Rijk van Natuur en Milieu. Het kabinet heeft zich voorgenomen om in 2020 de hoeveelheid broeikasgas sen met een derde te verminde ren, energie met een vijfde duurza mer te maken en het energiege bruik met 2 procent terug te drin gen. „Het is onwaarschijnlijk dat dit gaat lukken zonder het beleid bij te sturen", waarschuwt De Rijk. Volgens minister Jacqueline Cra mer van Milieu is er geen reden tot onrust. Bijna alle voorgeno men maatregelen zijn al in gang ge zet, meldt haar ministerie. „Het duurt even voordat we daarvan re sultaat zien. Bovendien verwach ten we veel van nieuwe duurzame technologieën en die zijn moeilijk te voorspellen." gen welke apparatuur ze willen ge bruiken." Toch wordt er niet alleen geklaagd over C2000. Er zijn ook tevreden korpsen, al erkennen die eveneens dat het niet volmaakt is. „Maar dat was het analoge netwerk ook niet", aldus een woordvoerder van de brandweer Limburg-Noord. Cor Blankendaal was vijfjaar gele den projectleider C2000 in de vei ligheidsregio Utrecht en adviseer de toen de digitale portofoons niet in gebruik te nemen. Volgens hem kan er geen discussie over bestaan: uit tests blijkt dat de analoge appa ratuur beter functioneert dan de C2000-exemplaren. „Als je met een analoge portofoon een ge bouw binnengaat, gaat die ook sto ren. Maar dan in de vorm van een ruis. Wat er wordt gezegd hoor je nog wel. Bij een digitale porto hoor je niks meer." Blankendaal vermoedt dat nog veel meer korpsen problemen on dervinden. Behalve over het slech te bereik klagen de brandweerlie den ook dat de Czooo-portofoons onhandig zijn in gebruik. Volgens Blankendaal komt dat doordat de apparaten zijn toegesneden op een andere doelgroep: de politieagent. „Die houdt van een klein, mobiele telefoonachtig apparaatje. Maar brandweermannen staan in de blubber, het bluswater en hebben handschoenen aan. Dan is zo'n ding bijna niet te bedienen." Volgens de Veiligheidsregio Zee land heeft de Zeeuwse brandweer incidenteel problemen met de ver bindingen, maar niet in de mate waarin de problemen zich elders voordoen. De Zeeuwse brandweer volgt de problemen met de C2000 wel met belangstelling. Brandweerman Patrix Jansen van het brandweerkorps van Ede bedient het omstreden C2000-systeem. foto Jeroen Jumelet/GPD van Zeen, plaatsvervangend com mandant. „Die keuze was snel ge maakt." Dat brandweerlieden zo geen contact meer hebben met po litie en ambulance, nemen ze op de koop toe. De Nederlandse Vereniging voor Brandweer en Rampenbestrijding (NVBR) onderzoekt nu alle klach ten. Inmiddels zijn er vier korpsen bekend die de digitale portofoon in de ban hebben gedaan, maar welke wil de NVBR niet zeggen. „Het is een tijdelijke situatie", be nadrukt een woordvoerster. „Uit eindelijk moet iedereen over op het digitale netwerk. Aan de ande re kant is de veiligheid voor de hulpverleners het belangrijkst. Daarom laten we het voorlopig aan de korpsen zelf om af te we- CZ spoort voor één miljoen aan fraude op TILBURG - Zorgverzekeraar CZ heeft vorig jaar voor 1 miljoen eu ro aan fraude opgespoord. In drie fraudegevallen heeft de strafrech ter een veroordeling uitgesproken, waaronder een celstraf CZ heeft acht verzekerden, allen buiten Zeeland, geroyeerd, nadat zij tegen de lamp waren gelopen met valse nota's. Door intensiever speuren neemt de oogst aan frau des bij CZ de laatste jaren toe. Afschieten herten op Terschelling begonnen TERSCHELLING - Het eerste van tien illegaal uitgezette edelherten op Terschelling is gistermiddag ge dood, aldus een woordvoerder van het ministerie van Landbouw. Minister Gerda Verburg had toe stemming gegeven voor het af schieten van de tien herten. Vol gens haar is de kans op een succes volle afronding van de verdovings actie te klein en is er geen andere oplossing dan afschieten. Milieudefensie staakt verzet Maasvlakte rotterdam - Milieudefensie ziet af van verdere juridische stappen tegen de aanleg en het gebruik van de TNveede Maasvlakte. In ruil daar voor onderzoekt het Havenbedrijf Rotterdam hoe de milieuverontrei niging in dat gebied vanaf 2020 met 10 procent omlaag kan. Dat hebben beide partijen gisteren bekendgemaakt. Milieudefensie voerde een jarenlange strijd tegen de Tweede Maasvlakte. Man dood gevonden in haven van Roosendaal Roosendaal - In het water aan de Oostelijke. Havendijk in Roosen daal is gisterochtend het stoffelijk overschot gevonden van een 23-ja- rige man uit Bosschenhoofd. De man was zaterdag verdwenen na een avond stappen in Roosendaal. De politie gaat ervan uit dat hij het slachtoffer is geworden van een ongeval. Het lichaam is gevon den door een vriend van de man die hem herkende aan zijn kleren. Scholen in Weesp krijgen dreigementen WEESP - Bij een aantal scholen in Weesp (NH) zijn gisterochtend dreigementen binnengekomen. Ge zien de ernst hiervan heeft de ge meente meteen maatregelen geno men om de veiligheid van de kin deren en medewerkers te waarbor gen. Na de bedreigingen heeft de gemeente spoedoverleg gevoerd met de politie, alle scholen, peuter speelzalen en kinderopvangorgani saties in Weesp. B ©Pe® Vertrek vrijdag 6 en 20 maart Het bruisende hart van Frankrijk is zonder twijfel Parijs, met de Champs-Elysées als levendige slagader. Een bezoek aan de 'Lichtstad' is letterlijk en figuurlijk een belevenis. En met wie kunt u dit beter ervaren dan met de Parijs-specialist bij uitstek! €189.' v.a €i49'"J Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadsrondrit en wandeling Afscheidskoffietafel In unieke Oad samenwerking met: [REIZEN Berlijn laat zich het best omschrijven als een stad met een diep verleden, gegoten in een nieuw jasje. Naast monumentale gebouwen en musea kent Berlijn een trendy en levendig centrum. Berlijn is een stad om beleefd te hebben. e bus vertrekt 4 uit UW buurt. In Praag staat de eeuwenoude geschiedenis nog steeds midden in het leven. In deze sprookjesachtige stad vindt u talrijke theaters, restaurants, bierhuizen, wijnkelders en winkels. Ontdek het zelf; de 'Gouden Stad' Praag is een bezoek meer dan waard. In unieke Oad samenwerking met: REIZEN! In unieke samenwerking met: IrEIZENI Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel Niet inbegrepen reis- en/of annuleringsverzekering calamiteitenfonds a 2,50 uitgaven van persoonlijke aard optionele excursies administratiekosten prijs is o.b.v. 2-pers. bezetting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5